Blog kategorie
Ważna informacja

Materiał chroniony prawem autorskim, wszelkie prawa zastrzeżone. Artykuły na tym blogu są naszą własnością. Dalsze rozpowszechnianie artykułu zabronione, jedynie za naszą zgodą.

Konopie medyczne badane w Wielkiej Brytanii, na Florydzie, w Oklahomie, w Nowym Jorku 0
Konopie medyczne badane w Wielkiej Brytanii, na Florydzie, w Oklahomie, w Nowym Jorku

Konopie medyczne badane w Wielkiej Brytanii, na Florydzie, w Oklahomie, w Nowym Jorku

Sprawa epileptycznego chłopca pobudza brytyjski przegląd ustaw medycznych LONDON (AP) - brytyjski sekretarz zdrowia Jeremy Hunt twierdzi, że Wielka Brytania musi szybko przeanalizować swoją politykę dotyczącą używania marihuany w świetle przypadku 12-letniego chłopca, którego matka twierdzi, że potrzebuje oleju z konopi, aby zapobiec niebezpiecznym napadom.

Brytyjscy urzędnicy interweniowali w weekend, aby umożliwić chłopcu używanie oleju z konopi, mimo że jest on zakazany w Wielkiej Brytanii. Jego matka powiedziała, że ​​jego życie jest zagrożone, a lekarze stwierdzili, że jest to nagły wypadek medyczny.

Hunt powiedział w poniedziałek BBC, że spodziewa się, iż przegląd medycznego używania konopi będzie trwał miesiącami.

Hunt powiedział: "Nie sądzę, aby ktokolwiek, kto śledził tę historię, mógł rozsądnie powiedzieć, że otrzymujemy prawo od tego rodzaju rzeczy."

Dokonywanie przepisu medycznego marihuany na Florydzie TALLAHASSEE, Fla. (AP) - Sąd okręgowy z Florydy przywrócił pobyt na palenie marihuany.

1. Okręgowy Sąd Apelacyjny w stanie orzekł, że uchwała pozostanie w mocy "w oczekiwaniu na ostateczne rozwiązanie zasadności (niedawnego) odwołania". Departament Zdrowia odwołał się do sądu wyższej instancji w tym miesiącu, po wyroku Sądu Okręgowego Hrabstwa Leona Karen Gievers podtrzymał jej orzeczenie nadane 25 maja, że przepis prawny Florydy zakazujący palenia marihuany jest niekonstytucyjny.

Jest to drugi przypadek medycznej marihuany, którą podejmuje 1. Okręg. Gievers, orzekł on 11 kwietnia, że ​​człowiek z Tampy - Joseph Redner - jest uprawniony zgodnie z prawem stanowym do posiadania, uprawiania i używania marihuany do wyciskania soku. Redner dostał przepisane lekarstwa w formie soków od swojego lekarza, aby zapobiec nawrotowi raka płuca w stadium 4.

Fallin przewiduje specjalną sesję, jeśli medyczna marihuana przejdzie OKLAHOMA CITY (AP) - Oklahoma Gov. Mary Fallin mówi, że spodziewa się wezwać prawodawców z powrotem do Kapitolu na specjalną sesję, jeśli wyborcy Oklahomy zatwierdzą pytanie stanowe w przyszłym tygodniu, aby umożliwić stosowanie marihuany do celów leczniczych.

Fallin w poniedziałek wyraził zastrzeżenia do pytania stanowego 788 i powiedział, że ustawodawca będzie musiał ustanowić ramy prawne regulujące stosowanie marihuany medycznej, jeśli środek przejdzie.

Fallin mówi, że kwestia państwowa jest tak luźno napisana, że ​​"zasadniczo zezwala na marihuanę rekreacyjną w stanie Oklahoma". Jeśli zostanie zatwierdzona przez wyborców, projekt ustawy wymaga, aby każdy wniosek o licencję na marihuanę lekarską został podpisany przez lekarza z certyfikatem Oklahomy.

Wcześniej w tym roku ustawodawca Oklahomy nie zdał rachunku, który ustanawiałby przepisy dotyczące marihuany medycznej.

Użytkownicy opioidów kwalifikują się do programu marihuany medycznej w Nowym Jorku ALBANY, N.Y. (AP) - nowojorczycy z opiatami mogą wkrótce zakwalifikować się do państwowego programu medycznej marihuany.

Komisarz ds. Zdrowia publicznego Howard Zucker powiedział dziennikarzom, że Departament Zdrowia opracuje regulacje dające ludziom możliwość zapisania się do programu medycznej marihuany, jeśli przepisano im opioidy.

Zucker twierdzi, że ten ruch może uratować życie "niezliczone", zapobiegając uzależnieniu od opioidów. Jego agencja cytowała badania pokazujące, że marihuana może zmniejszyć użycie opioidów, eliminując ryzyko przedawkowania i zmniejszając ryzyko uzależnienia.

Tymczasem senat stanu w poniedziałek przyjął ustawę zezwalającą na marihuanę medyczną na uzależnienie od opioidów i alternatywny środek przeciwbólowy.

Program marihuany medycznej w Nowym Jorku pozwala teraz pacjentom z 12 potwierdzonymi przez lekarzy warunkami, w tym rakiem, HIV-AIDS i przewlekłym bólem, na stosowanie niepalnych form marihuany.

TanieSianie Komentarze (0)

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła?Załóż konto
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl