Opcje filtrowania
Producent
ODMIANA MEDYCZNA
DLA POCZĄTKUJĄCYCH
Cena
  • od
    do

Rodzaje Nasion Marihuany

Każdy początkujący, który chce zacząć swoją przygodę z konkretną dziedziną, ma więcej pytań niż odpowiedzi. Stoi zdawałoby się na straconej pozycji, przecież jest tak wiele zmiennych, tyle niewiadomych, a jednak grono użytkowników stale się powiększa. Oznacza to, że nie taki diabeł straszny, jak go malują. Rodzajów nasion marihuany jest kilka i każda ma swoje wady i zalety. Przybliżamy wam ich specyfikę oraz upodobania i przeznaczenie. Sprawdź, jaki rodzaj będzie Ci odpowiadał i wkrocz w ten wspaniały zielony świat! Zapraszamy do lektury!

Trudny start

Wiemy, że natłok informacji może bardziej kołować niż pomagać, ale podstawowe wiadomości trzeba znać. Przedstawimy Wam cztery fundamentalne rodzaje nasion marihuany, na których opiera się cały zielony świat. Zaufajcie nam, później będzie tylko łatwiej. Zacznijmy od początku - nasiona regularne to ziarna, które tracą powoli na swojej popularności, ale o tym za chwilę, są to podstawowe odmiany, z możliwością uzyskania zarówno osobników męskich, jak i damskich. Powszechnie wiadomo, że marihuana to roślina rozdzielnopłciowa, ale w uprawach pożądane są tylko „Panie”, chyba że hodowla nakierowana jest na dalsze pozyskiwanie nasion. Szanse na pozyskanie męskiej roślinki wynosi 50%, a więc bardzo dużo, zważywszy na fakt, że trzeba się takich „Panów” pozbyć. Do plusów tych nasion na pewno należy zaliczyć możliwość krzyżowania i uzyskiwania nowych odmian oraz produkcję własnych nasionek, natomiast minusem jest wspomniany brak kontroli nad płcią. W naszym sklepie sprzedajemy jak na razie tylko i wyłącznie nasiona feminizowane.

Na ratunek regularnym

Odpowiedzią na bolączki regularnych nasion marihuany były nasiona feminizowane. Spopularyzowane w latach 90-tych, teraz nieodzowny asortyment każdego sklepu. To takie rodzaje nasion marihuany, które dają niemal 100% pewności otrzymania damskich roślin. Super, jeśli myślimy o naszych przyszłych plonach. Jest jednak pewne, ale. Marihuana to taka roślina, która potrafi cierpieć na hermafrodytyzm, czyli może posiadać obi płcie naraz. Obecnie nie istnieją takie gatunki marihuany, które byłyby wolne od tego problemu. Mało tego możemy sami wywołać to zjawisko np. poprzez zbytnie stresowanie roślin. Wracając do rodzaju konopi, wczesne wersje feminizowane borykały się z problemem wieku dziecięcego, czyli - albo cierpiały na brak stabilności płciowej, albo cechowały się słabymi plonami. Wraz z rozwojem tej odmiany nasion, uzyskano stabilne plony i najwyższą jakość. Przechodząc do plusów, to niewątpliwie wyróżnić trzeba kontrolę płci, niestety w zamian za brak krzyżowania i produkcji nasion. Z polecanych odmian feminizowanych warto wymienić np. Hash monster albo Purple afghan kush.

Automatyczne nasiona marihuany

Około roku 2008, mniej więcej 10 lat po premierze nasion feminizowanych na rynku pojawia się nowość. Najpierw jako ciekawostka, jednak z czasem coraz śmielej rozpychająca się łokciami na rynku, dziś to jedne z popularniejszych, jak nie najpopularniejsze nasiona wśród hodowców. Ich ogromną zaletą jest bardzo szybki czas kwitnienia, niezależna od cykli naświetlania oraz łatwość uprawy. Gatunki marihuany przeszły długą drogę, aby stać się roślinami, które dają satysfakcję z uprawy, jednocześnie nie nastręczają większych problemów nawet początkującym. Dziś mamy na rynku dostępne feminizowane automaty, co daje nie tylko przyspieszenie i uproszczenie całej uprawy, ale także dodatkowo pełną kontrolę nad płcią naszych roślin. Do minusów należałoby zaliczyć rozmiary plonów. Nasiona autoflowering z racji szybkiego rozwoju nie osiągają monstrualnych rozmiarów. Z polecanych odmian można wspomnieć o Auto AK47 lub też OG Kush Auto. Polecamy!

Medycyna

Wymieniając rodzaje nasion marihuany, nie sposób nie wspomnieć o nasionach marihuany CBD. Jest to nic innego jak medyczna odmiana cannabis. Właściwości CBD od lat wykorzystywane są w medycynie oraz w łagodzeniu objawów wielu chorób. Świetnie sprawdza się w walce z bólami i napięciami mięśniowymi, w łagodzeniu stresu, bezsennością, a nawet w trudniejszych przypadkach takich jak: Alzheimer, Chrone, padaczka czy nowotwory. Polecamy te odmiany wszystkim chcącym zadbać o swoje zdrowie.

Materiał wyżej opisany jest tylko i wyłącznie do celów edukacyjnych.

W POLSCE UPRAWA KONOPI JEST NIELEGALNA, OPIS PRZEZNACZONY JEST DLA KRAJÓW, GDZIE PRAWO NIE ZABRANIA UPRAWY! W KRAJU GDZIE UPRAWA JEST NIE LEGALNA OPIS PRZEZNACZONY JEST DO CELÓW EDUKACYJNYCH! NIE PYTAJ NAS O UPRAWĘ, NIE UDZIELAMY TAKICH INFORMACJI. NASIONA KONOPI SPRZEDAJEMY W CELU KOLEKCJONERSKIM. KIEŁKOWANIE NASION JEST ZABRONIONE, SKLEP NIE PONOSI ODPOWIEDZIALNOŚCI ZA ZŁE WYKORZYSTANIE NASION MARIHUANY.

Darmowa Dostawa
Darmowa dostawa (List polecony priorytetowy) już od 100,00 zł.
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła?Załóż konto
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl