Blog kategorie
Ważna informacja

Materiał chroniony prawem autorskim, wszelkie prawa zastrzeżone. Artykuły na tym blogu są naszą własnością. Dalsze rozpowszechnianie artykułu zabronione, jedynie za naszą zgodą.

Czego świat może się nauczyć od pierwszego kraju który zalegalizował marihuanę 0
Czego świat może się nauczyć od pierwszego kraju który zalegalizował marihuanę

Czego świat może się nauczyć od pierwszego kraju który zalegalizował marihuanę

Mały Urugwaj ledwo pasuje do Dakoty Północnej w PKB, ale z kilkoma zmianami może być planem wprowadzenia legalizacji marihuany w innych krajach. Nowy dokument polityczny wydany przez Brookings Institution rzuca światło na naród południowoamerykański, aby uzyskać jaśniejsze spojrzenie na wnioski, które można wyciągnąć z pierwszego na świecie kraju który wprowadził legalizację i wdrożył sprzedaż marihuany dla osób dorosłych. W 2013 r. Kraj zaludnił się 3 milionami zalegalizowanych konopi indyjskich - rozpoczynając sprzedaż w lipcu 2017 r. - by wyruszyć na żarliwy czarny rynek z "ceglanym chwastem" lub wytłoczonym marihuaną z Paragwaju.

Prawo nie wygrało wielu konkursów popularności, ale przetrwało dwie administracje prezydenckie, powiedzieli naukowcy. "Zawsze ciężko jest iść pierwszym, ale nie jest tak trudno być na drugim i trzecim miejscu", powiedział John Hudak, zastępca dyrektora Centrum Efektywnego Zarządzania Publicznego w Brookings Institution, amerykańskiej organizacji badawczej z siedzibą w Waszyngtonie. Hudak współpracował z badaczami z Washington Office w Ameryce Łacińskiej, aby zbadać, jak powstały ustawy o konopiach indyjskich Urugwaju, o tym, co się odtąd dzieje i jakie zmiany można wprowadzić, aby zapewnić ich skuteczność. "Zaangażowanie w rządy prawa i kontynuacja polityki są imponujące w Urugwaju" - powiedział Hudak.


Prawo Urugwaju było "odważne i ostrożne", aby osiągnąć cel, jakim jest zwalczanie handlu narkotykami, pozostając w zgodzie z obawami, które mogą wyniknąć ze społeczności międzynarodowej - powiedział.

W wielu krajach Ameryki Łacińskiej sceptycyzm wobec państwa ma głęboki wymiar ze względu na ich historię z dyktaturami i okrucieństwami popełnianymi przeciwko społeczeństwu, powiedział.

"Listy rządowe są czymś, co przestraszy latynoskich Amerykanów ... istnieje trwałe wspomnienie tego rodzaju zachowań na całym kontynencie" - powiedział. "Sądzę, że wcześniej na temat tego systemu pojawiły się poważne obawy, ale od tego czasu pojawiło się sporo zmian".

Na prawie 30 000 stóp prawo Urugwaju jest podobne do praw konopi obserwowanych w Stanach Zjednoczonych, takich jak Colorado i Kalifornia. Istnieją przepisy dotyczące hodowli i handlu, systemy śledzenia nasion do sprzedaży, początkowe braki w dostawach i trudności bankowe.

Rynek wykazuje również wyraźne różnice. Urugwaj nie ma medycznej marihuany, która często jest prekursorem amerykańskich praw dla dorosłych; ma tylko dwóch autoryzowanych kultywujących; rząd federalny ustala ograniczenia cenowe i zakupowe; a sprzedaż jest ograniczona do obywateli. Dodatkowo, prawo zawiera postanowienia o wyłączności, zgodnie z którymi obywatel musi wybrać jeden z trzech sposobów zdobycia konopi: sam je uprawiając, dołączając do klubu marihuany lub kupując je w aptece.

Po miesiącach badań i podróży do Urugwaju w październiku 2017 roku, Hudak i inni autorzy WOLA Geoff Ramsey i John Walsh zobaczyli obszary potencjalnej poprawy w przepisach krajowych.

Siedem rekomendacji autorów obejmuje:

Dostęp do bankowości: opracuj rozwiązania umożliwiające dostęp do instytucji finansowych. To może być wewnętrzna przyczyna tego, że lokalne banki "grają w kurczaka z amerykańskimi regulatorami finansowymi" lub nawiązanie współpracy z bankierami w Kanadzie, która ma zalegalizować sprzedaż przeznaczoną dla dorosłych w tym roku. Zwiększenie edukacji: zmniejsz luki w edukacji w społecznościach medycznych i organów ścigania. Rozwijaj zajęcia dla lekarzy i finansuj badania nad potencjalną leczniczą skutecznością konopi indyjskich. Przeprowadzaj szkolenia na poziomie wydziałowym dla funkcjonariuszy organów ścigania, aby zapobiec bezprawnemu zajęciu produktów. Rozwiń marihuanę medyczną: stwórz system medycznego zastosowania marihuany. W tym kraju istnieje infrastruktura, ponieważ Urugwaj produkuje marihuanę medyczną jako eksport do innych krajów. Ponownie rozważ wyłączność dystrybucji: rozwiązuj problemy, takie jak braki w dostawach i nielegalna sprzedaż, opracowując system, który pozwala użytkownikom na legalny dostęp do produktu za pośrednictwem więcej niż jednego konkretnego środka. Stwórz model apteczny z realnym systemem przychodów: cena konopi indyjskich jest obecnie ustalona na poziomie około 1,40 USD za gram. Aby zwiększyć dochody i rentowność systemu, rząd mógłby rozważyć subsydiowanie operacji związanych z konopiami indyjskimi, zarówno jako podmioty prywatne, jak i instytucje rządowe. Legalna sprzedaż turystom: Rząd mógłby rozważyć wdrożenie pilotażowego programu, za pomocą którego turyści mogliby legalnie kupić konopie indyjskie - być może za wyższe koszty.

Gotowość do skorygowania przyszłych problemów związanych z wdrażaniem: Zwiększenie liczby personelu i środków finansowych na rzecz Instytutu ds. Regulacji i Kontroli konopi, organu regulacyjnego nadzorującego przepisy. Oprócz polegania na wewnętrznych urzędnikach oceniających system, IRCCA powinien polegać na niezależnej, akademickiej analizie pozytywnych i negatywnych aspektów prawa.

TanieSianie Komentarze (0)

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła?Załóż konto
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl