Blog kategorie
Ważna informacja

Materiał chroniony prawem autorskim, wszelkie prawa zastrzeżone. Artykuły na tym blogu są naszą własnością. Dalsze rozpowszechnianie artykułu zabronione, jedynie za naszą zgodą.

Gdzie spożywanie cannabisu jest legalne?

1
Gdzie spożywanie cannabisu jest legalne?

Gdzie spożywanie cannabisu jest legalne? "Europa"

Czechy

W Czechach polityka narkotykowa jest jeszcze inna niż w pozostałych krajach, gdzie można spożywać cannabis. Od 2010 roku istnieje prawo, które przewiduje posiadanie 10 gramów cannabisu jako wykroczenie i jest karalne karą pieniężną, jednak nie niesie za sobą żadnych dalszych konsekwencji prawnych. Można posiadać dawkę 10 gramów marihuany bądź 5 gramów haszyszu.

Holandia

Sytuacja w Holandii jest tak jak i w większości państw nie do końca jednoznaczna. Cannabis jest tutaj, jak w reszcie Unii Europejskiej, nielegalny, jednak zarówno policja jak i władze doszły do kompromisu, ze konsumenci lekkich narkotyków (do jakich zalicza się też marihuana) nie będą prawnie ścigani. Sprzedaż, kupno oraz spożywanie pąków marihuany oraz haszyszu jest więc tutaj nielegalne, ale tolerowane.

Hiszpania

W Hiszpanii sytuacja prawna też nie jest do końca wyjaśniona. Jak i w innych państwach Unii Europejskiej cannabis jest tutaj prawnie zakazany. Uprawa w celu sprzedaży jest nielegalna i karana, jednak użytek własny jest z tej regulacji wykluczony. Osoby więc, które hodują marihuanę na własny użytek nie są zagrożone żadnymi karami pieniężnymi czy pozbawieniem wolności, jednak w razie wątpliwości policja ma prawo skonfiskować rośliny i je zniszczyć. Spożywanie marihuany w Hiszpanii jest zdekryminalizowane co oznacza, że można ją palić w zaciszu domowym. Jednak, jak wszędzie, jej posiadanie jest zabronione. Jeśli więc dana osoba zostanie zatrzymana przez policję i będzie miała przy sobie cannabis, grozi mu kara pieniężna w wysokości 300 euro i musi oddać wszystko, co przy sobie posiada. Na hiszpańskich ulicach często można jednak wywąchać, że nie wszyscy trzymają się tego prawa i ogólnie rzecz biorąc wcale nie jest trudno dostać tu trochę zioła.

Szwajcaria

Od 2013 roku spożywanie cannabisu przez osoby dorosłe jest w całej Szwajcarii karane grzywnami. Osoby, które zostaną złapane z dawką mniejszą niż 10 gramów, muszą w większości przypadków zapłacić karę w wysokości 100 franków. Takie incydenty nie niosą za sobą żadnych dalszych konsekwencji prawnych. Tylko w tych przypadkach, jeśli dana osoba ma ukończone 18 lat, nie działa wbrew prawu ochrony nieletnich czy w jakikolwiek żaden inny sposób nie działa wbrew prawu.

W Polsce uprawa konopi jest nielegalna, artykuł przeznaczony jest tylko i wyłącznie do celów edukacyjnych.
Materiał chroniony prawem autorskim, wszelkie prawa zastrzeżone. Artykuły na tym blogu są naszą własnością. Dalsze rozpowszechnianie artykułu zabronione, jedynie za naszą zgodą.

TanieSianie Komentarze (1)

Putin
12 kwietnia 2018

Kiedy doczekamy czasów że w Polsce będzie legalny Cannabis a ciągłe oglądanie się za siebie i obawa o przypał :(

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła?Załóż konto
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl