Opcje filtrowania
Producent
ODMIANA MEDYCZNA
DLA POCZĄTKUJĄCYCH
Cena
  • od
    do

Nasiona marihuany GŁÓWNIE INDICA

Nasiona marihuany głównie Indica to specjalna kategoria w naszym sklepie, w której proponujemy najlepsze odmiany konopi gatunków Indica. Wiadomo powszechnie, że dyskusje o odmianach Sativa i Indica w świecie konopnych społeczności nie mają końca. Przyjrzyjmy się bliżej genetyce i różnicom tych dwóch typów roślin – czy różnice faktycznie są tak duże i jest o co się spierać? Sprawdźmy!

Nasiona marihuany głównie Indica

Spójrzmy na początki konopi w oficjalnych rejestrach – lata 50. XVIII w., urodzony w Råshult szwedzki lekarz i przyrodnik jako pierwszy klasyfikuje konopie jako Cannabis Sativa L., robiąc to, Karol Linneusz, bo o nim mowa, uważał konopie za monotypowy rodzaj, czyli zawierający tylko jeden gatunek. Opisał wtedy konopie włókniste, które były powszechnie uprawiane w tamtych czasach. Potrzeba było czekać aż do roku 1785, aby francuski przyrodnik odkrył odmienny gatunek napotkany w Indiach. Nazwał je rzecz jasna Cannabis Indica Lam. Jean-Baptiste Lamarck opisywał nowy gatunek jako posiadający słabsze włókna, ale zdecydowanie mocniej działający odurzająco. Jako ciekawostkę należy wspomnieć o botaniku z Rosji – Dmitri Erastowicz Janiszewski to rewelator trzeciego gatunku konopi. Swojego odkrycia dokonał na roślinach naturalnie tam rosnących, które nazwał Cannabis Ruderalis Janisch. W latach 70. ubiegłego wieku w świecie przyrodników i botaników odbyła się szeroko zakrojona dyskusja na temat taksonomii konopi i pomimo paru spornych tematów naukowcy zgodzili się, że jest wystarczająco dużo różnic pomiędzy tymi trzema typami, aby uznać je za oddzielne gatunki. Skupmy się na Cannabis Indica.

Nasiona Głównie Indica

Chcąc odróżnić od siebie gatunki konopi, należy patrzeć głównie na ich cechy fizyczne. Typ Indica charakteryzuje się niższym wzrostem, to roślina o stożkowym kształcie i szerokich liściach. Można to tłumaczyć pochodzeniem geograficznym odmian. Konopie Indica rosną w chłodniejszym i suchym klimacie niż ich kuzyni. Klimat subkontynentu indyjskiego cechuje się krótkimi i chłodnymi latami, przez co konopie musiały wykształcić gęstsze listowie i pąki oraz skrócić czas kwitnienia, a także zmniejszyć trochę swoje rozmiary. Dzięki tym cechom doskonale radzą sobie z trudnymi warunkami, a dodatkowo idealnie nadają się do upraw indoor.

Darmowa Dostawa
Darmowa dostawa (List polecony priorytetowy) już od 100,00 zł.
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła?Załóż konto
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl