Blog kategorie
Ważna informacja

Materiał chroniony prawem autorskim, wszelkie prawa zastrzeżone. Artykuły na tym blogu są naszą własnością. Dalsze rozpowszechnianie artykułu zabronione, jedynie za naszą zgodą.

Jak medyczna marihuana otwiera drzwi do rekreacyjnej marihuany 1
Jak medyczna marihuana otwiera drzwi do rekreacyjnej marihuany

Jak medyczna marihuana otwiera drzwi do rekreacyjnej marihuany

W dniu 17 października 2018 r. Kanada stanie się pierwszym krajem G-7, który umożliwi obywatelom spożywanie marihuany w celu rekreacyjnym. Jest to spełnienie obietnicy wyborczej premiera Justina Trudeau, a także kulminacja kulturalnej normalizacji marihuany, która trwa od czasu zatwierdzenia marihuany medycznej w 2002 r. Jest to olbrzymie wydarzenie dla branży konopi w Kanadzie, w żadnym wypadku nie jest to koniec historii i można powiedzieć, że trendy na całym świecie wskazywałyby, że Kanada nie będzie sama w legalizacji przez bardzo długi czas.

Dla wielu osób trend w Stanach Zjednoczonych jest osobiście najbardziej trafny. Dyskutowały one, dlaczego przewidują, że Stany Zjednoczone prawdopodobnie nie będą daleko w tyle za Kanadą. Nie przeformułowują pętli zwrotnej, która jest obecna w USA, i ich zdaniem, prowadzi do bardziej zrelaksowanych poglądów i przepisów dotyczących konopi indyjskich. Jednak podobne trendy w postrzeganiu wyborców, politycznej sile woli i konstrukcji legislatury, które widzimy w USA, są obecne w krajach na całym świecie. Medyczna marihuana jest wczesnym znakiem zmiany poglądu na marihuanę. Jak już omawialiśmy wiele razy, marihuana medyczna normalizuje społeczny pogląd na temat marihuany z leku, który jest z natury niebezpieczny, dla leku, który jest prawdopodobnie bezpieczny dla konsumpcji rekreacyjnej. Kiedy patrzymy na prawo amerykańskie, ustawa o substancjach kontrolowanych określa konopie indyjskie jako narkotyk z listy I, co oznacza, że ma "wysoki potencjał nadużywania, brak medycznego zastosowania i poważne obawy dotyczące bezpieczeństwa". Takie podejście do marihuany poważnie ogranicza zdolność lekarzy, naukowców i firm farmaceutycznych do zbadania możliwych korzyści szerokiego wachlarza psychoaktywnych substancji chemicznych w roślinie, a następnie optymalizacji ich pod kątem konkretnych korzyści i wyników. Legalizacja marihuany medycznej i pochodnych konopi indyjskich stanowi znaczącą zmianę w sposobie myślenia społeczeństw, które zdecydowały się na jej spożycie przez pacjentów. Następnie, gdy pacjenci dostrzegają korzyści i prowadzi się dalsze badania, kwestionuje się również obawy dotyczące możliwości nadużywania lub poważnych problemów związanych z bezpieczeństwem, otwierając tym samym drogę do rekreacyjnej marihuany w miarę upływu czasu.

Medyczna marihuana i ścieżka do marihuany rekreacyjnej to nie tylko kanadyjski fenomen. Tendencja do legalizacji jest widoczna na całym świecie, z wyjątkiem Azji. Jak mówiliśmy, medyczna marihuana wydaje się być ścieżką, przez którą społeczeństwa normalizują używanie konopi indyjskich. Niemcy realistycznie zalegalizowały marihuanę lekarską w 2017 roku i pozwalają pacjentom z przepisaną receptą na używanie marihuany. Popyt niemiecki był tak wysoki, że rząd pracuje nad zwiększeniem importu kanadyjskiego, aby pacjenci nie musieli ponosić wyższych kosztów. Australia zalegalizowała marihuanę lekarską w 2016 roku, choć proces jej uzyskania jest dość trudny. Włochy zatwierdziły medyczną marihuanę w 2013 r., A armia włoska, która jest odpowiedzialna za produkcję, nie była w stanie nadążyć za popytem, skłaniając do przyznania dostępu do konopi kanadyjskich również tam. Na całym świecie dodatkowe kraje zalegalizowały stosowanie pochodnych konopi i olejów. Łącznie 39 krajów zezwala na marihuanę medyczną lub pochodne konopi indyjskich. To nie dotyczy Stanów Zjednoczonych, w których marihuana jest nielegalna na poziomie federalnym, ale 31 państw zatwierdziło użycie medyczne, a 15 innych państw zezwala na oleje pochodzące od pochodnych konopi w takiej czy innej formie. Jak widzimy, na całym świecie zainteresowanie w kierunku konopi poszło bardzo do przodu, i może to przynieść za sobą wiele korzyści dla nas wszystkich.

TanieSianie Komentarze (1)

Mariusz
26 września 2018

Takie a nie inne wprowadzanie marihuany na rynek to najlepsze wyjść, zawsze na początku argumentów będzie "pomaga" a nie "rozwesela"

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła?Załóż konto
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl