Blog kategorie
Ważna informacja

Materiał chroniony prawem autorskim, wszelkie prawa zastrzeżone. Artykuły na tym blogu są naszą własnością. Dalsze rozpowszechnianie artykułu zabronione, jedynie za naszą zgodą.

Ottawa ogłosi amnestie dla Kanadyjczyków skazanych za posiadanie konopi 2
Ottawa ogłosi amnestie dla Kanadyjczyków skazanych za posiadanie konopi

Ottawa ogłosi amnestie dla Kanadyjczyków skazanych za posiadanie konopi

Zaledwie kilka godzin po tym, jak konopie rekreacyjne stały się legalne w całej Kanadzie , rząd federalny ogłosił, że przyzna amnestię Kanadyjczykom, którzy zostali skazani za posiadanie mniej niż 30 gram marihuany.

"Ci Kanadyjczycy powinni pozbyć się ciężaru i piętna kryminalnej historii", powiedział na konferencji prasowej w środę rano minister bezpieczeństwa Ralph Goodale. Powiedział, że krok ten "usunie przeszkody na drodze do reintegracji w społeczeństwie" i skutecznie "zwiększy bezpieczeństwo publiczne dla wszystkich Kanadyjczyków".

Przez lata Kanadyjczycy posiadający rejestr karny za posiadanie niewielkich ilości konopi musieli stawić czoła wyzwaniom polegającym na rozliczaniu przeszłości i podróżowaniu za granicę.

Goodale powiedział reporterom, że spodziewa się, że nowe przepisy znajdą się w Izbie Gmin do rozpatrzenia przed końcem roku. Uprawnieni Kanadyjczycy będą mogli ubiegać się o ułaskawienie, gdy tylko zostaną zakończone kary więzienia. Goodale powiedział, że rząd będzie utrzymywał proces składania wniosków w jak najprostszy sposób - i nie będzie pobierał opłaty.

Ułaskawienie nie będzie miało zastosowania do wyroków skazujących za handel ludźmi i innych działań, które nadal są uznawane za nielegalne pomimo zakończenia obowiązywania zakazu. Marihuana Amnesty mówi, że ponad 500 000 Kanadyjczyków ma kryminalną przeszłość związaną z wykroczeniami, które obecnie są usuwane z kodeksu karnego.

Annamaria Enenajor, prawnik z Toronto związany z tą organizacją, powiedział, że lepiej byłoby zlikwidować wyroki dla osób skazanych małe przestępstwa, niż zmusić ich do ubiegania się o ułaskawienie.

"Głównym celem amnestii jest zapobieganie wszelkim uprzedzeniom wynikającym z skazania, a ułaskawienie nie w pełni tego dokonuje", napisała.

TanieSianie Komentarze (2)

Hugo z polastu
19 października 2018

Brawa dla nich!

Kasia
19 października 2018

Bardzo fajnie, dlaczego masz mieć w papierach syf przez coś co już jest legalne

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła?Załóż konto
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl