Opcje filtrowania
ODMIANA MEDYCZNA
DLA POCZĄTKUJĄCYCH
ZAWARTOŚĆ CBD
Cena
  • od
    do

Odmiana marihuany - Blueberry

  • promocja
  • promocja

Odmiana Blueberry to jedna z najlepszych na świecie „owocowych” konopi. W obrębie grupy można znaleźć odmiany tradycyjne jak i pożądane, mniej wymagające automaty. Wybór nasion jest bardzo duży i każdemu uda się odnaleźć konopie o poszukiwanych cechach kolekcjonerskich. Marihuana Blueberry najczęściej posiada dominującą genetykę typu Indica. Czym jeszcze wyróżnia się?

Nasiona marihuany Blueberry – niesamowity profil smakowy

Nasiona Blueberry są cenione ze względu na niesamowity profil smakowy, w tym wypadku „bukiet owocowy”. Słodki smak i intensywny aromat kojarzący się lubianymi owocami sprawia, że jest to jedna z najbardziej lubianych linii odmianowych. Topy borówki są zwarte i żywiczne (wręcz ociekają nią). Jest to kwestia wyodrębnienia i utrwalenia pojedynczych genów, ale także właściwość typowa dla Indica. Mamy tutaj poniekąd do czynienia ze wzmożonym efektem synergii.

Seria pochodzi od flagowej i wizytówkowej Original Blueberry. Nazwę nadano jej ze względu na niebieskawy odcień liści i topów, jak również smak kojarzący się z jagodami. To odmiana Blueberry, która rzeczywiście urzeka swoim aromatem.

Blueberry została wprowadzona na rynek holenderski w 1998 roku, wraz z kilkoma innymi członkami jeszcze szerszej „rodziny Blue”. Jest laureatką nagród HighTimes Cannabis Cup (pierwsze miejsce w 2000, trzecie miejsce w 2003 roku). Chociaż ma przewagę genów Indica, czuć w niej euforyczną nutkę Sativa odpowiadającą za mocniejsze i bardziej długotrwałe działanie. To w połączeniu z „przewagami” Indica sprawiło, że marihuana Blueberry ma w sobie najlepsze i najbardziej poszukiwane cechy.

Odmiana marihuany Blueberry – sekret tkwi w genetyce?

Zdecydowana większość odmian Blueberry zawiera przewagę genotypu Indica (głównie Indica). To wpływa na wygląd i właściwości topów. Są gęste, zwarte i mocno żywiczne. Indica to najczęściej rośliny niższe o gęstym pokroju. Wyglądają na zbite. Gałązki są usytuowane blisko siebie. Blaszki liściowe są szerokie o ciemnozielonej barwie (z lekkim niebieskawym odcieniem).

Niektóre szczepy poza domieszką Sativy mają jeszcze geny Ruderalis, które wpływają m.in. na wczesność i łatwość kwitnienia. To m.in. Auto Blueberry (Dutch Passion) i Blueberry Bliss Auto (Vision Seeds). Do odmian, w których przeważa Sativa należą Sour Blueberry (Humboldt Seed) i Blueberry 99 (Greenbud Seeds). Równie proporcje Sativa i Indica ma Blueberry Auto (Mystery Seeds) oraz Blueberry Bud (Sagarmatha).

Nasiona Blueberry – zawartość kannabinoidów i inne cechy kolekcjonerskie

Jednym z kluczowych parametrów przy wyborze odmian jest zawartość naturalnych kannabinoidów. To tetrahydrocannabinol (THC) oraz kannabidiol (CBD). Zawartość THC jest średnia do wysokiej. Często oscyluje w granicach 20%. U Blueberry Headband (Humboldt Seeds) dochodzi do 23%. Ponadto niektóre odmiany, np. Moscow Blueberry charakteryzują się wysoką zawartością CBD. Mogą być wykorzystywane w celach leczniczych, relaksacyjnych i dla zwalczenia bólu.

Istotne cechy kolekcjonerskie odmian Blueberry to plenność, termin zbioru, czas kwitnienia, przeznaczenie (indoor/outdoor) i finalna wysokość roślin. W dobrych warunkach konopie dają wysoki plon (najczęściej duży XL). Rośliny są mocne i wytrzymałe, zarówno w trybie indoor jak i outdoor. Wymagają jednak szczególnej pielęgnacji (oczywiście dotyczy to krajów, w których uprawa jest legalna). Z reguły poleca się je bardziej doświadczonym kolekcjonerom.

Nasiona marihuany Blueberry wzmocnią każdą kolekcję. Oferujemy różnorodne odmiany o niepowtarzalnych cechach. Wśród nich nie brakuje konopi plasujących się wysoko w światowych rankingach. Są sprzedawane w oryginalnych opakowaniach, co zapewnia bezpieczeństwo dostawy. Liczba nasion w jednym opakowaniu jest różna – zależy to od strategii konkretnego seedbanku.

Nasiona Blueberry mogą służyć jedynie celom kolekcjonerskim i do bezpośredniego spożycia. Owocowy smak zachęca do tego drugiego. Zakup jest poniekąd hołdem dla świetnych, kompetentnych genetyków, którzy zajmują się rozwojem tej pozytywnej branży. Nasion nie wolno pod żadnym pozorem wysiewać. Uprawa marihuany jest w Polsce nielegalna. Niniejszy opis ma charakter edukacyjny i nie zachęca do nielegalnych działań. Powinien być traktowany wyłącznie jako ciekawostka naukowa.

Darmowa Dostawa
Darmowa dostawa (List polecony priorytetowy) już od 100,00 zł.
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła?Załóż konto
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl