Opcje przeglądania
MEDYCZNE
DLA POCZĄTKUJĄCYCH
CBD

  NASIONA MARIHUANY 100% SATIVA

  Zapraszamy wszystkich koneserów do kategorii, w której specjalnie dla Was zebraliśmy nasiona 100% sativa. Najlepsze, najpopularniejsze i najwyższej jakości odmiany, ale zastanawiasz się, czy sativa to typ dla Ciebie. Zapraszamy do zakupów i sprawdzenia tego na własnej skórze – naprawdę warto!

  Skąd się wzięła

  Cannabis Sativa L., bo tak sklasyfikował ją Karol Linneusz, szwedzki lekarz i przyrodnik badający w latach 50. XVIII wieku konopie włókniste, które były powszechnie uprawiane na tamtejszych polach, opisywał ich efekt jako pobudzający. Gatunek ten licznie występuje w Afganistanie, w górach Ałtaj, Zakaukaziu oraz Tienszan. Spotkać ją można również w Polsce, jako efemerofit, czyli konopie siewne, albo jako kenofit (konopie dzikie). W naszym krajowym rejestrze COBORU znajdziemy dziesięć odmian konopi włóknistych, gdzie sześć z nich zostało wyhodowanych w Instytucie Włókien Naturalnych i Roślin Zielarskich w Poznaniu. Jak się okazuje, do rejestru dodawane są ciągle nowe rośliny i tak w 2020 roku dopisane zostały odmiany Sofia (VB Hemp) oraz Mietko (Gospodarstwo Rolno-Nasienne KOW-MAR Maria J. Kowalska).

  Cechy Sativy

  Chcąc rozróżnić gatunki cannabis, najprostszą metodą jest porównanie ich cech fizycznych. Marihuana sativa charakteryzuje się wysokim wzrostem, w skrajnych przypadkach nawet do 5 m i więcej, choć z reguły jest to w okolicach 2 m. Ma wąskie i delikatne liście oraz luźne i drobne szczyty, a także produkuje mniej żywicy, która pojawia się mniej więcej na dwa tygodnie przed zakończeniem kwitnienia. Z kwestii „chemicznych” zidentyfikowano ponad 400 substancji, w tym około stu odpowiedzialnych za ich charakterystyczny zapach. Natomiast, jak każdy pewnie wie, środki odpowiedzialne za psychoaktywność to kannabinoidy. Najpopularniejszym z nich jest oczywiście THC, który po zażyciu wywołuje szereg efektów w postaci na przykład odprężenia, pobudzenia apetytu, także seksualnego, zmienionego poczucia czasu i przestrzeni. Konopie wykorzystywane są również w medycynie, przykładem może być preparat Sativex, który stosuje się u pacjentów ze stwierdzonym stwardnieniem rozsianym w celu złagodzenia bólu i spastyczności mięśni.

  Uprawa

  Marihuana sativa świetnie nadaje się zarówno do hodowli indoor, jak i outdoor. Dzięki swoim cechom dobrze znosi trudne warunki i daje dobre plony. Oczywiście chcąc zwiększyć jej produktywność, należy się do uprawy dobrze przygotować. W pomieszczeniach będzie to odpowiednio wybrane miejsce z akcesoriami w postaci lamp i wentylatorów, a na zewnątrz – przemyślany spot i użyźniona gleba.

  Cechy:

  - Wysoki wzrost
  - Wywołuje euforie
  - Powoduje lekkie uczucie głodu
  - Mniejsza produkcja żywicy (pojawia się ona około 2 tygodnie przed zakończeniem kwitnienia)
  - Polecana na uprawę outdoor i indoor
  - Wąskie, delikatne liście
  - Luźne drobne szczyty  W POLSCE UPRAWA KONOPI JEST NIELEGALNA, OPIS PRZEZNACZONY JEST DLA KRAJÓW, GDZIE PRAWO NIE ZABRANIA UPRAWY! W KRAJU GDZIE UPRAWA JEST NIE LEGALNA OPIS PRZEZNACZONY JEST DO CELÓW EDUKACYJNYCH! NIE PYTAJ NAS O UPRAWE, NIE UDZIELAMY TAKICH INFORMACJI. NASIONA KONOPI SPRZEDAJEMY W CELU KOLEKCJONERSKIM. KIEŁKOWANIE NASION JEST ZABRONIONE, SKLEP NIE PONOSI ODPOWIEDZIALNOŚCI ZA ZŁE WYKORZYSTANIE NASION MARIHUANY.

  Nasiona marihuany 100% Sativa

  Easy SativaEasy Sativa
  Cena:20,00 zł
  zobacz więcej
  Royale Haze - DINAFEMRoyale Haze - DINAFEM
  Producent: Dinafem Seeds
  Cena:38,00 zł
  zobacz więcej
  2046 - MEDICAL SEEDS2046 - MEDICAL SEEDS
  Producent: Medical Seeds
  Cena:135,00 zł
  zobacz więcej
  Amazing Haze - FANTASEEDSAmazing Haze - FANTASEEDS
  Producent: FantaSeeds
  Cena:203,00 zł
  zobacz więcej
  Amnesia Bilbo - GENEHTIKAmnesia Bilbo - GENEHTIK
  Producent: Genehtik
  Cena:34,00 zł
  zobacz więcej
  Congo - LANDRACESCongo - LANDRACES
  Producent: Landraces
  Cena:122,00 zł
  zobacz więcej
  Copacobana - LANDRACESCopacobana - LANDRACES
  Producent: Landraces
  Cena:122,00 zł
  zobacz więcej
  Destroyer - CANNABIOGENDestroyer - CANNABIOGEN
  Producent: Cannabiogen
  Cena:164,00 zł
  zobacz więcej
  Golden Tiger - ACE SEEDSGolden Tiger - ACE SEEDS
  Producent: ACE Seeds
  Cena:45,00 zł
  zobacz więcej
  Haze 1 - NIRVANAHaze 1 - NIRVANA
  Producent: Nirvana
  Cena:90,00 zł
  zobacz więcej
  High Level - EVA SEEDSHigh Level - EVA SEEDS
  Producent: Eva Seeds
  Cena:69,00 zł
  zobacz więcej
  • nowość
  Jamaican Dream - EVA SEEDSJamaican Dream - EVA SEEDS
  Producent: Eva Seeds
  Cena:113,00 zł
  zobacz więcej
  Darmowa Dostawa
  Darmowa dostawa (List polecony priorytetowy) już od 100,00 zł.
  Zaloguj się
  Nie pamiętasz hasła?Załóż konto
  do góry
  Sklep jest w trybie podglądu
  Pokaż pełną wersję strony
  Sklep internetowy Shoper.pl