Blog kategorie
Ważna informacja

Materiał chroniony prawem autorskim, wszelkie prawa zastrzeżone. Artykuły na tym blogu są naszą własnością. Dalsze rozpowszechnianie artykułu zabronione, jedynie za naszą zgodą.

UK: Rodziny grożą, że wezmą NHS (National Health Service) do sądu w sprawie medycznej marihuany 0
UK: Rodziny grożą, że wezmą NHS (National Health Service) do sądu w sprawie medycznej marihuany

UK: Rodziny grożą, że wezmą NHS (National Health Service) do sądu w sprawie medycznej marihuany

Medyczna marihuana może być teraz legalna w Wielkiej Brytanii, ale dla wielu osób dostęp do niej jest praktycznie niemożliwy jak wcześniej.

Rodziny dzieci z padaczką zagroziły, że wezmą NHS i inne wiodące instytucje kliniczne do sądu, jeśli dostęp do marihuany "potencjalnie ratującej życie" zostanie zablokowany pomimo zmian w prawie, co może ujawnić VICE.

Uczestnicy kampanii twierdzą, że restrykcyjne nowe wytyczne, które według własnego losu NHS zauważa, że "bardzo niewielu osobom" przepisują medyczną marihuanę, a to oznacza, że ani Alfie Dingley, ani Billy Caldwell - dwoje dzieci, których przypadki o wysokim profilu nie zmieniły prawa - nie będą w stanie uzyskać dostępu do swoich leków.

"To oburzające, niedopuszczalne i, szczerze mówiąc, głupie," powiedział Peter Carroll, dyrektor grupy kampanii End Our Pain. "Zrobimy wszystko, co możliwe, aby naprawić tę absurdalną sytuację w parlamencie, w mediach i w sądzie opinii publicznej." Nie mówimy już o niczym innym, w szczególności rozmawiamy z prawnikami, którzy dali wczesne wskazówki, że jest to możliwe aby do sądu zabrać Departament Zdrowia, NHS i profesjonalistów. Ostrzegamy: cofnij się, weź oddech i załatw to, zanim takie kroki będą konieczne.

Krytyka nastąpiła po tym, jak Teagan Appleby, ciężko epileptyczne dziecko, dostało przepis na lekarstwo z pomocą marihuany, ale zostało zablokowane przed dostępem do niego przez zaufanie NHS, które kontroluje szpital, w którym przebywa na oddziale intensywnej terapii.

Zaufanie ustąpiło po tym, jak jej matka, Emma, skrytykowała podejście "chaotyczne i okrutne", ale Teagan nadal nie jest w stanie uzyskać dostępu do oleju z konopi indyjskich opartych na THC, a jej rodzina zamierza zabrać ją do Holandii, aby mogła być leczona, gdy tylko będzie wystarczająco dobry czas.

"Wiem, jak to jest przejść przez to, przez co przechodzi, i żal mi jej i jej rodziny" - powiedziała Hannah Deacon, prowadząca kampanię i matka Alfie Dingley. "Grupa The End Our Pain robi wszystko, co w naszej mocy, aby pomóc jej uzyskać dostęp do medycznej marihuany. Teraz może uzyskać dostęp do Epidioleksu, ale jej jeszcze nie otrzymała i mamy nadzieję, że wkrótce to nastąpi."

Anger został skierowany do instytucji klinicznych, które ostrzegły lekarzy, aby nie przepisywali leków z konopi indyjskich, potencjalnie podważając zmiany w prawie.

Wśród wielu innych stwierdzeń, Royal College of Physicians (RCP) powiedział, że nie ma mocnych dowodów na to, że marihuana może pomóc w przewlekłym bólu, a Brytyjskie Towarzystwo Neurologiczne (BPNA) ponownie stwierdziło, że produkty z konopi indyjskich powinny być przepisywane tylko wtedy, gdy operacja nie jest możliwa.

Niedawne badania wykazały, że kanabinoidy mogą wywierać działanie hamujące napady i są odpowiednie do leczenia pacjentów z padaczką lekooporną. Eksperci twierdzą, że jest prawdopodobne, że leki zawierające THC są lepsze niż produkty zawierające CBD - co potwierdziłoby niezliczone raporty anegdotyczne.

"Prezydent RCP [Andrew Goddard] najwyraźniej zignorował wpływowy raport Narodowej Akademii Nauk, Inżynierii i Medycyny, który został zrewidowany przez Głównego Lekarza Medycznego, który stwierdził, że istnieją rozstrzygające dowody skuteczności ból - mówi profesor Mike Barnes, ekspert od leków na bazie pochodnych konopi indyjskich. "Szkoda, że profesor Goddard nie zna tych istotnych dowodów i pokazując swoją ignorancję potępił setki tysięcy ludzi w tym kraju, którzy za nielegalne używanie konopi indyjskich dla hamowania bólu nadal są uznawani za przestępców".

Posłowie również potępili RCP i BPNA w poniedziałek za "zmiażdżenie nadziei wielu tysięcy pacjentów" poprzez "nieudane i okrutne" medyczne wytyczne, które skutecznie zamykają nowe prawa.

"Obecnie jesteśmy w zupełnie szczerym, okrutnym i niedorzecznym położeniu rodzin z ciężko chorymi na epilepsję dziećmi, które po raz kolejny muszą zbierać fundusze na wyjazd za granicę, aby uzyskać dostęp do leku, który właśnie zalegalizowaliśmy w Wielkiej Brytanii" - powiedział Sir Mike Penning. "Ci, którzy są odpowiedzialni za ten nieudany i okrutny wynik, powinni się wstydzić". Rozumie się, że działacze kampanii dążą do złożenia pozwu grupowego lub kontroli sądowej, gdzie sędzia będzie orzekał o zgodności z prawem decyzji wydanych przez zaangażowane organy publiczne. Tymczasem NHS powiedziało, że "rygorystyczne i podlegające audytowi środki bezpieczeństwa" dotyczące przepisywania leków na konopie indyjskie będą przestrzegane wraz z "istniejącymi protokołami dotyczącymi kontrolowanych narkotyków".

W swoim przewodniku stwierdza: "Posiadanie konopi jest nielegalne, niezależnie od tego, do czego jej używasz", z możliwymi skutkami ubocznymi, w tym "myślami samobójczymi", "halucynacjami" i "zmniejszonym apetytem".

Rzecznik NHS powiedział, że zmiany oznaczają, że specjaliści mogą przepisać produkty na bazie konopi indyjskich na "małą liczbę" pacjentów, jeśli ich potrzeby nie są zaspokajane przez leki farmaceutyczne, i istnieją dowody na ich korzyść. Może to wymagać od pacjentów udawania się za granicę, aby udowodnić skuteczność leku.

Konopie indyjskie zostały przełożone na nowo po przeprowadzeniu specjalnie zleconego przeglądu, a główny lekarz Dame Sally Davies stwierdził, że istnieją dowody na to, że może przynieść korzyści terapeutyczne.

Na spotkaniu lekarzy i pracowników służby zdrowia w związku z uruchomieniem Stowarzyszenia Klinik Leczących Konopie Lecznicze w poniedziałek w klubie RAF na Piccadilly, lekarze powiedzieli VICE, że chcieliby większej elastyczności w przepisywaniu leków konopi.

"Musimy przestrzegać wytycznych, ale mam nadzieję, że wkrótce nastąpi rozluźnienie" - powiedział jeden z nich.

TanieSianie Komentarze (0)

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła?Załóż konto
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl