Nasiona Marihuany | Blog Konopny | Newsy o Marihuanie | Cannabis News | Fakty Konopne | Wszystko o Marihuanie

Skazani za posiadanie marihuany

Zgromadzenie w Nowym Jorku uchwaliło ustawę, która pozwoliłaby setkom tysięcy ludzi skazanych za posiadanie marihuany na wymazanie ich z rejestru karnego. Ustawa 2142 dotyczyłaby osób, które zostały aresztowane za posiadanie marihuany w miejscu publicznym.

To spowoduje, że takie oskarżenia nie byłyby dostępne w przypadku kontroli policyjnej. W ciągu ostatnich 20 lat ponad 800 000 nowojorczyków zostało aresztowanych za posiadanie marihuany. Osoby skazane napotykają znaczne przeszkody w dostępie do edukacji, zatrudnienia, możliwości kredytowych i innych usług państwowych.

czytaj całość »

Brytyjski rząd zapowiedział "rewizję" swojego prawodawstwa odnośnie leczniczej marihuany

Ustami Sajida Javida rząd Theresy May zapowiedział "rewizję" przepisów regulujących zażywanie konopi indyjskich do celów leczniczych na terenie Zjednoczonego Królestwa.

Podczas sesji w Izbie Gmin Javid zapowiedział powołanie panelu eksperckiego, który przygotuje raport dotyczący ewentualnych korzyści z zalegalizowania medycznej marihuany. Następnie rządowi doradcy przyjrzą się tej sprawie i być może zarekomenduja propozycję zmiany wyspiarskiego prawodawstwa.

czytaj całość »

Perfumy o zapachu marihuany

Prezes Speedway Stali Rzeszów Ireneusz Nawrocki skarżył się na niewielkie dotacje dla klubu z miasta. - Dostaliśmy 300 tys. zł, co wystarczy na wodę mineralną i waciki - powiedział. - Dlatego musimy sobie radzić sami - dodał i zaprezentował nowe pomysły klubu na pozyskanie pieniędzy. To m.in. zgniatarki do puszek i perfumy na bazie marihuany. - To jest rewelacja - reklamuje prezes.

Na konferencji prasowej Nawrocki zapowiedział, że budżet klubu w przyszłości ma się opierać na własnych przychodach.

- To nie jest żadna tajemnica, że od miasta dostajemy 300 tys. złotych brutto rocznie, z czego prawie 1/3 oddajemy na wynajem stadionu. Lublin dostaje ok. 3 mln, a Bydgoszcz 1,5 miliona - mówił.

czytaj całość »

Legalizacja marihuany w Kanadzie

Firma Deloitte zajmująca się audytami i doradztwem inwestycyjnym pokazała prognozy wielkości potencjalnego rynku marihuany w Kanadzie. Do podzielenia jest tort o łącznej wartości 4,3 miliarda dolarów – tylko w pierwszym roku.

Ustawa C-45, która legalizuje marihuanę, została przyjęta przez kanadyjski senat. Nie brakowało do niej szeregu poprawek, jednak prawo stało się faktem – osoby pełnoletnie będą mogły kupić ją legalnie.

Część środowiska lekarskiego wyrażała wcześniej obawy co do konsekwencji legalizacji. Z drugiej strony za takim rozwiązaniem opowiedział się premier Justin Trudeau. Przekonuje, że odpowiednie prawo utrudni dostęp narkotyku nieletnim.

czytaj całość »

Donald Trump poparł złagodzenie federalnego zakazu marihuany

Prezydent Donald Trump powiedział w piątek, że jest skłonny poprzeć złagodzenie amerykańskiego zakazu marihuany. Propozycja złożona przez kongres dramatycznie zmieniłaby sytuację konsumentów rekreacyjnych i firm prosperujących w branży legalnej marihuany.

Federalny zakaz, który stawia marihuanę na tym samym poziomie, co LSD i heroina, doprowadził do konfliktu z ponad dwudziestoma stanami, które zalegalizowały marihuany w jakiejś formie, tworząc dwupoziomowy system egzekwowania prawa, w którym konopie indyjskie mogą być zarówno legalne na poziomie stanowym, ale i nielegalne na poziomie federalnym.

czytaj całość »

Relaks z marihuaną

Marihuana według WHO jest najpopularniejszym narkotykiem rekreacyjnym na świecie. Coraz więcej krajów legalizuje ją nie tylko jako lek, ale też jako używkę, choć nie milkną kontrowersje na temat zdrowotnych skutków jej stosowania. Co mówi na ten temat nauka?

Z badań opublikowanych przez Europejskie Centrum Monitorowania Narkotyków i Narkomanii (EMCDDA) wynika, że ok. 83 mln Europejczyków przynajmniej raz w życiu spróbowała marihuany. W grupie wiekowej 15–64 lata do jej używania najwięcej osób przyznaje się we Francji – 40,9 proc., w Danii – 35,6 proc., we Włoszech – 31,9 proc. Polska zajmuje 12 lokatę z wynikiem 16,2 proc.

czytaj całość »

Jak długo utrzymuje się najwyższy poziom haju? (Cz. 2/2)

Twój wysoki poziom haju trwa tak długo, jak długo THC spotyka się z Twoim systemem endokanabinoidów Ale to nie znaczy, że koniecznie musisz być na mocnym haju. I jest sedno tego pytania. Twój "wysoki poziom" to suma nieskończenie złożonej serii reakcji metabolicznych i chemicznych zachodzących w całym ciele.

To, czy odbieramy efekty tych reakcji, zależy od ich intensywności i naszej wrażliwości na nie. Właśnie dlatego znajdziesz badania, które twierdzą, że działanie konopi może trwać od 5 godzin do pełnego dnia.

Może tak być na poziomie chemicznym. Ale THC może wchodzić w interakcję z naszym ciałem, nie dając nam poczucia bycia na haju, szczególnie na niskich poziomach.

czytaj całość »

Jak długo utrzymuje się najwyższy poziom haju? (Cz. 1/2)

Wyobraź sobie, że siedzisz tam, próbując skupić się, gdy wpisujesz "jak długo trwa najdłuższy haj" w pasku wyszukiwania. Lub możesz być w telefonie, spacerując z niepokojem lub przeczołgując się pod osłonami ukrywającymi Cię przed światem. Mam nadzieję, że z Tobą wszystko w porządku; Mam nadzieję, że nie przeżywasz przytłaczającego wrażenia. Ale jeśli spojrzysz w górę "jak długo utrzymuje się najwyższy poziom haju", bo chcesz, żeby Twój się nie skończył, weź oddech. Żaden wysoki poziom nie utrzyma się na zawsze, a za godzinę będziesz pewnie jak deszcz.

Dlaczego martwić się, jak długo będzie trwał najwyższy poziom haju? Może rzeczy nie są tak straszne, jak sobie wyobrażamy. Być może w końcu będziesz musiał usiąść za kółkiem i chcesz wiedzieć, jak długo musisz czekać przed jazdą. Być może chcesz wiedzieć, jakiego rodzaju doświadczenia można oczekiwać od różnych produktów z konopi indyjskich i metod ich dostarczania.

czytaj całość »

Republikanie Teksasu wyszli popierając proces dekryminalizacji marihuany

Republikanie Teksasu wyszli na poparcie dekryminalizacji marihuany na oficjalnej platformie partii. Delegaci państw GOP zatwierdzili również rozszerzenie dostępu do marihuany medycznej i wsparcie konopi przemysłowych na ich konwencji. Prawie 10 000 delegatów uczestniczyło w zeszłotygodniowej konwencji Partii Republikańskiej. Przed sobotnim głosowaniem na platformie delegaci mieli okazję zapoznać się z polityką i przepisami dotyczącymi konopi indyjskich. W pierwszej na konwencję w obszarze ekspozycji znajdowały się trzy grupy prosów i jedna grupa przeciwników. Platforma zatwierdzona przez delegatów zawierała ponad 330 plansz obejmujących kwestie polityczne, od praw homoseksualistów po imigrację. Spośród nich cztery związane są z regulacją konopi indyjskich. Jedna z nich wzywa do zmiany prawa stanowego w celu usunięcia kar kryminalnych za posiadanie konopi indyjskich. Zamiast tego kary cywilne miałyby zastosowanie do osób dorosłych złapanych za uncję lub mniej.

czytaj całość »

Konopie medyczne badane w Wielkiej Brytanii, na Florydzie, w Oklahomie, w Nowym Jorku

Sprawa epileptycznego chłopca pobudza brytyjski przegląd ustaw medycznych LONDON (AP) - brytyjski sekretarz zdrowia Jeremy Hunt twierdzi, że Wielka Brytania musi szybko przeanalizować swoją politykę dotyczącą używania marihuany w świetle przypadku 12-letniego chłopca, którego matka twierdzi, że potrzebuje oleju z konopi, aby zapobiec niebezpiecznym napadom.

Brytyjscy urzędnicy interweniowali w weekend, aby umożliwić chłopcu używanie oleju z konopi, mimo że jest on zakazany w Wielkiej Brytanii. Jego matka powiedziała, że ​​jego życie jest zagrożone, a lekarze stwierdzili, że jest to nagły wypadek medyczny.

Hunt powiedział w poniedziałek BBC, że spodziewa się, iż przegląd medycznego używania konopi będzie trwał miesiącami.

czytaj całość »

Nasiona Marihuany Amnesia Haze

Amnesia Haze jest prawdopodobnie jednym z najbardziej znanych szczepów i nie bez powodu. Ten dominujący szczep sativa może wynieść Cie w niebo aż do przestrzeni kosmicznej.

Po zdobyciu 2 nagród w Pucharze Cannabis Cup, Amnesia Haze jest prawdopodobnie jednym z najbardziej rozpoznawalnych szczepów Haze. Jest to szczep dominujący w sativę, który znany jest z prawdziwego uderzenia. Ma złożoną historię genetyczną i jest wynikiem bardzo doskonałych umiejętności hodowlanych. Chociaż dokładna genetyka może być różna dla hodowcy, oryginalna Amnesia Haze była krzyżówką genetyki południowo-wschodniej Azji z wysoką zawartością THC i ostrym smakiem jamajskich odmian Haze, zmieszanych z niewielką ilością genetyki afgańskiej i hawajskiej, aby przyspieszyć czas kwitnienia i dodać trochę więcej do smaku.

czytaj całość »

Czy Massachusetts wprowadzi sprzedaż legalnej konopi 1 lipca?

Perspektywa otwierania sklepów z marihuaną w Massachusetts od 1 lipca wydawała się przyciemniać w czwartek, ponieważ główny organ regulujący marihuanę powiedział, że koncentruje się na uporządkowanym wprowadzaniu sprzedaży rekreacyjnej ale to wymaga czasu.

Komisja Kontroli Konopi indyjskich spotkała się bez wydawania pierwszych komercyjnych licencji biznesowych zgodnie z prawem zatwierdzonym po raz pierwszy przez wyborców w 2016 r., A następnie zmienionym przez ustawodawcę. Obecne prawo zezwala sprzedaży detalicznej marihuany rekreacyjnej na rozpoczęcie lub po 1 lipca, sześć miesięcy później niż data 1 stycznia w pierwotnym pytaniu do głosowania.

czytaj całość »

Kilka słów o odmianie Jack Herer

Na początek warto wspomnieć że nazwa tej odmiany powstała na cześć Jacka Herera który większość swojego życia poświęcił byciu aktywisą marihuany. Autor książki The Emperor Wears No Clothes która jest swoistą walą o dekryminalizacje i legalizacje konopi. |w lkatach ‘80 Sensi Seeds stworzyło ten smaczny hubrydowy szczep. Jack the Ripper, Jack's Cleaner, Jack Skellington i Jack Herer wymyślili swoją genetykę i ich nazwy na rasach mieszanych.

Chociaż dokładna formuła genetyczna jest strzeżoną tajemnicą, Jack Herer jest uważany za połączenie odmiany sativa Haze i krzyżyka Northern Lights # 5 i Shiva Skunk. Lepkie pąki mają atrakcyjny zapach cytrynowych i smak z nutą sosny. Haj zapewnia doskonałą równowagę pomiędzy efektami mózgowymi i fizycznymi, pozostawiając użytkowników głęboko zrelaksowanych, ale uważnych i dobrze poinformowanych. Atrakcyjny smak Jack Herer i dobrze zaokrąglone efekty stały się popularne wśród użytkowników rekreacyjnych konopi; Zdobył dziewięć tytułów z okazji konopi indyjskich. Laboratorium Cannabis Analytical 360 potwierdza że szczep może mieć od 15% do 24% THC.

czytaj całość »

5 NAJBARDZIEJ POPULARNYCH ODMIAN W KALIFORNII

Kalifornia mocno wyznaczyła już swoją pozycje na światowej mapie konopi indyjskich. Konsumenci mają już swoje ulubione odmiany, dzisiaj postaram się przedstawić wam te najbardziej popularne lub najczęściej wspominane przez palaczy w tym słonecznych stanie.

czytaj całość »

Sativa vs. Indica vs. Hybrid: Jaka jest różnica?

Kupując nasiona marihuany w naszym sklepie, możecie zauważyć, że szczepy są zwykle dzielone na trzy odrębne grupy: indica, sativa i hybrid. Większość konsumentów wykorzystała te trzy rodzaje konopi jako probierz do przewidywania skutków.

Uważa się, że szczepy Indica są fizycznie uspokajające, idealne do odpoczynku przy filmie lub przed snem.

Sativa mają tendencję do dostarczania bardziej pobudzających, podnoszących na duchu efektów, które dobrze łączą się z aktywnością fizyczną, spotkaniami towarzyskimi i twórczymi projektami.

Uważa się, że mieszańce mieszczą się gdzieś pomiędzy spektrum indica-sativa, w zależności od cech, które odziedziczyli po rodzicach.

czytaj całość »

Test THC: Jak obliczyć ilość THC w jednym joincie?

To dobre pytanie wiec zróbmy trochę kalkulacji!

Jest wiele czynników, które należy wziąć pod uwagę przy ustalaniu, ile THC człowiek faktycznie spożywa podczas palenia jednego skręta.

Przyjmijmy Kusha jako główny składnik naszego jointa który w rzeczywistości ma 15 procent THC. THC w pąku jest przeważnie w nie-psychoaktywnej formie kwasowej, THCA. Po wywołaniu połączenia, ciepło ze spalania przekształca THCA w psychoaktywny THC, proces znany jako dekarboksylacja.

Zgodnie z raportem The Werc Shop, potrzebne jest obliczenie teoretycznego maksimum THC, a oto formuła, którą stosowali:

czytaj całość »

Nasiona Marihuany Top 10 szczepów INDICA

Northern Lights

Critical Kush

Green Crack

Blueberry

MAZAR

Black Domina

Girl Scout Cookies

Bad Azz Kush

Afghani

Purple Kush

czytaj całość »

Afghan Skunk od Advanced Seeds

Prosty, szybki i przede wszystkim mocny szczep od Advanced, przed państwem: Afghan Skunk

Na początek kilka faktów:

Zawartość THC: wysoka - 14% -19%
Wydajność: 350 - 400 g na m2
Czas kwitnienia: od kwietnia do listopada
Czas kwitnienia auto: 65-75 dni
Genetyka: Afghan Skunk Auto
Wysokość: Indoor: 75-100 cm / Outdoor: 80-120 cm
Efekt: relaksujący

czytaj całość »

Zalegalizowana marihuana może pomóc w rozwiązaniu amerykańskiego kryzysu opioidowego

Badania nad marihuaną i liberalnymi przepisami dotyczącymi marihuany mogą dostarczyć informacji na temat możliwych rozwiązań kryzysu, w wyniku którego w 2016 r.

W Stanach Zjednoczonych padło ofiarą z powodu nadużywania opioidów na receptę. W dwóch osobnych recenzowanych badaniach w czasopiśmie stwierdzono znaczące spadki w przepisywaniu opiatów w Stanach Zjednoczonych, które złagodziły swoje przepisy dotyczące pochodnych konopi indyjskich. Oba badania wydają się oferować wgląd w możliwe sposoby rozwiązania kryzysu, w którym w 2016 r.

W USA wiele osób zmarło z powodu przedawkowania opioidów na receptę. Kryzys ma swoje źródło w gwałtownym wzroście zapotrzebowania na receptę po wprowadzeniu na rynek nowej generacji opioidów w latach 80. i 90. ubiegłego wieku z niedokładnymi twierdzeniami, że mogą one złagodzić przewlekły ból przy minimalnym ryzyku uzależnienia.

czytaj całość »

Auto Speed Bud od Female Seeds

Jedna z tych odmian obok której komercyjny lub niecierpliwy palacz nie przejdzie obojętnie. Zdecydowanie jeden z najszybszych obecnie szczepów, dający w tym czasie przede wszystkim bardzo żywiczne pąki.

SZCZEGÓŁY ODMIANY:

Genetyczna: wczesna Misty x Ruderalis
Indoor: 12 tygodni (od początku do końca)
Outdoor: 12 tygodni (początek do końca)
Wysokość: Indoor: 40-80 cm | Outdoor: 50-120 cm
Wydajność: Indoor: 150-200 g / m² | Outdoor: ok 35 g / roślinę Smak /
Zapach: gładki zapach z nutą oleju napędowego
Efekt: więcej Sativy, niezbyt mocnej. Smaczny, aktywujący haj w ciągu dnia

czytaj całość »

W Polsce uprawa konopi / hodowla marihuany jest nielegalna, artykuły przeznaczone są tylko i wyłącznie do celów edukacyjnych.
Materiał chroniony prawem autorskim, wszelkie prawa zastrzeżone. Artykuły na tym blogu są naszą własnością.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu zabronione, jedynie za naszą zgodą.

KOSZYK

produktów:

wartość:

przejdź do koszyka »

Kategorie blog

Sklep internetowy Shoper.pl