Blog kategorie
Ważna informacja

Materiał chroniony prawem autorskim, wszelkie prawa zastrzeżone. Artykuły na tym blogu są naszą własnością. Dalsze rozpowszechnianie artykułu zabronione, jedynie za naszą zgodą.

Czy marihuana zostanie zalegalizowana w Wielkiej Brytanii? 1
Czy marihuana zostanie zalegalizowana w Wielkiej Brytanii?

Czy marihuana zostanie zalegalizowana w Wielkiej Brytanii?

Obecne prawo w Wielkiej Brytanii mówi, że do więzienia można iść za posiadanie marihuany nawet na 5 lat - ale kampania na rzecz dekryminalizacji narkotyku nabiera tempa i jest wspierana przez wiele znanych twarzy.

Czy marihuana będzie zalegalizowana w Wielkiej Brytanii?

Obecnie każdy złapany na posiadaniu konopi może zostać skazany na maksymalnie pięć lat więzienia, nieograniczoną grzywnę lub obie kary zgodnie z ustawodawstwem brytyjskim.

Dostarczenie lub wyprodukowanie lekarstwa klasy B może wylądować w więzieniu przez maksymalnie 14 lat nieograniczonej grzywny lub obu.

Od dawna istnieje argument, by zalegalizować lek, aby pomóc ludziom z przewlekłym bólem i lękiem.

Grupa Parlamentarna Spraw Wewnętrznych ds. Reformy Polityki Narkotykowej mówi, że dziesiątki tysięcy ludzi w Wielkiej Brytanii już łamią prawo do używania konopi indyjskich w celu złagodzenia objawów.

Kwestia ta była dyskutowana w dniu 12 października 2015 r. I została zamknięta po tym, jak rząd odpowiedział: "Z istotnych dowodów naukowych wynika, że konopie indyjskie to szkodliwy lek, który może zaszkodzić zdrowiu ludzkiemu.

Kilka tygodni temu brytyjski parlament ponownie debatował nad tą kwestią, po propozycji, że lek powinien zostać częściowo zalegalizowany do celów leczniczych.

Jakie gwiazdy wspierają legalizację narkotyków?

Gwiazdy dodały również swoje nazwiska do legalizacji z Russellem Brandem, Sir Richardem Bransonem i Stingiem, którzy argumentowali, że regulacja ma być zrelaksowana.

Raper Profesor Green nakręcił film dokumentalny dla BBC zatytułowany Czy to czas legalizacji chwastów? pod koniec, którego twierdzi, zasady należy rozluźnić w celu poprawy bezpieczeństwa.

Piosenkarka Paloma Faith powiedziała, że ludzie powinni mieć prawo do uprawiania własnej marihuany, aby wiedzieli, że jest ona czysta.

Powiedziała, zgodnie z Metro: "Myślę, że ludzie powinni być w stanie palić trawkę, wyhodować ją w ogrodzie, wtedy jest o wiele bezpiecznym rozwiązaniem.

"Nie trafisz do szpitala, bo paliłeś coś podejrzanego."

Innym kibicem jest 84-letni John Huffman, który stworzył syntetyczny i niezwykle skuteczny lek Spice, badając wpływ marihuany na mózg.

W okresie poprzedzającym wybory powszechne 2017 r. Liberalni demokraci ogłosili plany zalegalizowania leku na sprzedaż.

Polityka uczyniła z nich jedną z pierwszych partii politycznych, które walczą z wyborami o bilet na relaksujące prawo antynarkotykowe.

Prawicowy think tank Instytut Adama Smitha powiedział, że 750 milionów funtów do 1 miliarda funtów może być generowane w podatkach, jeśli lek jest uregulowany jak tytoń lub alkohol.

Zwiększy się także wymiar sprawiedliwości w sprawach karnych, z 1363 przestępcami przebywającymi obecnie w więzieniu za zbrodnie związane z konopiami indyjskimi kosztem podatnika w wysokości 50 milionów funtów rocznie

Gdzie marihuana jest już legalna?


W niektórych krajach - w tym w Norwegii, Holandii i Portugalii - legalne jest spożywanie niewielkich ilości marihuany.

W innych przypadkach policja nie aresztuje ludzi za posiadanie, chociaż dealerzy wciąż ponoszą surowe kary.

Portugalia stała się pierwszym krajem na świecie, który zdekryminalizował użycie wszystkich narkotyków w 2001 roku.

W Australii, Puerto Rico, Czechach, Kanadzie, Chorwacji i Macedonii jest legalna do celów leczniczych w jakiejś formie, a w Turcji do uprawy w tym samym celu.

W Urugwaju, Hiszpanii, Słowenii, Holandii, Jamajce, Kolumbii, Chile i stanach USA: Alaska, Kalifornia, Kolorado, Maine, Massachusetts, Minnesota, Maryland, Mississippi, Nevada, New Hampshire, Nowy Jork, Karolina Północna, Ohio Oregon i Waszyngton, Rhode Island, Vermont jest legalna lub dekryminalizowana w jakiejś formie.

W Arizonie, Connecticut, Delaware, Florydzie, Georgii, Hawajach, Indianie, Iowa, Luizjanie, Michigan, Montanie, New Jersey, Nowym Meksyku, Oklahomie, Pensylwanii, marihuanie z Zachodniej Virginy jest legalna z przyczyn medycznych.

TanieSianie Komentarze (1)

Legalizacja :)
8 lipca 2018

Palić sadzić zalegalizować a nie ciagle na przypale trzeba chodzić bo policja szuka zielonego

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła?Załóż konto
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl