Blog kategorie
Ważna informacja

Materiał chroniony prawem autorskim, wszelkie prawa zastrzeżone. Artykuły na tym blogu są naszą własnością. Dalsze rozpowszechnianie artykułu zabronione, jedynie za naszą zgodą.

Co o marihuanie mówią gwiazdy

0
Co o marihuanie mówią gwiazdy

Co o marihuanie mówią gwiazdy

Charakterystyczny zielony listek wzbudza wiele kontrowersji. Marihuana, której dzień obchodzony jest właśnie dziś, jednym – jak twierdzą – pomaga w problemach zdrowotnych i twórczości, innym zdecydowanie zaszkodziła. W Polsce kwestią sporną wciąż pozostaje legalizacja jej medycznej wersji. Do palenia trawki przyznała się Natalie Portman. Wyznała, że robiła to podczas studiów na Harvardzie, jednej z najbardziej prestiżowych amerykańskich uczelni. Dziś, jak twierdzi, jest na to jednak „zdecydowanie za stara”.

Lata uzależnienia od różnych narkotyków ma za sobą Cory Monteith, aktor znany z serialu „Glee”. Otwarcie mówi, że jego niechlubna przygoda z narkotykami rozpoczęła się właśnie od „niewinnego popalania” marihuany. – W najgorszym momencie brałem, co popadło – wyznał.

Nie wszyscy są przeciwnikami tej używki. Lady Gaga uważa, że kiedy tworzy muzykę, marihuana rozwiązuje jej problem braku natchnienia. Podobnego zdania jest Justin Timberlake, który zwierzył się swego czasu „Playboyowi”, że potrzebuje czasem wyłączyć swój umysł. – Niektórym ludziom jest po prostu lepiej, kiedy jarają – twierdzi.

Wśród polskich gwiazd zdecydowaną zwolenniczką trawki jest Kora, która uważa, że marihuana to nie narkotyk. – Nie widzi się po niej diabłów – powiedziała w jednym z wywiadów. Na lecznicze jej właściwości zwraca uwagę także tancerz Michał Piróg. – Ja jestem chory na astmę, kiedyś miałem wizytę we Francji u lekarza, kiedy miałem napad astmy, usłyszałem wprost od lekarza, że mam palić marihuanę, ponieważ marihuana zapobiega rozedmie płuc – opowiadał w jednym z wywiadów.

Wśród gwiazd są i takie, które próbują promować się właśnie przez palenie. Jedną z nich jest Rihanna. Piosenkarkę z Barbadosu wiele razy przyłapywano z jonitem w ręce. Wokalistka z upodobaniem podsyca swój wizerunek niegrzecznej dziewczynki, która nie stroni od używek. Na swoim Twitterze i Facebooku zamieszcza cytaty na temat palenia różnych używek.

Do palenia przed odebraniem statuetki Oscara za film „Uwierz w ducha” przyznała się aktorka Whoopi Goldberg. – To nauczyło mnie jednego: nigdy nie bierz przed przemówieniem skierowanym do stu milionów ludzi – skwitowała po latach swoją przygodę z marihuaną.

O złych skutkach palenia przekonywał również Brad Pitt. Jak sam przyznał, w młodości palił tak dużo, że „zaczął zmieniać się w przymulonego głupka”. – Na szczęście w porę się opamiętałem – stwierdził. Podobnego zdania była Doda, która w 2012 roku przyznała się, że także próbowała tej używki, ale nie jest jej to do niczego potrzebne. – Ja chyba nie przepadam za tym narkotykiem, ponieważ jestem bardziej nadpobudliwa i lubię być raczej taka ekspresyjna, w związku z tym wszystko, co mnie jakoś tak zamula i wycisza, nie jest zgodne z jakąś tam moją naturą – wyznała.

W Polsce uprawa konopi jest nielegalna, artykuł przeznaczony jest tylko i wyłącznie do celów edukacyjnych.
Materiał chroniony prawem autorskim, wszelkie prawa zastrzeżone. Artykuły na tym blogu są naszą własnością. Dalsze rozpowszechnianie artykułu zabronione, jedynie za naszą zgodą.

TanieSianie Komentarze (0)

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła?Załóż konto
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl