Nasiona marihuany Do-Si-Dos to powiew świeżości na rynku. Konopie mają bardzo dobre geny i szybko zyskują uznanie wśród kolekcjonerów. Korzystają głównie z genotypu Indica. A przy tym mają moc, która wciska w fotel i zapewnia niezapomniane doznania. Są drogą do uzyskania harmonii ducha i ciała. Przestrzegamy jednak: kolekcjonowanie nasion Do-Si-Dos może powodować takie „skutki uboczne” jak przypływ nieoczekiwanego szczęścia, radość z poszerzania zbiorów, zwiększone zainteresowanie genetyką i botaniką, a także chęć poznawania nowego! Tego nie można zbagatelizować!

Odmiana Do-Si-Dos – nie ilość, tylko jakość

Rodzina Do-Si-Dos nie jest aż tak liczna jak wiele innych linii odmianowych. Nie powinno się jednak traktować tego jako wady, gdyż wyselekcjonowane odmiany nadrabiają jakością. Chciałoby się rzecz: „liczy się ilość, nie jakość”. Odmiana marihuany Do-Si-Dos ma niekwestionowane atuty, które przypadną do gustu nawet najbardziej wymagającym kolekcjonerom. Które „przewagi” zasługują na szczególne uznanie? Zaczynamy wyliczankę...

Nasiona Do-Si-Dos – moc wbijania w fotel!

Wielu kolekcjonerów konopi interesuje się botaniką i biochemią. Różnice pomiędzy poszczególnymi szczepami i zawartość związków aktywnie czynnych spędza im sen z powiek. Znają takie zagadnienia jak terpeny czy naturalne kannabinoidy. Mamy dla nich bardzo dobrą wiadomość. Odmiana Do-Si-Dos to skarbnica związków, które są przez kolekcjonerów więcej niż pożądane.

Najważniejszą substancją jest tetrahydrocannabinol (THC), która wpływa m.in. zwiększenie produkcji hormonów szczęścia – serotoniny i dopaminy. Ma wpływ na funkcje poznawcze i percepcje. Odpręża, relaksuje i pobudza. Poszerza horyzonty i czasowo zmienia postrzeganie. Związek został wyizolowany w 1964 roku przez izraelskiego chemika Raphaela Mechoulama. Jest jednym z kilkudziesięciu wyodrębnionych i opisanych kannabinoidów występujących w konopi. Szacuje się, że łącznie może być ich ponad sto. Co jakiś czas naukowcy odkrywają nowe kannabinoidy. Odmiana marihuany Do-Si-Dos mają wysoką zawartość THC (powyżej 20%). Pod tym względem w obrębie grupy wyróżnia się Dos Si Dos 33 (Barney's Farm), u której tetrahydrocannabinol oscyluje w granicach 22-28%.

Ponadto nasiona Do-Si-Dos mają dobry profil terpenowy, co wpływa na smak i aromat. Geny wyselekcjonowano w taki sposób, by odmiany produkowały dużo trichomów. Dzięki temu topy (jak również przylegające do nich przylistki) są żywiczne i „soczyste”. To oczywiście wpływa na złożony i bogaty skład chemiczny.

Odmiana Do-Si-Dos – kluczowe cechy kolekcjonerskie

Do kluczowych cech kolekcjonerskich zalicza się m.in. genotyp. Od niego zależy wygląd rośliny, a pośrednio wpływa na właściwości. W praktyce są to proporcje pomiędzy typami Sativa i Indica. W sprzedaży można dostać odmiany jednorodne genotypowo (100% Sativa, 100% Indica), a także z domieszkami innych genów, np. Ruderalis. Odmiany Do-Si-Dos mają cechę wspólną – dominują w nich geny Indica (głównie Indica). Dlatego mają zbliżone cechy fenotypowe. To rośliny o zwartym pokroju, wytwarzające gęste gałązki usytuowane blisko siebie, pokryte szerokimi blaszkami liściowymi. Topy są ściśnięte, mocno ociekające żywicą. To ostatnie to lubiana i poszukiwana właściwość.

Przy wyborze odmian zwraca się uwagę na plenność. Plon może być średni (350-450g/m2 w trybie indoor), duży XL (450-550g/m2) lub bardzo duży XXL (550-750g/m2). Odmiana marihuany Do-Si-Dos jest wydajna i wyróżnia się pod tym względem. Niektóre, jak Do Si Dos 33, mają potencjał plonotwórczy szacowany na 700g/m2. Doświadczony kolekcjoner kieruje się również terminem zbioru, czasem kwitnienia, siłą wzrostu i przeznaczeniem (indoor/outdoor). Szczególnie cenione są automaty, łatwo zakwitające i nie wymagające „zarządzania światłem”.

Nasiona marihuany Do-Si-Dos są sprzedawane w oryginalnych opakowaniach, co gwarantuje bezpieczeństwo dostawy. Mają wysoką jakość, dlatego szturmują rynek konopi. Służą celom kolekcjonerskim. Nadają się do bezpośredniego spożycia. Natomiast niedozwolony jest wysiew nasion. Przestrzegamy, że uprawa marihuany w Polsce jest nielegalna. Niniejszy opis ma wyłącznie charakter edukacyjny – jako ciekawostka naukowa – i w żaden sposób nie zachęca do działań niezgodnych z prawem.

Darmowa Dostawa
Darmowa dostawa (List polecony priorytetowy) już od 100,00 zł.
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła?Załóż konto
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl