Blog kategorie
Ważna informacja

Materiał chroniony prawem autorskim, wszelkie prawa zastrzeżone. Artykuły na tym blogu są naszą własnością. Dalsze rozpowszechnianie artykułu zabronione, jedynie za naszą zgodą.

Mieszkańcom Kalifornii przeszkadza zapach konopi 1
Mieszkańcom Kalifornii przeszkadza zapach konopi

Mieszkańcom Kalifornii przeszkadza zapach konopi

Zapach z marihuany doprowadza mieszkańców Kalifornii do rozproszenia. Marihuana stała się nową rośliną uprawną na farmach otaczających Carpinteria w południowej Kalifornii.

Mieszkańcy twierdzą, że gęsty, zapach z roślin marihuany osiadł nad doliną w godzinach wieczornych i przed świtem. "Nie chcemy zapachów marihuany", powiedział Xave Saragosa, 73-letni emerytowany zastępca szeryfa, który urodził się i wychował w mieście i mieszka w pobliżu szklarni z mariihuaną.

"Chcemy świeżego powietrza".

Pan Saragosa powiedział, że zapach powoduje u jego żony nocny. Aby zatrzymać ten smród, próbowali stawiać pod drzwiami poduszek z odświeżaczem, palili kadzidła i zamykająli okna, niechętnie, ponieważ nie dopuszczają do tego chłodnej bryzy morskiej. Toni Stuart, 80-letnia emerytowana kapłanka Episkopatu, powiedziała, że zapach nie wkracza w okolice plaży, na której mieszka, ale martwi się zmianami w społeczności.

"Nie chciałbym, aby Carpinteria była" stolicą konopi "w południowej Kalifornii, ale podoba mi się to w ten sposób, że jest bardzo spokojnym, bezpretensjonalnym miasteczkiem na plaży" - powiedziała "Jeśli ludzie chcą uprawiać konopie indyjskie zamiast kwiatów, awokado lub orzechy makadamia - przypuszczam, że to ich prawo, ale muszą myśleć o swoich sąsiadach."

Carpinteria jest około 85 mil od Los Angeles i słynie z plaż, wina i klimatu umiarkowanego. Hrabstwo zgromadziło największą liczbę licencji na uprawę marihuany w Kalifornii, ponieważ 1 stycznia - ogłoszono szeroką legalizację, według danych stanowych zebranych przez The Associated Press.

Dwie trzecie z nich znajduje się w Carpinteria i Lompoc, większym rolniczym mieście oddalonym o godzinę jazdy na północny zachód. Praktycznie wszystkie licencje Carpinteria są przeznaczone dla małych, "mieszanych" obiektów, co w istocie oznacza szklarnie.

Szklarnie w okolicy mają swoje korzenie w branży kwiatów ciętych Carpinteria, a niektórzy plantatorzy kwiatów zmęczeni konkurencją importową zaczęli próbować uprawiać konopie indyjskie. Inni sprzedali swoje szklarnie inwestorom marihuany. "Dosyć już nie mamy produkcji goździka w Stanach Zjednoczonych, ponieważ tanio można go dostać w Ameryce Południowej" - powiedziała Kasey Cronquist, prezes California's Flower Commission. " Rolnicy musieli przenosić zbiory, i to jest to, co widzieliśmy, z biegiem czasu – przenieśli swoje uprawy do Ekwadoru i Kolumbii. "

Niektórzy rolnicy postrzegają konopie indyjskie jako roślinę, która może pomóc zachować kulturę rolną obszaru - powiedział Mollie Culver, konsultant ds. Rady Biznesu Cannabis w hrabstwie Santa Barbara. Wielu hodowców mieszka na miejscu i z zadowoleniem przyjęło ostatnio opracowane przez hrabstwo przepisy wymagające łagodzenia odorów, powiedziała.

Kalifornijczycy głosowali za zalegalizowaniem marihuany w 2016 r., Ale powiaty i miasta mają prawo decydować, czy dopuszczają produkcję konopi, dystrybucję lub sprzedaż marihuany.

TanieSianie Komentarze (1)

Jack Daniels
22 czerwca 2018

Mieszka w USA od 3 lat i wydaje mi sie że największy ból mają Ci co nie robią na tym kasy. U mnie w prawdzie nie czuć zapachu rośliny ale często jak ide ulicą czuć że ktoś w okolicy pali, jednakże wole ten zapach niż zapach śmieci, spali czy innego syfu.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła?Załóż konto
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl