Nasiona Galerna - BASKALY

Nasiona Galerna - BASKALY

Cena:135,00 zł
zobacz więcej
Nasiona Guanabana - BASKALY

Nasiona Guanabana - BASKALY

Cena:149,00 zł
zobacz więcej
Nasiona Little Haze - BASKALY

Nasiona Little Haze - BASKALY

Cena:149,00 zł
zobacz więcej
Nasiona Mamba Negra - BASKALY

Nasiona Mamba Negra - BASKALY

Cena:135,00 zł
zobacz więcej
Nasiona Matahari - BASKALY

Nasiona Matahari - BASKALY

Cena:122,00 zł
zobacz więcej
Nasiona V8 - BASKALY

Nasiona V8 - BASKALY

Cena:149,00 zł
zobacz więcej
Nasiona Wombat - BASKALY

Nasiona Wombat - BASKALY

Cena:149,00 zł
zobacz więcej

Baskaly to stosunkowo nowy, hiszpański bank nasion mający siedzibę w Kraju Basków. Założono go w pierwszej dekadzie XXI wieku. Nazwa zrzeszenia – jak łatwo domyśleć się - pochodzi od rejonu. Baskaly tworzą katalog nasion oparty na bazie Bilbao. Nasiona marihuany Baskaly zawierają cenny bukiet genetyczny, który wpływa na ich smak i właściwości. W szybkim czasie zyskały uznanie na całym świecie. Niektóre odmiany doczekały się prestiżowych nagród. Baskaly bazuje na nasionach feminizowanych. To unikalne szczepy, które sprawią kolekcjonerowi rzeczywistą frajdę i niezapomniane wrażenia smakowe. Są cennymi egzemplarzami, które warto posiadać dla utrzymania bioróżnorodności w obrębie gatunku.

Nasiona Baskaly – w czym można wybierać?

Asortyment w naszym sklepie obejmuje kilka wnikliwie wyselekcjonowanych odmian pochodzących z seedbanku Baskaly. Zdecydowanie postawiliśmy na jakość – dostępne konopie są niepowtarzalne a przy tym wyróżniają się w zestawieniu z innymi. Nasiona Baskaly są uniwersalne, mało wymagające. Sprawdzają się zarówno w trybie outdoor jak i indoor. Dają plon duży XL (450-550g/m2) lub bardzo duży XXL (550-750g/m2). Hipotetycznie zbiór jest możliwy na początku września, pod koniec września/początek października lub w połowie października. Czas kwitnienia wynosi 7-9 lub 8-10 tygodni. Cechą odmianową jest także finalna wysokość (niskie do 80cm/średnie do 130cm i wysokie powyżej 130cm).

Sativa i Indica – warto spojrzeć na pochodzenie

O wyglądzie, a także właściwościach konopi decyduje m.in. pochodzenie – genotyp. Nasiona marihuany Baskaly selekcjonowano z użyciem uznanych i specyficznych (w pozytywnych kontekście) szczepów. Dostępne odmiany to mieszanki Indica oraz Sativa. Można wybierać spośród „konfiguracji”: głównie Indica, głównie Sativa oraz 50% Sativa oraz 50% Indica. Takie nazewnictwo wprowadzono w XVIII wieku. Miało odnosić się do różnych gatunków: Cannabis Sativa i Cannabis Indica. Savita to termin wprowadzony przez Carla Linneau’a. Obecnie odnosi się do wysokich roślin wytwarzających długie, wąskie liście. Nazwę „Indica” nadał konopiom Jean-Baptiste Lamarck. Współcześnie oznacza niskie rośliny o szerokich liściach.

Konopie oferowane w sklepie mają podobną zawartość THC, tj. tetrahydrocannabinolu należącego do grupy naturalnych kannabinoidów. Skład zależy w pewnym stopniu od uprawy (zaznaczamy, że w Polsce nie wolno tego robić) a także genetyki poszczególnych odmian. Nasiona Baskaly dostępne są po trzy sztuki w oryginalnych opakowaniach. Zdajemy sobie sprawę jak ważne jest to dla kolekcjonerów.

Krótka opowieść o najważniejszych odmianach konopi o baskijskim rodowodzie

Jedną z najważniejszych odmian baskijskiego banku Baskaly jest Little Haze, która powstawała ze skrzyżowania najlepszych konopi Sativa, z grupy Haze. Jej genotyp jest określany jako „głównie Sativa”. Nasiona są wydajne zarówno w trybie outdoor jak i indoor. Odmiana pod tym względem jest elastyczna. Czas kwitnienia wynosi 8-10 tygodni. Zawartość THC jest wysoka.

Guanabana cechuje się dużą wytrzymałością. Wytwarza żywiczne pąki o owocowej nucie smakowej. Swoje atuty zapewnia rodzicom - Haze i Big Afghan.

Niepowtarzalny aromat i cytrynowy smak z „domieszką” drzewa sandałowego to domena Mamba Negra. Roślina osiąga średnią wysokość. Wytwarza cienkie, długie liście. Należy do rodzaju konopi określanych jako „głównie Indica”. Zapewnia zbiory na początku października.

Uznanie w świecie zyskała również V8. Daje wysoki plon, pąki są mocno żywiczne a roślina wytrzymała. Powstała ze skrzyżowania Wombat i Sativy.

Nasiona marihuany Baskaly to ciekawostki botaniczno-kolekcjonerskie. Przy zbieraniu nasion z całego świata warto posiadać także te, które pochodzą z autonomicznego Kraju Basków. Można je dołączyć do swojej kolekcji w celach edukacyjnych, dla zachowania bioróżnorodności gatunkowej i utrzymania zasobów pożądanych cech genetycznych.

Jednocześnie zwracamy uwagę, że nasiona mogą służyć jedynie powyższym celom. Uprawa marihuany w Polsce jest nielegalna. Opis ma charakter edukacyjny i żaden sposób nie promuje uprawy konopi.

Darmowa Dostawa
Darmowa dostawa (List polecony priorytetowy) już od 100,00 zł.
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła?Załóż konto
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl