Blog kategorie
Ważna informacja

Materiał chroniony prawem autorskim, wszelkie prawa zastrzeżone. Artykuły na tym blogu są naszą własnością. Dalsze rozpowszechnianie artykułu zabronione, jedynie za naszą zgodą.

Kanadyjczycy, którzy chcą palić marihuanę zgodnie z prawem, powinni móc to zrobić przed końcem września

0

Kanadyjczycy, którzy chcą palić marihuanę zgodnie z prawem, powinni móc to zrobić przed końcem września.

W wywiadzie dla The West Block sekretarz parlamentarny ministra bezpieczeństwa publicznego powiedział, że rząd pozostaje na właściwej drodze do zalegalizowania marihuany i spodziewa się, że stworzy ramy umożliwiające Kanadyjczykom kupowanie jej legalnie w całym kraju przed letnim sezonem.

"Ściśle współpracujemy z Senatem i teraz czujemy się pewni, że w okresie końca lata zobaczymy reżim, który kontroluje i legalizuje marihuanę" - powiedział Mark Holland.

Legalizowanie marihuany stanowiło kluczowy element obietnicy kampanii liberalnej w 2015 r, oraz ustawy C-45. Została ona wprowadzona w kwietniu 2017 r. do Izby Gmin, i miała się zająć legalizacją. Skierowana do Senatu w listopadzie 2017 r, spotkała się z ostrą opozycją ze strony senatorów.

W czwartek przeszła ona głosowanie w „Second Reading” i zostanie teraz przesłana do pogłębionej analizy w komisji.

Senatorowie będą mogli zgłaszać poprawki do projektu ustawy podczas posiedzenia komisji.

Holland pochwalił senat za dotychczasową analizę projektu ustawy, ale nie wskazał zakresu zmian, które rząd jest gotowy rozważyć. Senatorowie wielokrotnie wyrażali obawy dotyczące ram czasowych legalizacji, argumentując, że ustawa pozostawi policję nieprzygotowaną i wezwie do poświęcenia więcej czasu na przygotowanie organów ścigania. Holland odepchnął tę sugestię. "Problem polega na tym, że dzieje się to teraz", powiedział Holland, wskazując na miliardy marihuany, które obecnie trafiają do kryminalnej kasy na czarnym rynku. "To ogromny problem na naszych ulicach, a nasza policja jest zbyt słabo wyposażona, aby sobie z tym poradzić. Marihuana należy do najwyższych na świecie, więc możemy położyć głowę na piasku i udawać, że problem nie istnieje, albo możemy zawrócić i wreszcie zacząć coś z tym robić. "

Rząd osiągnął porozumienie z liderami senatu, aby do 7 czerwca wprowadzić przepisy do „Red Chamber” czyli tzw. Czerwonej Komnaty, aby dać prowincjom czas na wprowadzenie własnych reżimów kontroli konopi. Podczas gdy rząd federalny wyznaczył podstawowe kryteria legalizacji w całym kraju, prowincje wymyślają własne plany dotyczące struktury obiektów, które faktycznie będą sprzedawać marihuanę konsumentom.

Jedną z federalnych zasad jest to, że firmy muszą używać zwykłego opakowania, gdyż to ograniczy przyciąganie młodych ludzi.

Holland mówi, że właśnie dlatego rząd wprowadza regułę.

"Jasne, rozumiem, że ludzie będą tym zaniepokojeni, ponieważ ograniczy to sposób, w jaki mogą sprzedawać konopię młodym ludziom, lub być atrakcyjni dla młodych ludzi - ale to jest właśnie sedno tego, co robimy" - powiedział."

Standaryzujemy opakowanie. Upewniamy się, że nie jest ona atrakcyjna dla młodych ludzi. Upewniamy się, że ostrzeżenia tam są i że nie mogą używać marketingu jako narzędzia w taki sposób, jak tytoń.

Stała Komisja Senacka ds. Społecznych, Nauki i Technologii ma rozpocząć badania nad prawodawstwem w środę o 16.15.

Minister zdrowia Ginette Petispas Taylor pojawi się.

TanieSianie Komentarze (0)

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła?Załóż konto
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl