Blog kategorie
Ważna informacja

Materiał chroniony prawem autorskim, wszelkie prawa zastrzeżone. Artykuły na tym blogu są naszą własnością. Dalsze rozpowszechnianie artykułu zabronione, jedynie za naszą zgodą.

Liban ogłasza plan legalizacji marihuany do użytku i kultywacji 2
Liban ogłasza plan legalizacji marihuany do użytku i kultywacji

Liban ogłasza plan legalizacji marihuany do użytku i kultywacji

Wraz z coraz większymi korzyściami gospodarczymi związanymi z konopiami indyjskimi, wiele krajów rozważa jakąś formę legalizacji. Niedawno Liban ogłosił plan zalegalizowania marihuany w celu jej używania i uprawy marihuany medycznej. Posunięcie to może stać się ważnym impulsem dla gospodarki, która zmaga się z kryzysem gospodarczym. Konopie mogą podnieść gospodarkę Libanu Jak donosi CNN, decyzja Libanu, aby rozpocząć myślenie o legalizacji marihuany medycznej w dużej mierze opiera się na motywach ekonomicznych.

W szczególności urzędnicy w tym kraju wydają się poważnie traktować niedawny raport stworzony przez firmę doradczą McKinsey & Co. W tym raporcie McKinsey nakreślił wiele rzeczy, które Liban mógłby zrobić, aby zwiększyć aktywność gospodarczą. Jednym z tych pomysłów była uprawa i produkcja marihuany. Firma powiedziała, że wejście do globalnego przemysłu marihuany może być kluczem do wzrostu poziomu gospodarczego w Libanie. Teraz wydaje się, że najwyżsi urzędnicy w Libanie wyrazili poparcie dla takiego posunięcia.

W szczególności, Domowy Mówca Nabih Berri publicznie powiedział, że chce, aby kraj zalegalizował medyczną marihuanę i medyczną uprawę marihuany. Następnie poszedł o krok dalej. Powiedział, że libański parlament już pracuje nad planem, jak doprowadzić do tego, aby to się stało. Jak dotąd nie ujawniono żadnych konkretnych szczegółów. Podobnie, nie było żadnego wskazania możliwego terminu, kiedy to wszystko może się wydarzyć. Hodowla konopi może być idealnym rozwiązaniem dla Libanu Co ciekawe, uprawa marihuany może być idealnym rozwiązaniem dla Libanu. Kraj jest już znany z produkcji ton nielegalnej marihuany. Co więcej, ma sporą reputację na całym świecie, produkując jedne z produktów najwyższej jakości w dowolnym miejscu. W rzeczywistości Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) oświadczyło, że Liban jest jednym z pięciu największych producentów haszyszu na całym świecie.

"Na Bliskim Wschodzie marihuana produkowana w Libanie jest wykorzystywana do zaopatrywania innych rynków w podregionie" - powiedział Światowy Raport Narkotyków UNODC za 2016 rok. Wszystko wskazuje na to, że produkcja marihuany w Libanie ma przynieść zyski wynoszące podobno około 4 miliardów dolarów. Oznacza to, że kraj ma już silną sieć hodowców, rozwija witryny, a nawet globalną dystrybucję. Legalny rynek medycznej marihuany mógłby bazować na już ugruntowanej rosnącej wiedzy fachowej w tym kraju. Ponadto system prawny w Libanie wykorzystałby również idealny klimat kraju dla uprawy konopi indyjskich. Wreszcie, wykorzystałoby to już uznaną reputację Libanu do produkcji marihuany o niewiarygodnie wysokiej jakości. Plany Libanu dotyczące medycznego używania i kultywacji marihuany Choć podobno rośnie liczba organów na rzecz legalnej marihuany medycznej i uprawy marihuany, nie jest jasne, czy takie wsparcie jest powszechne.

Dodając do tej niepewności, trwające niepokoje polityczne w kraju mogą utrudnić płynne wszczynanie wielkich zmian w przepisach dotyczących konopi indyjskich. Ale tego typu zmiany były już przedmiotem dyskusji w całym kraju. W zeszłym miesiącu jedna z wiodących uczelni w kraju ogłosiła plany oficjalnego rozpoczęcia studiów nad marihuaną. Zgodnie z ogłoszeniem, Lebanese American University uruchomi Centrum Badań Konopi Leczniczych. Przeanalizuje różne aspekty uprawy marihuany, zastosowań medycznych i wpływu ekonomicznego. Liban będzie teraz kierował się wiedzą na temat konopi, aby osiągnąć jak najwyższy poziom przy jej produkcji. Chcą zaoferować jedne z najlepszych odmian, oraz najwyższej jakości. Gospodarka Libanu może się gruntownie zmienić.

TanieSianie Komentarze (2)

Słowak
2 sierpnia 2018

Na dniach Armenia zalegalizowała konopie, wyjdzie za pare lat że tylko w PL taki zaścianek

Kortes
8 sierpnia 2018

Polska będzie stała w miejscu tak jak stoi - ale na biedę dalej będą narzekać :/

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła?Załóż konto
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl