Blog kategorie
Ważna informacja

Materiał chroniony prawem autorskim, wszelkie prawa zastrzeżone. Artykuły na tym blogu są naszą własnością. Dalsze rozpowszechnianie artykułu zabronione, jedynie za naszą zgodą.

17 października, dzień legalizacji w Kanadzie 6
17 października, dzień legalizacji w Kanadzie

17 października, dzień legalizacji w Kanadzie

Jako pierwsze państwo G-7 do legalizacji federalnej, Kanada wzmacnia swoją reputację jako światowego lidera w dziedzinie zdrowia, sprawiedliwości i zdrowego rozsądku. Kanada jest obecnie największym krajem z legalnym rynkiem konopi indyjskich, ponieważ sprzedaż rozpoczęła się w środę w Nowej Funlandii.

A było jeszcze więcej dobrych wiadomości dla miłośników potu: godziny przed otwarciem garstki sklepów detalicznych w najbardziej wysuniętej na wschód prowincji kraju, federalny urzędnik powiedział The Associated Press, że Kanada przebaczy wszystkim którzy posiadają do 30g suszu oraz 4 rośliny w domu (za wyjątkiem prowincji Quebec i Manitoba)

Kanada ma legalną marihuanę lekarską od 2001 roku, a rząd premiera Justina Trudeau spędził dwa lata pracując nad rozszerzeniem tej działalności o tak zwaną marihuanę rekreacyjną. Celem jest lepsze odzwierciedlenie zmieniającej się opinii społecznej na temat marihuany i doprowadzenie nielegalnych handlowców do uregulowanego systemu.

Kanadyjska sprzedaż konopi rozpoczyna się w Nowej Funlandii Po oczekiwaniu w kolejce, która rozproszyła się w ciemności, niektórzy z pierwszych ludzi, którzy kiedykolwiek kupili legalną konopie indyjskie w Kanadzie przefiltrowali do THC Distribution w Portugal Cove, NL, niedaleko stolicy prowincji St. Johns.

Sprzedawca Thomas Clarke - którego inicjały to odpowiednio THC - otworzył drzwi tuż po północy. Jego pierwszy klient? Jego ojciec, Don Clark.

"To powinno nastąpić 50 lat temu, ale dzieje się tak dopiero", powiedział starszy Clarke, który od dziesięcioleci jest palaczem marihuany.

Wyspa w Nowej Funlandii i Labradorze ma swoją własną strefę czasową, która jest pół godziny wcześniej niż czas standardowy Atlantic. Z powodu tej technicznej prowincji, prowincja jest obecnie pierwszą w Kanadzie, która może legalnie sprzedawać marihuanę rekreacyjną. Tylko 17 października sklepy mogły otwierać się o specjalnej godzinie 12:01. Będą musiały zostać zamknięte do drugiej w nocy, zanim będą mogły zostać ponownie otwarte w normalnym czasie o 9:00.

Co się stanie z aptekami?

Istnieją dziesiątki, jeśli nie setki sklepów medycznej marihuany w okolicy dużego Toronto. Co dzieje się z nimi 17 października, kiedy zaczyna się legalizacja?

Każdy, kto prowadzi sklep po 17 października, robi to nielegalnie", mówi prokurator generalny Ontario . Właściciele aptek, którzy nadal będą prowadzić działalność po jutrzejszym okresie, ryzykują utratą szansy ubiegania się o licencję na ponowne otwarcie jako legalny sklep z konopiami indyjskimi. Obecnie Ontario będzie oferować wyłącznie sprzedaż marihuany online, począwszy od 17 października. Jednak w przyszłym roku prowincja planuje wydawanie licencji na prywatne sklepy stacjonarne.

TanieSianie Komentarze (6)

Emil90
17 października 2018

To już wiem gdzie w 2019 pojade na wakacje :D

R500
17 października 2018

Super info, można im pozazdrościć

Mriola
17 października 2018

Ludzie w kolejkach przed sklepem kilka godzin przed otwarcie... lepszy hajp niż przy premierze nowego iPhona :D

Jacek19
17 października 2018

Aż im zazdroszczę, pewnie całe Toronto dzisiaj sie bawi a impreza skończy sie w niedziele

Jarek
17 października 2018

Trzeba sie chyba pakować bo tu nas nic nie czeka :(

Jarosłąw Sokołowski
18 października 2018

Bardzo rozwojowy kraj, za dużo z gospodarki nie wyciągną to dorobią sie na trawie, przeogromne pieniądze i stuprocentowa kontrola nad wszystkim, szanuje takie podejscie bardzo, w przyszły roku sie wybiore

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła?Załóż konto
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl