Blog kategorie
Ważna informacja

Materiał chroniony prawem autorskim, wszelkie prawa zastrzeżone. Artykuły na tym blogu są naszą własnością. Dalsze rozpowszechnianie artykułu zabronione, jedynie za naszą zgodą.

Czy THC może pozostać w twojej krwi na zawsze?

4
Czy THC może pozostać w twojej krwi na zawsze?

Zanim przejdziemy do odpowiedzi na pytanie znajdujące się w tytule musimy sobie odpowiedzieć:

Jak THC dostaje się do twojej krwi?


Kiedy wdychasz dym, THC trafia bezpośrednio do krwiobiegu poprzez płuca. Ponieważ THC jest rozpuszczalny w tłuszczach (w przeciwieństwie do alkoholu), przenika do tkanek tłuszczowych, stopniowo zanikając z krwi. W rezultacie możesz zatrzymać THC w swoich tkankach tłuszczowych przez około trzy tygodnie . A gdy twoje ciało metabolizuje tłuszcz, powoli ponownie przenosi THC z powrotem do krwiobiegu. Im więcej używa marihuany, tym więcej THC zostaje zmagazynowane do późniejszego uwolnienia do krwi.

Palenie trawki raz nie oznacza, że zawsze będzie THC we krwi - w rzeczywistości nie potrwa to długo. Jednak badania pokazują, że zwykli użytkownicy zachowują "znaczne stężenie THC w krwi pełnej" przez kilka dni po zapaleniu skręta. W rezultacie oznacza to, że ludzie, którzy często spożywają marihuanę, zawsze będą mieli trochę THC we krwi.

Jednak nawet doświadczony palacz może całkowicie pozbyć się THC jeśli wstrzyma się od konopi przez wystarczająco długi czas. Wstępne wyniki są bardziej skoncentrowane na tym, jak ciągłe używanie marihuany może zmienić chemię mózgu. Naukowcy ustalili, że THC można mierzyć w mózgu, nawet gdy nie znajduje się już we krwi. Podsumowując, zdolność do ilościowego oznaczania zawartości THC we krwi nie przydaje nam się już, substancje możemy obecnie znaleźć w „innych miejscach naszego ciała”.

TanieSianie Komentarze (4)

Konrad
19 listopada 2018

Czyli na spokojnie wystarczy 2-3tygodnie przerwy i krew czysta ;)

Dawid27
19 listopada 2018

Jak dużo ćwiczysz i zdrowo sie odżywiasz to dużo szybciej sie pozbywasz THC z organizmu

Adrian
19 listopada 2018

Mało gdzie teraz robią takie badania do jakiejkolwiek pracy, głownie tylko na prywatne potrzeby

t300
20 listopada 2018

Szkoda że alkoholu sie pozbędę z organizmu w kilkanaście godzin :(

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła?Załóż konto
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl