Blog kategorie
Ważna informacja

Materiał chroniony prawem autorskim, wszelkie prawa zastrzeżone. Artykuły na tym blogu są naszą własnością. Dalsze rozpowszechnianie artykułu zabronione, jedynie za naszą zgodą.

Oklahoma i Pensylwania mogą wkrótce zalegalizować marihuanę dla dorosłych 4
Oklahoma i Pensylwania mogą wkrótce zalegalizować marihuanę dla dorosłych

Oklahoma i Pensylwania mogą wkrótce zalegalizować marihuanę dla dorosłych

Oklahoma i Pensylwania znajdują się w różnych miejscach na swoich ścieżkach w kierunku legalizacji marihuany przeznaczonej dla dorosłych. Ale w poniedziałek oba państwa podjęły znaczące kroki w tym kierunku. W Pensylwanii przedstawiciel państwa Jake Wheatley (D-Allegheny) ogłosił swój plan wprowadzenia progresywnego ustawodawstwa dotyczącego marihuany. W Oklahomie grupa zwolenników konopi indyjskich Green the Vote ogłosiła, że uzyskała wymaganą liczbę podpisów, by w listopadzie oddać głos na legalizację przeznaczoną dla dorosłych. Obie opierają się na znacznym tempie, jakie przyniosły ostatnie próby reformy polityki narkotykowej w tych państwach.

Oklahoma może zagłosować w sprawie legalnego używania konopi indyjskich w listopadzie.
Miesiąc temu wyborcy Oklahomy zatwierdzili State Question 788, legalizując marihuanę do użytku medycznego. Niemal natychmiast prawodawcy i urzędnicy przeciwni wprowadzeniu środka zaczęli dodawać ograniczenia do nowego programu, w tym wysoce kontrowersyjny zakaz stosowania marihuany przeznaczonej do palenia.

Republikanie z Oklahomy dołączyli do Demokratów, aby wezwać Oklahoma Board of Health do zmiany projektu przepisów dotyczących programu. Zarząd opublikował ich zmienioną wersję w zeszły piątek. Nowe przepisy usuwają wiele z głównych ograniczeń, z którymi skutecznie lobbowały koncerny medyczne Państwowego Stowarzyszenia Chorych na Starzenie się.

W ramach tej bitwy uporczywy punkt anty-marihuany polegał na tym, że wyborcy Oklahomy nie wiedzieli, o czym mówią, gdy zatwierdzili SQ 788. Ale głosujący i ustawodawcy odpychali się, przysięgając walczyć o program, ponieważ głosowali na niego.

W oparciu o tę dynamikę, grupa pro-konopi indyjskich Green the Vote rozpowszechniła petycję mającą na celu pytanie o legalne używanie konopi indyjskich w wyborach w listopadzie 2018 roku.

W poniedziałek grupa ogłosiła, że zebrała prawie 10 000 więcej niż wymagane 124 000 podpisów potrzebnych do 8 sierpnia, aby środek mógł trafić do głosowania.

Te podpisy nadal wymagają weryfikacji. A to oznacza, że jest niewielka szansa, że pytanie nie może się wydarzyć w głosowaniu w listopadzie. Ale jeśli tak się stanie, Oklahoma Gov. Mary Fallin może zwołać specjalne wybory. W przeciwnym razie głosowanie będzie musiało poczekać do następnych wyborów stanowych w roku 2020.

Przedstawiciel państwa pro-cannabis przedstawi rachunek legalizacyjny w Pensylwanii
Pensylwanii nie chodzi tylko o legalną konopie indyjskie. Postępowi prokuratorzy, burmistrzowie i ustawodawcy sprawiają, że sprawiedliwość społeczna jest centralnym punktem ich kampanii na rzecz reformy polityki antynarkotykowej.

Wybór Larry'ego Krasnera na prokuratora okręgowego w Filadelfii już doprowadził do radykalnych zmian w sposobie, w jaki sądy zajmują się sprawami narkotykowymi. Pittsburgh Mayor Pill Peduto współpracuje z Auditor General Eugene DePasquale, aby popierać konopie jako alternatywę dla opioidów na receptę.

DePasquale właśnie opublikowało raport ekonomiczny na temat korzyści legalizacji, który szacuje, że Pensylwania może przynieść 581 milionów dolarów wpływów z podatków pochodzących z legalnych konopi.

Uchwycenie impetu i momentu, Demcratic State Rep. Jake Wheatley planuje wprowadzenie ustawodawstwa w celu legalizacji marihuany dla dorosłych. Próba Wheatleya doprowadziłaby ponadto do wymazania rejestrów karnych za przekonania o nieuznawaniu przemocy, za wykroczenia i marihuanę. Podobne propozycje wyrzucenia znajdują się w tabeli w Vermont i Delaware.

W komunikacie prasowym ogłaszającym projekt ustawy, Wheatley powiedział, że nadszedł czas, aby Pensylwania porzuciła brzydkie piętno marihuany. Chce również, aby PA korzystała z tych samych możliwości, jakie legalizacja generowała w innych państwach.

TanieSianie Komentarze (4)

Jak to jest?
9 sierpnia 2018

Czemu mnie to nie dziwi że coraz więcej państw kieruje się w stronę legalizacji. Czy tylko my stoimy tak twardo w miejscu??

Fifi morgan
9 sierpnia 2018

Stoimy w miejscu bo nadal rządzą d..... z PRLu... jeszcze 20lat potrzebujemy jak wszyscy zdechną

Niestety
10 sierpnia 2018

Żeby coś się u nas zmieniło to wszyscy na raz by musieli zniknąć :)

QWErty
20 sierpnia 2018

Mogłoby u nas zacząć się coś dziać w tym kierunku, potrzebujemy tego

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła?Załóż konto
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl