Blog kategorie
Ważna informacja

Materiał chroniony prawem autorskim, wszelkie prawa zastrzeżone. Artykuły na tym blogu są naszą własnością. Dalsze rozpowszechnianie artykułu zabronione, jedynie za naszą zgodą.

W Oregonie możemy kupić marihuanę po… 4 dolary za grama 0
W Oregonie możemy kupić marihuanę po… 4 dolary za grama

W Oregonie możemy kupić marihuanę po… 4 dolary za grama

Trzy lata po oficjalnej legalizacji marihuany rekreacyjnej, Oregon w końcu odpowiedział na pytanie: "ile suszu to jest za dużo?" Zgodnie z państwowym systemem śledzenia stanu Oregon, teraz ma nadwyżkę ponad 1 miliona funtów niesprzedanej konopi i to jest dużo więcej niż może konsumować państwo.

Choć może to nie wydawać się problemem, nadwyżka marihuany w stanie, zgłoszona po raz pierwszy przez Willamette Week, jest trzy razy większa od tej, która została wyhodowana w zeszłym roku, a przychodnie nie mogą się tego szybko pozbyć.

W wyniku tego ogromne zaległości spowodowały, że cena marihuany gwałtownie spadła, ponieważ podaż poważnie przekracza popyt i okres przydatności do spożycia tego nadmiaru zaczyna się pogarszać. Zeszłego lata cena funta konopi wynosiła 1500 dolarów za funt. Cena ta spadła do 700 $, podczas gdy The Guardian donosi, że niektórzy właściciele aptek otrzymywali telefony od zdesperowanych farmerów, którzy chcieli pozbyć się swoich zbiorów za jedyne 100 dolarów za funt.

Spadek cen hurtowych był dobrą wiadomością dla konsumentów, którzy mogą teraz kupić za niespotykane 4 dolary za gram w niektórych przychodniach w Portland. Ale z limitem zakupu państw ustalonym na jedną uncję suszu i limitem posiadania w domu na osiem uncji, detaliści i ich klienci po prostu nie mogą nadążyć.

Oregon zalegalizował marihuanę rekreacyjną w sondażach w 2014 r. Z awaryjnym systemem regulacyjnym wprowadzonym w 2015 r., A pełne przepisy licencyjne obowiązują w 2017 r.

Po zaledwie roku tego w pełni regulowanego systemu rząd stanowy zebrał 68 mln USD podatków, ale jego relatywnie Nieograniczony reżim licencyjny spowodował eksplozję biznesu upraw.

Zgodnie z nowymi przepisami państwa, Oregon Liquor Control Commission nadzoruje licencjonowanie marihuany i sprzedaż w tym stanie, ale powiedzieli, że ograniczenie tych licencji nie leży w ich mocy ani w ich mandacie.

Ten model regulujący wolny rynek jest częścią tego, że Oregon produkuje teraz więcej marihuany niż może sprzedać. W ciągu zaledwie jednego roku państwo wydało 1 824 licencje, a prawie 1000 z nich to licencje produkcyjne - liczba ta ma się podwoić tego lata zgodnie z rejestrami państwowymi.

Innym ważnym czynnikiem jest idealny klimat do uprawy w Oregonie. W ubiegłym roku ten sam klimat spowodował niedobór podaży, kiedy państwo po raz pierwszy wprowadziło na rynek prawnie uregulowany rynek marihuany, a ciężkie deszcze zaatakowały hodowców w szczycie sezonu zbiorów w październiku, powodując spadek ich plonów.

W tym czasie zapotrzebowanie znacznie przewyższało podaż, a setki nowych rolników zgłosiło się do tego problemu. Teraz okazuje się, że państwo poprawiło ten problem. Przy tak dużym nadwyżce produktów urzędnicy państwowi i eksperci martwią się teraz, że ci, którzy desperacko chcą sprzedać, będą szukać klientów poza stanem. Ponieważ marihuana nadal jest niezgodna z prawem federalnym, transportowanie jej przez granice stanowe, nawet między dwoma stanami prawnymi, pozostaje przestępstwem i może przyciągnąć niepotrzebną uwagę.

Do niedawna władze federalne oświadczyły, że nie będą egzekwować zakazu nałożonego przez Ustawę o substancjach kontrolowanych w państwach, które zalegalizowały tak długo, jak rządy państw egzekwują surowe przepisy, w tym kontrole zapobiegające przekraczaniu granic przez konopie indyjskie.

Po odwołaniu notatki Cole'a w styczniu kwestia zaangażowania federacji na rynki zalegalizowane lokalnie wzrosła. I chociaż generalny prokurator Jeff Sessions powiedział, że federalne organy ścigania nie mają środków na egzekwowanie przepisów dotyczących marihuany, Departament Sprawiedliwości może zostać zmuszony do zaangażowania się, jeżeli nadwyżka Oregonu zacznie przenosić się do innych stanów USA

TanieSianie Komentarze (0)

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła?Załóż konto
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl