Nasiona Marihuany | Blog Konopny | Newsy o Marihuanie | Cannabis News | Fakty Konopne | Wszystko o Marihuanie

Urugwajski Rząd dostarczał rekreacyjne konopie za 1 dolara za gram

Rząd Urugwaju współpracuje z dwoma firmami produkującymi legalną marihuanę rekreacyjną, w teście pierwszego na świecie państwowego programu konopi indyjskich. Inicjatywa, której premiera odbędzie się w 2016 roku, umożliwił każdemu Urugwajczykowi w wieku powyżej 18 lat zakupienie do 40 gramów marihuany miesięcznie za około 1 USD za gram.

"Zmienia się Ameryka Południowa, podobnie jak USA", mówi Guillermo Delmonte, dyrektor generalny International Cannabis Corp (ICC), jednej z dwóch firm, które zostały zakontraktowane przez rząd, aby w tym roku wyprodukować 2000 kg konopi. "Kolumbia ma licencję na marihuanę medyczną. Chile również to rozwija. Wszystko z powodu Urugwaju."

czytaj całość »

Czy marihuana zostanie zalegalizowana w Wielkiej Brytanii?

Obecne prawo w Wielkiej Brytanii mówi, że do więzienia można iść za posiadanie marihuany nawet na 5 lat - ale kampania na rzecz dekryminalizacji narkotyku nabiera tempa i jest wspierana przez wiele znanych twarzy.

Czy marihuana będzie zalegalizowana w Wielkiej Brytanii?

Obecnie każdy złapany na posiadaniu konopi może zostać skazany na maksymalnie pięć lat więzienia, nieograniczoną grzywnę lub obie kary zgodnie z ustawodawstwem brytyjskim.

czytaj całość »

Historia OG Kush

Debata nad genetyką OG Kush i czym właściwie jest "OG", była od wielu lat gorącym tematem dyskusji. Oto, co wiemy.

Zyskał rodzaj mitycznej reputacji i stał się jednym z najbardziej poszukiwanych szczepów w Kalifornii.

Pomimo niedogodności OG Kush ma duże zapotrzebowanie. Ludzie szukają go głównie ze względu na jego wyjątkowy smak, zapach, wygląd, atmosferę i euforyczne wyżyny - co zdecydowanie nie jest dla osób o słabym sercu. Kompaktowe pąki są prawie w kolorze zielononiebieskim, z ciężką krystalizacją, która pozostawi palce bardzo lepkie po manipulowaniu. Prawidłowo wyhodowany szczep jest przysmakiem, który zasługuje na miejsce na liście życzeń każdego entuzjasty konopi.

czytaj całość »

Michigan ma podpisy pod ustawą o pełnej legalizacji marihuany w listopadzie

LANSING, Mich. (AP) – Biuro wyborcze stanu Michigan mówi, że zebrano wystarczającą liczbę podpisów pod głosowaniem nad inicjatywami legalizacji marihuany dla dorosłych, oraz uchyleniem prawa wymagającego wyższych płac w państwowych projektach powiązanych z tym tematem.

Board of State Canvassers spotka się w czwartek, aby rozważyć poświadczenie petycji po tym, jak biuro wydało raport z poniedziałku. Jeśli obustronna rada zgodzi się z ustaleniami, proponowane ustawodawstwo trafi do sprawdzenia przez Republikanów. Natomiast jeśli ustawodawca nie podejmie decyzji w ciągu 40 dni, wnioski zostaną poddane głosowaniu w całym stanie dopiero w listopadzie.

czytaj całość »

Legalizacja marihuany dodaje 3,6 miliarda dolarów australijskiej gospodarce

Legalizacja marihuany w Australii przyniosłaby australijskiej gospodarce prawie 2 miliardy dolarów rocznie, jak zauważyło parlamentarne biuro budżetowe.

„The Greens” planują nie tylko depenalizować konopie indyjskie, ale również mają zamiar zalegalizować je w celu wykorzystywania ich przez dorosłych. Jest to najnowsze studium przypadku różnic politycznych, w którym zarówno laburzyści, jak i koalicja rozważają zalegalizowanie marihuany w celu użytkowania jej medycznie, ale dalej nie chcą się posunąć.

czytaj całość »

Donald Trump mówi, że poszczególne stany mogą same decydować, czy zalegalizować marihuanę

Prezydent Donald Trump stwierdził, że popiera państwa które decydują, czy zalegalizować marihuanę, czy też nie.

Sekretarka prasowa Białego Domu, Sarah Huckabee Sanders mówi, że prezydent popiera prawa państw w tej sprawie, pomimo groźby podjętej zaledwie trzy miesiące temu przez prokuratora generalnego USA Jeffa Sessionsa.

Republikańska senator Cory Gardner ze stanu Kolorado, jednego ze stanów które skorzystało już z legalizacji i regulacji sprzedaży oraz dystrybucji marihuany w celach leczniczych, powiedziała, że prezydent Trump złożył jej przysięgę w rozmowie między dwoma wcześniejszymi w tym tygodniu.

czytaj całość »

Najlepsze Odmiany Marihuany na Outdoor 2018

NR. 1

Easy Sativa

Easy Sativa bardzo łatwa i szybka na outdoor. Jedna z outdoorowych odmian o największym plonie, zdecydowanie najpopularniejsza. Zaczyna kwitnąć w połowie Lipca, a we Wrzesniu nagradza ogromnym plonem. Zaczynają kwitnąć przy mniejszym natężeniu światła (od połowy Lipca) - są pół-automatyczne (nie należy ich mylić z karłowatymi odmianami w pełni automatycznymi). Najlepszy okres do wysiewu to od połowy Kwietnia do połowy Maja. FMS nie poleca trzymania ich pod sztucznym oświetleniem przed wysadzeniem.

Przeznaczenie - Outdoor
Pochodzenie - sativa
Zbiory Outdoor - połowa września
Plon - Maksymalny

czytaj całość »

AK-47 Feminizowane

Nasiona Marihuany AK 47 Głownie sativa zmieszany z Afghani, South American, Thai i Mexican. To tworzy bardzo zrównoważony i aromatyczny produkt. Pomimo tego, że nazwa pochodzi od potężnego karabinu szturmowego, AK-47 nie zaatakuje twojej błony śluzowej ani twojego ciała. Zamiast tego zapewnia stały, niezawodny, intensywny i przyjemny haj oraz ulgę od bólu i lęku.

AK-47 został opracowany przez profesjonalistów w Serious Seeds na początku lat 1990. Ta zróżnicowana hybryda ma średnią złożoność, a jej czas kwitnienia roślin wynosi około dwóch miesięcy. Zdobył wiele nagród dzięki starannej równowadze kannabinoidów i żywic. Jest to jeden z najsławniejszych szczepów, jakie kiedykolwiek stworzono ze względu na jego łagodność, a nie ze względu na przemoc.

Wygląd i zapach

czytaj całość »

Top 5 szczepów Sensi Seeds do upraw outdoorowych

Odmiany Sensi Seeds są nie tylko filarami genetyki marihuany do dziś, ale także zyskały uznanie opinii publicznej. Znajdziesz tu najlepsze nasiona konopi indyjskich z kolekcji Sensi Seeds.

czytaj całość »

Dlaczego cannabis powoduje, że muzyka brzmi tak dobrze?

Zamykasz oczy i bierzesz oddech ze swojego vaporyzera, gdy zaczyna grać muzyka. Słuchaliście tego albumu przy wielu okazjach, ale tym razem pojedyncze dźwięki, rytmy i melodie wydają się rezonować ze szczególnym bogactwem, intensywnością i grawitacją, które razem rozbudzają wasze zmysły na zupełnie nowym poziomie.

Jak powiedziała kiedyś Lindsey Buckingham z Fleetwood Mac: "Jeśli pracujesz nad czymś przez kilka godzin i palisz jointa, to po raz pierwszy usłyszysz to ponownie." Związek pomiędzy muzyką a marihuaną ma bogatą historię, sięga początków jazzu na początku XX wieku. Wielu pionierów w tej improwizowanej formie sztuki byli zwykli użytkownicy konopi, w tym Louis Armstrong i Dizzy Gillespie.

czytaj całość »

Czy Cannabis może pomóc w leczeniu uzależnienia od środków przeciwbólowych i heroiny?

Rosnąca liczba pacjentów, którzy twierdzą, że marihuana pomogła im porzucić swój nawyk depresyjny, zaintrygowała ustawodawców i ośmielonych adwokatów, którzy naciskają na konopie indyjskie jako leczenie nadużywania opioidów i nielegalnych narkotyków, takich jak heroina, a także alternatywa dla środków przeciwbólowych.

To kusząca sprzedaż w Nowej Anglii, mocno dotknięta przez środek przeciwbólowy i kryzys heroinowy, z problemem: Niewiele jest badań pokazujących, że marihuana działa jako leczenie uzależnienia.

czytaj całość »

5 żywych albumów popowych do słuchania na haju ;)

Muzyka pop to różnorodny i łagodny gatunek, który często towarzyszy wielu wpływom, takim jak hip-hop, soul, dance, rap i rock. Termin "pop" jest skrótem od "popularnego", więc uznany dźwięk tego gatunku nieustannie zmieniał się z czasem. Od lat 60., kiedy The Beatles i rock uznano za pop, do dzisiejszego krajobrazu, w którym znajdziesz popowych artystów, od soulowych piosenkarzy po raperów, ten żywy gatunek zawsze będzie się zmieniał i ewoluował wraz z upływem lat.

Muzyka pop ma wiele form, co oznacza, że ​​istnieje prawdopodobnie album, który mówi wyłącznie do ciebie. Poniżej poznaj pięć współczesnych albumów pop - w połączeniu z ich idealnymi odmianami - dla podniesienia poziomu doświadczenia z naszej współczesnej manifestacji ewoluującego gatunku.

czytaj całość »

TANGERINE DREAM AUTO

Tangerine Dream Auto to łatwostrawna rozkosz dla koneserów konopi. Poprzez połączenie zielonego smaku Tangerine Dream z solidnymi ruderalis, Barney's Farm stworzyło nowoczesny klasyk. Nieco mniej THC i niewiele więcej CBD niż oryginalny fotoperiod nadaje temu sennemu automatowi bardziej zrównoważony mózgowy szczyt, któremu towarzyszy stoney physical effect. Indoor lub outdoor w gorącym, południowym klimacie, Tangerine Dream Auto może być prawdziwym gwiazdorem dla mikro-plantatorów i hodowców balkonów. Jej przysadzisty profil osiąga szczyt wysokości około 60-70 cm. W związku z tym Tangerine Dream Auto jest dość rozgałęziony i może wytworzyć nawet 500g / m². Najlepsze ze wszystkiego, nie pozwoli ci długo czekać na słodką skórkę cytrusową. Tangerine Dream Auto może być gotowe do zbioru w ciągu 70 dni od kiełkowania.

czytaj całość »

6 sposobów by cieszyć się marihuaną bez konieczności palenia

Pomyśl o tym, kiedy po raz pierwszy paliłeś marihuanę. Prawdopodobnie przypominasz sobie płonące gardło, niezdolność do zmierzenia, jak długo należy ciągnąć dym ... Ach tak, to były te dni. Ale wspomnienia minionych lat dla was, weteranów, są bardzo żywe i prawdziwe dla tych, którzy właśnie skaczą na modłę konopi.

Nie każdy lubi palić, a ci z zaburzeniami zdrowia płuc mogą nawet nie mieć takiej możliwości. Napiętnowany obraz palenia może być jedyną rzeczą, która powstrzymuje niektórych ludzi przed próbowaniem marihuany, nawet jeśli żyją w stanie z legalną marihuaną (może widzisz, że twoja mama bierze bong rip, ale o ty nie mówi).

czytaj całość »

Wyzwania w zakresie rozwoju polityki konopnej

Racjonalna polityka konopna będzie prawdopodobnie jednym z czynników, który zminimalizuje zarówno szkody związane z zażywaniem pochodnych konopi indyjskich, jak i regulacjami prawnymi przyjętymi w celu kontroli ich wykorzystania. W tym przeglądzie przedstawiamy najnowsze dane epidemiologiczne na temat szkodliwych skutków zażywania pochodnych konopi indyjskich oraz badań społecznych na temat kosztów i korzyści wynikających z prohibicji marihuany.

czytaj całość »

Najmocniejsze Zioło

Najmocniejsze zioło wynosiło 1,37 proc. W 2008 roku wartość średnia wzrosła do 8,5 proc. W ostatnich latach zmieniło się jednak prawo stanowe dotyczące marihuany, co sprawiło, że już nie-nielegalne społeczności zaczęły się dzielić informacjami i ulepszać swoje metody uprawy, co poskutkowało najwyższymjak do tej pory zanotowanym stężeniem THC.

Jeszcze niedawno dostawcy w całym Koloradochwalili się, że ich szczepy zawierają mniej więcej 20-25 proc. THC. Ostatnio jednak pewnemu entuzjaście z Denver o pseudonimie RB-26 udało się wyhodować pierwsze roślinki z zawartością psychodelika równą 33 proc.

czytaj całość »

Jak porównać alkohol i konopie

Jeśli konopie indyjskie będą tak łatwo dostępne, jak alkohol, czy wzrośnie liczba używających je osób i czy szkody związane z ich używaniem wzrosną?. Oczywiście, odpowiedź na oba pytania brzmi: tak. Jednak niemal połowa młodych ludzi używa marihuany, więc wzrost używania związany z usunięciem sankcji karnych byłyby stosunkowo niewielki, chyba, że konopie byłyby aktywnie reklamowane, jak alkohol. Oczywiście holenderski model regulowanego, ale nie zalegalizowanego dostępu do konopi, wydaje się nie mieć większego wpływu na korzystanie z nich przez młodych ludzi w Holandii i jest jednym z najniższych w Europie.

czytaj całość »

Bierzcie i palcie wszyscy

Rozmowa z Kamilem Sipowiczem, autorem książki "Czy marihuana jest z konopi?

Zacznijmy od Adama i Ewy. Czy Ewa poczęstowała go marihuaną?

Bardzo prawdopodobne, że pod tym jabłkiem kryje się jakiś silny psychodelik. Substancja, która pozwoliła temu androidowi uruchomić nowe partie w mózgu. Może w ten właśnie sposób powstała świadomość, doszło do mutacji genu odpowiedzialnego za mowę. Oczywiście to spekulacja, z której można się śmiać. Ale antropologowie alternatywni jak Terence McKenna uważają, że mogły być to cannabis, bieluń, muchomor, ruta syryjska, substancja zawierająca DMT, czyli tzw.

czytaj całość »

Jak prawidłowo przechowywać nasiona marihuany ?

Dlaczego powinieneś dbać o przechowywanie nasion?

Przy prawidłowym przechowywaniu nasiona marihuany można przechowywać nawet przez 10 lat. Jest to cholernie niesamowite, szczególnie jeśli stworzyłeś partię z nową genetyką. Będziesz chciał przechowywać te nasiona tak długo, jak możesz!

Ten 10-letni czas przechowywania niekoniecznie dotyczy jednak wszystkich nasion. Większość nasion ma okres trwałości około 4 do 5 lat. Oto kilka sposobów na zachowanie nasion:

czytaj całość »

Zaburzenia lękowe a marihuana

Marihuana jako pomoc w zwalczaniu i łagodzeniu zaburzeń lękowych znana jest od tysiącleci. Warto jednak zachować ostrożność, gdyż istnieje wiele dowodów mówiących, iż większe dawki marihuany mogą powodować niepokój, a u pacjentów podatnych może prowadzić nawet do paranoi. Badania wykazały także, że kobiety cierpiące na fobię społeczną są bardziej podatne na wykształcenie się tolerancji na marihuanę.

Co to są zaburzenia lękowe?

czytaj całość »

W Polsce uprawa konopi / hodowla marihuany jest nielegalna, artykuły przeznaczone są tylko i wyłącznie do celów edukacyjnych.
Materiał chroniony prawem autorskim, wszelkie prawa zastrzeżone. Artykuły na tym blogu są naszą własnością.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu zabronione, jedynie za naszą zgodą.

KOSZYK

produktów:

wartość:

przejdź do koszyka »

Kategorie blog

Sklep internetowy Shoper.pl