Blog kategorie
Ważna informacja

Materiał chroniony prawem autorskim, wszelkie prawa zastrzeżone. Artykuły na tym blogu są naszą własnością. Dalsze rozpowszechnianie artykułu zabronione, jedynie za naszą zgodą.

Rachunek do legalizacji Konopi indyjskich w Northern Mariana Islands na ławce gubernatora 1
Rachunek do legalizacji Konopi indyjskich w Northern Mariana Islands na ławce gubernatora

Rachunek do legalizacji Konopi indyjskich w Northern Mariana Islands na ławce gubernatora

Po podróży w obie strony między dwiema izbami ustawodawczymi Northern Mariana Islands, projekt przeniesienia terytorium USA z całkowitego zakazu używania konopi do pełnej legalizacji zostaje skierowany do stanowiska republikańskiego Gubernatora Ralpha Deleona Guerrero Torresa. SB 20-62 wyprzedził CNMI House na początku tego miesiąca. Dziś Senat głosował bez sprzeciwu, aby zatwierdzić projekt ustawy i wysłać go do gubernatora. Senatorowie CNMI twierdzą, że przyjęcie rachunku zajęło tylko 6 minut. Teraz Gov. Torres ma cztery tygodnie na podpisanie ustawy lub zawetowanie go. Jeśli Torres nie podejmie działań w sprawie ustawodawstwa, automatycznie stanie się prawem.

Terytorium Stanów Zjednoczonych przygotowane do legalnej historii trawki

Commonwealth of Northern Mariana Islands to terytorium USA składające się z 15 wysp. Znajduje się na Oceanie Spokojnym na południe od Japonii, na wschód od Filipin i na północ od Papui Nowej Gwinei. Najbliższym sąsiadem CNMI jest wyspa na południu, terytorium USA w Guam. Prawie 6 000 mil otwartego oceanu oddziela go od wybrzeża Kalifornii. Ale to nie znaczy, że mieszkańcy i prawodawcy nie śledzą wysiłków legalizacyjnych na kontynencie.

W rzeczywistości sukces programów legalizacji w państwach stanowi wyraźny punkt odniesienia w ustawie legalizacyjnej CNMI. Korzyści ekonomiczne, społeczne i zdrowotne udokumentowane w badaniach zainspirowały prawodawców CNMI do pełnej legalizacji marihuany i konopi. To wysiłek, który podejmowali od 2015 roku, kiedy to Senat po raz pierwszy wprowadził ustawę o legalizacji. Po pokonaniu kilku proceduralnych przeszkód, prawodawcy obu izb wykorzystali swoją obszerną historię, rozważając kwestię, by szybko prześledzić projekt ustawy do Gov Torres tego lata.

Jeśli ustawa stanie się prawem, które nastąpi przed końcem września lub wcześniej, stworzy historię dwukrotnie. Po pierwsze, CNMI będzie mogła zalegalizować konopie indyjskie poprzez proces legislacyjny, taki jak Vermont. Jednak w odróżnieniu od Vermontu i unikalnym wśród państw dorosłych, działanie legislacyjne natychmiast ustanowi regulowany rynek detaliczny. Po drugie, ustawa ta przeniosłaby CNMI z pozycji zakazu do takiej, która jednocześnie obejmuje konopie medyczne i przeznaczone dla osób dorosłych. Żadne inne państwo ani jurysdykcja USA nie dokonały przejścia od całkowitego zakazu do pełnej legalizacji.

Jak będzie dozwolone posiadanie w CNMI?

Są to główne produkty na wynos: każdy kto ma skończone 21 lat i więcej oraz osoby poniżej 21 lat z kwalifikującymi się warunkami medycznymi mogą posiadać do uncji kwiatowej, 16 uncji stałych lub 72 uncji płynnych produktów z marihuaną i 5 gramów ekstraktów lub koncentratów.

Ustawa będzie również legalizowała uprawę domową, tworząc rejestr homegrown marihuany, w którym dorośli mogą zapisać się do sześciu dojrzałych i 12 niedojrzałych roślin. Pacjenci medyczni będą mogli uprawiać dwukrotnie więcej tej ilości.

Ustanawia również uregulowany system podatkowy dla producentów i sprzedaży detalicznej, ale zwalnia marihuanę od opodatkowania. CNMI wprowadzi również nowe przepisy dotyczące konopi indyjskich i wymogi licencyjne w sześciu obszarach, w tym salonach społecznych, które pozwolą na konsumpcję konopi indyjskich / prywatnych. Wreszcie pięcioosobowa Komisja ds. Marihuany CNMI będzie nadzorować przepisy i licencje dotyczące konopi indyjskich.

Rządzący dotyczący konopi indyjskich popierają CNMI, wiedząc, że zbliżają się do historii i stanowią cenny precedens dla działań legalizacyjnych w innych stanach i na terytoriach USA. Widzą szansę, aby CNMI przejęło prowadzenie w kluczowej sprawie krajowej. I mają nadzieję, że Gov. Torres dostrzeże znaczące korzyści ekonomiczne, publiczne i konsumenckie legalnego, regulowanego i opodatkowanego przemysłu konopnego. Gubernator ma 28 dni na podjęcie decyzji.

TanieSianie Komentarze (1)

Tomek
10 września 2018

Nie długo jak się spojrzy na mapę to wszędzie będzie wprowadzona legalizacja i każdy będzie mógł skorzystać z trawki. Idziemy w dobrym kierunku :)

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła?Załóż konto
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl