Paradise Seeds to bank konopi założony w Amsterdamie w 1994 roku, po 12 latach testowania odmian i eksperymentowania z różnymi szczepami. Początkowo importował marihuanę z Tajlandii, Kolumbii, Meksyku i Malawi. Odmiany charakteryzowały się jednak słabą jakością. Później bank zaczął sprowadzać z USA lepsze jakościowo szczepy. To jednak wciąż nie zadowalało osób zrzeszonych w Paradise Seeds i w rezultacie rozpoczęto badania nad utworzeniem mocniejszych, efektywniejszych i bardziej wyrazistych konopi. Celem było m.in. stworzenie wartościowej konopi o słodko-pikantnym smaku. Prace genetyków przyniosły wiele nowych odmian o niespotykanych zaletach, a firma stała się rozpoznawalna na całym świecie. I do dziś jest uważana za jednego z pionierów marihuany holenderskiej.

Nasiona Paradise Seeds to gwarancja jakości. Bank nasion stosuje uprawę organiczną i korzysta z ekologicznych rozwiązań. Zapewnia szeroki „asortyment”o zróżnicowanych cechach. Każdy kolekcjoner znajdzie tutaj coś dla siebie. Może poznawać nowe nasiona w celach edukacyjnych i przyczyniać się do przetrwania gatunku.

Nasiona marihuany Paradise Seeds – fantastyczne odmiany i jak je znaleźć

Na stronie dostępne są różnorodne opcje przeglądania, które pozwalają na znalezienie pożądanych nasion kolekcjonerskich o konkretnych cechach. Z botanicznego punktu widzenia warto zwrócić uwagę na wysokość konopi, z genetycznego – na genotyp. Konopie mogą być niskie (do 80cm), średnie (do 130cm) lub wysokie (ponad 130cm). Ich genotyp to głównie Sativa, głównie Indica, 100% Indica oraz 50% Indica x 50% Sativa. Informacje mówią o pochodzeniu roślin, wyglądzie a w pewnym stopniu także o właściwościach. Konopie Sativa są wyższe, ich pokrój jest luźny i wytwarzają wąskie blaszki liściowe. Indica natomiast jest niższa, ma charakterystyczny, stożkowy pokrój i szersze liście.

Nasiona Paradise Seeds różnią się przeznaczeniem: indoor, outdoor oraz automaty (indoor/outdoor). Czas kwitnienia wynosi od 5-7 do nawet 10-12 tygodni. Plon może różnić się znacząco. Średni mógłby dać 350-450g/m2, bardzo duży XXL nawet do 750g/m2 w trybie indoor. Najwcześniej plonuje Blue Kush Berry, w połowie września. Kolejno odmiany mogą plonować pod koniec września/na początku października lub w połowie października.

Ciekawostką jest także zawartość tetrahydrocannabinolu (THC) i kannabidiol (CBD), naturalnych kannabinoidów. Konopie mogą znacznie różnić się pod tym względem. W przypadku THC odmiany posegregowano na grupy: poniżej 9%, 10-14%, 15-18%, 19-20% oraz 21-25%. Nasiona marihuany Paradise Seeds są dostępne w oryginalnych opakowaniach. Można nabyć jedną, trzy, pięć, sześć lub dziesięć sztuk.

Najlepsze, najwartościowsze, najmocniejsze odmiany kolekcjonerskie

Jedną z najsłynniejszych i najbardziej znanych na świecie odmian jest Sensi Star. Otrzymała liczne wyróżnienia, w tym zdobyła 1 miejsce w konkursie Highlife Cup (1999). Ma mocny, gryzący aromat i zapach. THC wynosi 20-24%. Do utytułowanych konopi zalicza się także Nebula. To m.in. 4 miejsce na High Times Cannabis Cup (2000), Copa del Plata 2012 (Outdoor) oraz Copa La Bella Flor Spain 2005. Ma słodki, owocowy smak. Jej genotyp to 40% Sativa i 60% Indica. Największy plon daje Mendocino Skunk, do 700 g/m2; 1000g/roślinę (w trybie outdoor). Nazwa nawiązuje do jej pochodzenia, rejonu na północnym wybrzeżu Kalifornii. Ze swojej wytrzymałości znany jest Jacky White. Charakteryzuje go duża plenność, a także stabilność. Ma przyciągający, cytrusowy smak, któremu ciężko się oprzeć. Pachnie natomiast jak drzewko grejpfrutowe. Jest efektywną hybrydą z przewagą Sativa (75 % Sativa / 25% Indica). Kwitnie przez 60dni. To laureat 3-ciej Nagrody IC 420 Cup 2009.

Nasiona Paradise Seeds uchodzą za legendarne i wręcz obowiązkiem jest wprowadzenie ich do swojej kolekcji. To odmiany, które zadowolą każdego amatora konopi.

Nasiona oferowane są w celach kolekcjonerskich (dla przetrwania gatunku) a opisy mają wyłącznie charakter informacyjny. Nie namawiamy do uprawy marihuany i przestrzegamy, że jest to w Polsce nielegalne.

Acid - PARADISE SEEDSAcid - PARADISE SEEDS
Cena:103,00 zł
zobacz więcej
Opium - PARADISE SEEDSOpium - PARADISE SEEDS
Cena:103,00 zł
zobacz więcej
Darmowa Dostawa
Darmowa dostawa (List polecony priorytetowy) już od 100,00 zł.
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła?Załóż konto
Bestsellery
AK47 Auto
AK47 Auto
20,00 zł
BubbleGum Auto
BubbleGum Auto
20,00 zł
White Widow Auto
White Widow Auto
20,00 zł
Amnesia Haze Auto
Amnesia Haze Auto
20,00 zł
Devil's Kiss Auto
Devil's Kiss Auto
20,00 zł
LSD
LSD
20,00 zł
White Russian Auto
White Russian Auto
20,00 zł
AK47
AK47
20,00 zł
LSD Auto
LSD Auto
20,00 zł
+Speed Auto
+Speed Auto
22,00 zł
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl