Opcje filtrowania
Producent
ODMIANA MEDYCZNA
DLA POCZĄTKUJĄCYCH
Cena
  • od
    do

Nasiona marihuany GŁÓWNIE SATIVA

Nasiona głównie sativa to kategoria, w której proponujemy najlepsze odmiany konopi z gatunku Sativa. Oczywistą sprawą są dyskusje o odmianach Sativa i Indica w świecie konopnych społeczności, które nie mają końca. Przyjrzyjmy się bliżej historii i różnicom tych dwóch typów roślin, czy różnice faktycznie są tak duże? Sprawdźmy!

Nasiona marihuany głównie sativa

Sprawdźmy na początku, które konopie pojawiły się jako pierwsze w oficjalnych rejestrach. Było to w latach 50. XVIII w., kiedy urodzony w Råshult szwedzki lekarz i przyrodnik Karol Linneusz jako pierwszy klasyfikuje konopie jako Cannabis Sativa L.; robiąc to, był przekonany, że ten rodzaj jest monotypowy, czyli zawierający tylko jeden gatunek. Opisywał wtedy konopie włókniste, które były powszechnie uprawiane w tamtych czasach. Jednak w roku 1785 francuski przyrodnik Jean-Baptiste Lamarck odkrył odmienny typ konopi, z którym zetknął się w Indiach. Nazwał go Cannabis Indica Lam., opisał nowy gatunek jako posiadający słabsze włókna, ale o zdecydowanie mocniejszym działaniu odurzającym. Należy również wspomnieć o rosyjskim botaniku Dmitrim Erastowiczu Janiszewskim, który nazwał trzecią rodzinę konopi. Swojego odkrycia dokonał w Rosji na roślinach naturalnie tam rosnących, które nazwał Cannabis Ruderalis Janisch. W latach 70. XX wieku na świecie odbyła się dyskusja przyrodników i botaników na temat taksonomii konopi. Nie obyło się bez spornych tematów, ale naukowcy zgodzili się, że jest wystarczająco dużo różnic pomiędzy tymi trzema typami, aby uznać je za oddzielne gatunki. Skupmy się na Cannabis Sativa.

Nasiona Głównie Sativa

Chcąc odróżnić od siebie gatunki konopi, należy przyjrzeć się ich cechom fizycznym. Typ Sativa charakteryzuje się wysokim wzrostem z luźnym rozgałęzieniem oraz wąskimi liśćmi. Można to tłumaczyć pochodzeniem geograficznym. Konopie Sativa L. rosną naturalnie w ciepłych, tropikalnych klimatach takich jak Tajlandia, Kolumbia, Meksyk czy Wietnam. Wysoki pokrój oraz większe odstępy między węzłami pozytywnie wpływają na cyrkulację powietrza, co w konsekwencji pomaga roślinom przetrwać wilgotne, ciepłe i długie lato. Ze względu na swoje cechy świetnie nadają się one do upraw outdoor.

Darmowa Dostawa
Darmowa dostawa (List polecony priorytetowy) już od 100,00 zł.
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła?Załóż konto
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl