Blog kategorie
Ważna informacja

Materiał chroniony prawem autorskim, wszelkie prawa zastrzeżone. Artykuły na tym blogu są naszą własnością. Dalsze rozpowszechnianie artykułu zabronione, jedynie za naszą zgodą.

"To uratowało nasz biznes": włoscy rolnicy zmieniają kierunek na marihuanę 4
"To uratowało nasz biznes": włoscy rolnicy zmieniają kierunek na marihuanę

"To uratowało nasz biznes": włoscy rolnicy zmieniają kierunek na marihuanę

Włoscy rolnicy przeżywają kryzys, ponieważ niskie ceny pszenicy, przesuszone tereny i duże firmy importujące zboże zbierają żniwo. Ale niektórzy znaleźli rozwiązanie: uprawa marihuany.

Hodowla konopi jest legalna we Włoszech od 2016 r., A w ciągu ostatnich kilku lat ilość ziemi przeznaczonej dla zakładu wzrosła z 400 hektarów (1000 akrów) w 2013 r. Do 4 000 hektarów dzisiaj.

W celu zwiększenia rozwoju przemysłowej produkcji konopi wprowadzono prawo - które umożliwia uprawę do nie farmaceutycznego wykorzystania roślin zawierających do 0,2% substancji psychoaktywnej. Włosi skorzystali ze zmian prawnych, aby produkować nie tylko konopie ricotte i przyjazne dla środowiska cegły, ale także makarony konopne i herbatniki.

"Boom w produkcji konopi jest doskonałym przykładem zdolności firm rolnych do odkrywania nowych granic" - powiedział Roberto Moncalvo, prezes Coldiretti, największego włoskiego stowarzyszenia rolników. "Jesteśmy w trakcie szansy na wzrost gospodarczy i wzrost zatrudnienia".

To rozwiązanie kryzysu dotykającego włoskich rolników można zaobserwować w małej zielonej oazie w suchym wnętrzu Sycylii. Wśród glinianych pól i snopków porzuconych ziaren, wisi brama z siedmiopunktowym liściem. Poza tym jest Salvo Scuderi, prezes spółdzielni rolniczej Colli Erei. 41-latek właśnie zakończył zbieranie części swoich zbiorów konopi, które zostaną wykorzystane do produkcji makaronu, oleju i mąki. W tym roku Scuderi i 20 innych producentów Rete Canapa Sicilia, stowarzyszenia, którego celem jest promowanie i sprzedaż konopi w tym regionie, razem wyprodukowało prawie 150 ton.

"Konopie uratowały naszą firmę" - powiedział. "W tym roku zarobiliśmy 10 razy więcej niż to, co kiedyś zarobiliśmy na pszenicy i umożliwiło to zatrudnienie czterech pracowników".

Na dzisiejszym rynku pszenica przynosi zysk w wysokości 250 EUR (220 GBP) na hektar, podczas gdy konopie mogą generować zarobki netto przekraczające 2500 EUR na hektar, zgodnie z Rete Canapa Sicilia. I jest wielu sycylijskich rolników, którzy, aby tchnąć nowe życie w suchy ląd i poprawić swoją sytuację finansową, zastąpili pszenicę konopiami.

Na wsi w okolicach Catenanuova, latem temperatury mogą sięgać połowy lat 40-tych. Właśnie tam, gdzie włoski producent samochodów Fiat testował swoje prototypy w wysokich temperaturach, upalna pogoda zmusiłaby pociągi do zatrzymania się z powodu rozszerzania się szyn. Ale to nie samo ciepło spowodowało wyschnięcie ziemi.

"Lata monokulturowej uprawy pszenicy są problemem" - powiedział Dario Giambalvo, profesor nauk rolniczych na Uniwersytecie w Palermo. "Spowodowało to erozję gleby i grozi jej wkrótce bezpłodność."

Według danych włoskiej Rady Badań Rolnych i Analizy Ekonomiki Rolnictwa, powierzchnia ziemi obsadzonej pszenicą durum spadła o 7,4% w południowych Włoszech w ubiegłym roku i o ponad 9% w północnej części kraju. Całkowita produkcja spadła o ponad 4% w ciągu ostatniego roku.

Dlatego też taka pomoc dla hodowców konopi może im pomóc, mówią eksperci. "Uprawa konopi jest ważną okazją do zróżnicowanego rolnictwa, które może być dobrym rozwiązaniem dla odrodzenia porzuconych i mniej żyznych gruntów" - powiedział Giambalvo. "Starożytni Rzymianie nauczyli nas, że dywersyfikacja upraw może pomóc w uczynieniu ziemi bardziej żyzną. Nie wiem, czy to doprowadzi do rozwoju sektora rolnego, z pewnością dla Włoch jest powrotem do początków. "

Do lat czterdziestych Włochy były największym na świecie producentem konopi po Związku Radzieckim. Wówczas we Włoszech mniej więcej 100 000 hektarów obsadzono konopiami. Po wojnie i przejściu w kierunku włókien syntetycznych, uprawa konopi spadła gwałtownie. Trend spadkowy był kontynuowany, ponieważ kampania przeciwko nielegalnemu zażywaniu narkotyków została wzmocniona. W 1961 r. Rząd włoski podpisał wspólną konwencję o środkach odurzających. Mimo że traktat międzynarodowy wyraźnie wyłączał produkcję konopi niefarmaceutycznych z przepisów regulujących konopie indyjskie, doprowadziło to do dalszego zmniejszenia uprawy konopi we Włoszech.

"Konopie czekały 60 lat, by odzyskać należne im miejsce" - powiedział Scuderi. "A to może otworzyć drogę do legalizacji gatunków roślin o poziomie substancji psychoaktywnych powyżej 0,2% i do rozwoju eksperymentów farmaceutycznych."

Ustawa z 2016 r. Nie zabrania komercjalizacji kwiatów konopi, luki, która umożliwiła rozkwit rynku sprzedaży lekkich konopi, z ponad 500 sklepami we Włoszech. Kwiaty zapakowane w worki lub słoiki o nazwach takich jak Gorilla Blue, Amnesia i Angry Bull można zbierać i używać do tisan lub jako zapachy do szaf. Ale większość klientów po prostu je kruszy, zwija i pali. Efekty nie są tak wyraźne, jak większość uprawianych odmian konopi indyjskich, które zazwyczaj mają poziom THC 15-25%, ale oferują natychmiastowe poczucie relaksu.

Według Europejskiego Centrum Monitorowania Narkotyków i Narkomanii Włochy zajmują trzecie miejsce w Europie pod względem konsumpcji konopi indyjskich.

W swoich słojach z konopnymi kwiatami Scuderi umieścił etykietę: "bez pizzy". "Oznacza to, że produkt jest wytwarzany bez dawania centów mafii" - powiedział. "Wprowadziliśmy jasny sygnał: wytwarzanie konopi nie oznacza jedynie regeneracji ziemi; jest to także sposób na osłabienie mafii, która przez dziesięciolecia kontynuowała swobodne dążenie do kontrolowania przestępczego handlu narkotykami i dawała rolnikom to, co im zabrali szefowie. "

TanieSianie Komentarze (4)

Marcin K.
11 września 2018

Pół Rzymu i tak śmierdzi gadznją :D A tak na serio: jak bedą kumaci to zrobią na tym mega duża kase

Gastroman
11 września 2018

Kiedy pizza z ganją? :D

Mateo
12 września 2018

Klimat mają bardzo dobry do uprawy, w niektórych miejscach to pewnie cały rok można sadzić

Włosek
19 września 2018

W większości państw które mają jakiś kryzys najlepszym wyjściem z sytuacji są konopie. Wyraźnie w Waszych blogach jest opisane w ilu miejscach jakie efekty przynoszą.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła?Załóż konto
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl