Blog kategorie
Ważna informacja

Materiał chroniony prawem autorskim, wszelkie prawa zastrzeżone. Artykuły na tym blogu są naszą własnością. Dalsze rozpowszechnianie artykułu zabronione, jedynie za naszą zgodą.

W dobie kryzysu opioidowego naukowcy dążą do poddania próbie marihuany medycznej 1
W dobie kryzysu opioidowego naukowcy dążą do poddania próbie marihuany medycznej

W dobie kryzysu opioidowego naukowcy dążą do poddania próbie marihuany medycznej

Odkąd Kalifornia po raz pierwszy podjęła skok w 1996 r., 30 innych stanów i Dystrykt Kolumbii zalegalizowały używanie marihuany medycznej w leczeniu bólu.

Anegdota i historyczne doniesienia o właściwościach przeciwbólowych potu są liczne. Ale jak na razie trudno o dowody naukowe, że działa lepiej niż tradycyjne leki przeciwbólowe.

Ponieważ rząd USA zaklasyfikował marihuanę jako narkotyk w zestawieniu 1 bez użycia środków medycznych, takich jak heroina i kokaina, trudno jest uzyskać finansowanie badań, mówią naukowcy. I jak wskazuje artykuł z 2015 r. W czasopiśmie Current Pain and Headache Reports, wysokiej jakości badania kliniczne skuteczności rośliny - randomizowane, podwójnie zaślepione i kontrolowane placebo - są ograniczone.

Dr Jeffrey Chen chce to zmienić.

"Publiczne spożycie konopi znacznie przekroczyło nasze naukowe zrozumienie" - powiedział Chen, dyrektor Inicjatywy Badawczej Cannabis na Uniwersytecie Kalifornijskim w Los Angeles. "Naprawdę bardzo potrzebujemy nadrobić zaległości."

W tym celu inicjatywa, jeden z pierwszych programów akademickich na świecie poświęconych badaniu konopi indyjskich, ma nadzieję przeprowadzić wysokiej jakości badanie z udziałem pacjentów z opiatami.

Edythe London, wybitna profesor psychiatrii i farmakologii w szkole medycyny UCLA, stwierdziła, że ​​zaprojektowała badania, aby przetestować różne kombinacje THC, głównego składnika psychoaktywnego marihuany i kanabidiolu, składnika przeciwzapalnego, który nie powoduje u użytkownika stanu "haju".

W niedawnym wywiadzie dla NBC News, London powiedział, że badanie ma na celu sprawdzenie, która kombinacja "daje najlepsze efekty", w celu zmniejszenia bólu badanych osób i ich stosowania opioidów - nie wspominając już o wywołaniu epidemii opioidów ogromnej w skali kraju.

Przedawkowanie opiatów zabiło rekordową liczbę 42 000 Amerykanów w 2016 r., Wynika z danych Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom. Mimo że nielegalne narkotyki, takie jak nielegalnie wyprodukowany fentanyl i heroina, stanowią część zgonów, 40 procent to opioidy wydawane na receptę - mówi CDC.

"Nie próbujemy prowadzić badań nad marihuaną ani badań anty-marihuany. Po prostu próbujemy robić dobrą naukę. "

Alex Jordan i Robby Pinnamaneni cierpieli na chroniczny ból, ponieważ byli zaangażowani w poważne wypadki samochodowe, z uszkodzonymi kośćmi i uszkodzeniami nerwów. Morfina i oksykodon były dostępne po naciśnięciu guzika podczas pobytu w szpitalu, powiedzieli NBC News, ale nie chcieli stać się statystykami opioidowymi.

Pinnamaneni powiedział, że odmówił recepty na opioidy, wiedząc, że są bardzo uzależniające. "Zwróciłem się do marihuany zamiast pigułek i nigdy się nie odwróciłem", powiedział. Jordan powiedział, że przestała przyjmować opioidowe środki przeciwbólowe, gdy leżała w łóżku w domu swojej rodziny, ponieważ jej włosy i skóra były suche.

Obaj pracują teraz w Triple Seven, aptece wyposażonej w marihuanę w Los Angeles. Pinnamaneni powiedział, że średni wiek klientów w niektórych sklepach to od 40 do 45 lat. "Widzę rodziny, które przychodzą razem i robią zakupy, by złagodzić ból" - powiedział. "Myślę, że ludzie otwierają oczy na fakt, że nie jest to jakiś zły narkotyk."

Niektóre badania były zachęcające. W jednym z dwóch pięcioletnich badań opublikowanych w kwietniu w Journal of American Medical Association JAMA Internal Medicine, naukowcy odkryli, że stany z medycznymi prawami dotyczącymi marihuany miały około 6 procent mniej recept na opiaty wśród pacjentów Medicaid w porównaniu z państwami bez takich praw. Drugie badanie, które dotyczyło pacjentów z Medicare Part D, wykazało spadek o 8,5 procent w takich przepisach w medycznym stanie marihuany.

Jednak badanie nie pozwoliło ustalić, czy ludzie w tych stanach przestawili się z recept na opiaty na marihuanę leczniczą, więc nie wiadomo, czy dostępność marihuany medycznej może pomóc w powstrzymaniu epidemii opioidów.

Yuyan Shi, analityk ds. Polityki zdrowotnej na Uniwersytecie Kalifornijskim w San Diego, który bada konsekwencje zdrowotne marihuany i stosowania opioidów, powiedział, że marihuana medyczna okazała się obiecująca w ograniczaniu uzależnienia od opioidów i nadużyć, ale bez silnych dowodów na to, że konopie indyjskie pomagają poszczególnym pacjentom lepiej niż opioidy, jest zbyt wcześnie, aby wyciągać wnioski. W wywiadzie dodała, że ​​badania zaplanowane przez inicjatywę badań nad konopiami indyjskimi to "bardzo potrzebne badania".

Zanim jednak rozpoczną się badania, naukowcy potrzebują zatwierdzenia przez Administrację ds. Żywności i Leków oraz Urząd ds. Egzekwowania Leków wraz z dofinansowaniem. Chen powiedział, że inicjatywa otrzymała fundusze z Semel Institute for Neuroscience and Human Behavior na UCLA, źródeł federalnych i stanowych oraz prywatnych darczyńców.

Przedsięwzięcie to pozwala uniknąć konfliktu interesów, stosując politykę Uniwersytetu Kalifornijskiego, która zakazuje darowizn na badania nad konopiami indyjskimi od osób czerpiących zyski z konopi indyjskich - powiedział Chen. Kontrole w tle służą do eliminacji osób mających udział w wyniku.

"Nie próbujemy prowadzić badań nad marihuaną ani badaniami anty-marihuany" - powiedział Chen. "Po prostu próbujemy robić dobrą naukę."

TanieSianie Komentarze (1)

Marek
13 września 2018

Praktycznie wszedzie prowadza juz badania na temat konopi i jej zwiazku z medycyna, pchaja ludzie wszystko do przodu.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła?Załóż konto
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl