Czy może być coś lepszego dla kolekcjonera nasion marihuany niż zbiór odmian autokwitnących? Wszak to cuda genetyki i botaniki, które na „auto-pilocie” przechodzą w fazę kwitnienia. Nie potrzebują dodatkowych bodźców takich jak sterowanie światłem czy innych zabiegów. Takie odmiany trzeba po prostu zachować dla przetrwania gatunku i utrzymania wartościowej puli genów. Może doczekają lepszych czasów. Nasiona marihuany Auto Seeds mają dokładnie takie właściwości. Bank nasion specjalizuje się w konopiach typu autoflowering. W dodatku ich szczepy charakteryzują się większą „obfitością” niż odmiany wielu innych seedbanków. Wyróżnia je także niepowtarzalny smak i aromat. O tym trzeba już jednak przekonać się samemu.

Nasiona Auto Seeds, bo życie nigdy nie było łatwiejsze

Nasiona Auto Seeds zakwitają automatycznie a przy tym mają całkiem dobre „osiągnięcia”. To niezwykle wartościowa pula genetyczna, która wzbogaci i zróżnicuje kolekcję. Warto nabywać je – jedna po drugiej. Kolejność zazwyczaj nie jest w takich wypadkach przypadkowa. Aby dobrać odmiany o najbardziej pożądanych cechach, warto skorzystać z dostępnych na stronie opcji przeglądania.

Do kluczowych cech odmianowych zalicza się plenność. Nasiona Auto Seeds dają średni (350-450g/m2) lub duży XLL (450-550g/m2) plon w trybie indoor. Faktycznie wszystkie oferowane odmiany łatwo adaptują się do zmiennych warunków i nadają się także do uprawy outdoor. Wiele z nich ma krótki czas kwitnienia (5-7 tygodni), zaś rekordzista kwitnie przez 10 do 12 tygodni. Miesiące zbioru to zazwyczaj wrzesień lub październik. Dominują odmiany niskie osiągające wysokość do 80 cm. Ponadto Auto Seeds oferują nasiona odmian średnich dorastających do 130 cm wysokości.

Osoby interesujące się genetyką i pochodzeniem odmian na pewno zwrócą uwagę na genotyp. Nasiona marihuany Auto Seeds są mieszane: 50% Sativa x 50% Indica, głównie Sativa i głównie Indica. Rodzynkiem wśród konopi jest odmiana z genotypem 100% Indica. Różnice w pochodzeniu determinują wygląd a w pewnym stopniu także właściwości roślin. Sativy są wyższe, wykształcają cienkie, ale długie liście. Indica jest niższa, bardziej „zbita” a jej liście są szerokie. Genetyków-amatorów zaciekawi zawartość naturalnych kannabinoidów. Jako ciekawostkę warto dodać, że w jednej konopi znajduje się od kilkudziesięciu do stu związków należących do tej grupy. Kannabinoidy nurtują naukowców i są obiektami wzmożonych badań. Dla kolekcjonerów liczą się dwa główne związki decydujące o właściwościach konopi. To tetrahydrocannabinol (THC) i kannabidiol (CBD). Nasiona Auto Seeds pogrupowano pod względem stężenia pierwszego z nich na: 10-14, 15-18, 19-20 i 21-25%.

Nasiona są sprzedawane w oryginalnych opakowaniach po trzy lub po pięć sztuk.

Nasiona Auto Seeds – odmiany o interesujących cechach kolekcjonerskich

Do najobficiej plonujących odmian konopi od Auto Seeds zalicza się Auto Ponder, Hijack, MiG-29 i Ultra Lemon Haze. Ostatnia wymieniona odmiana wyróżnia się na tle innych także pod względem smaku i aromatu. Powstała przez skrzyżowanie Super Lemon Haze / Sour Diesel x Auto #1. Najwyższą zawartością THC charakteryzuje się Hijack. Poziom stężenia tego kannabinoidu oscyluje w granicach 19-22%. Dobra jakość nasion to w dużej mierze sprawa genetyki i odpowiednio dobranych rodziców: Jack Herer to jedna z najlepszych Sativ, natomiast AK47 ośmiokrotnie zwyciężało Cannabis Cup. Odmiana o najdłuższym kwitnieniu to Kush Doctor. Najbardziej jednorodną genetycznie odmianą (100% Indica) jest Auto Pounder with Cheese. Wytwarza grube, gęste kwiaty pokryte żywicą. Jest wręcz nimi „obwieszona”. Wydziela przy tym intensywny zapach. Co jest zaletą, ale może być też wadą.

Nasiona Auto Seeds warto wprowadzić do swojej kolekcji jako ciekawostki botaniczno-genetyczne. Seedbank wyspecjalizował się w dostarczaniu odmian o konkretnym „zachowaniu” związanym z kwitnieniem. Przed podjęciem ostatecznej decyzji zakupowej warto przejrzeć konkretne odmiany, aby dowiedzieć się więcej.

Jednocześnie informujemy, że niniejszy opis ma charakter wyłącznie informacyjny i nie zachęca do uprawy konopi. Zaznaczamy, że jest to w Polsce nielegalne. Nasiona mogą służyć jedynie do spożycia lub gromadzenia kolekcji (np. w celu zachowania gatunku).

Darmowa Dostawa
Darmowa dostawa (List polecony priorytetowy) już od 100,00 zł.
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła?Załóż konto
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl