• promocja
Purple Afghan Kush - DINAFEM

Purple Afghan Kush - DINAFEM

Cena:20,00 zł50,00 zł
zobacz więcej
  • promocja

Wartościowe i zróżnicowane nasiona marihuany Afghan są dowodem na to, że podróże kształcą i poszerzają horyzonty. Afghan pochodzą od konopi rosnących w górach Afganistanu (Hindukusz). Ponadto sprowadzano je z terenów Tadżykistanu i Uzbekistanu. Zostały ulepszone na zasadzie selekcji i krzyżowania. Wyodrębniono i stabilizowano najbardziej pożądane geny. Dziś odmiany Afghan należą do światowego Top pod względem popularności i działania. W szczególności zaleca się je wykorzystywać w celach leczniczych i terapeutycznych.

Marihuana Afghan – jak to się zaczęło?

Tradycyjna odmiana Afgani to lokalna roślina uprawiana w rejonie pochodzenia od setek lat. Przez długi czas „ulepszała się” w sposób samoistny, przede wszystkim przystosowując się do trudnych warunków i zwiększając zdolności adaptacyjne. Rozgłos w świecie zyskała dzięki turystyce. Hindukusz to miejsce znane z konfliktów zbrojnych. Sama jego nazwa jest wymowna – w języku afgańskim (paszto) znaczy„zabójca Hindusów”. Mało osób natomiast wie, że w latach 60-tych i 70-tych było to częste miejsce podróży turystów z całego świata. Góry Afganistanu w szczególności odwiedzali hipisi, którzy pragnęli poznać obyczaje, kulturę miejscowej ludności, a także zmysłowy świat lokalnych konopi. Gdy wracali do kraju, zdarzało im się (chociaż to chyba mało powiedziane) przemycać hasz a także nasiona marihuany Afghan. Dostęp do egzotycznego i wartościowego szczepu zapoczątkował nową erę wśród entuzjastów konopi z innych części świata: USA, Hiszpanii i Niderlandów. Posłużyła m.in. do wyprodukowania legendarnej Skunk #1.

Odmiana Afghan – po prostu dobra genetyka

Odmiany marihuany Afghan mają genetykę 100% Indica lub dominujące geny Indica. To pośrednio determinuje wysoką zawartość naturalnych kannabinoidów. Odmiany Afghan bardzo często mają średnio wysoką zawartość THC (tetrahydrocannabinol) oraz wysoką CBD (kannabidiol). Pierwszy związek ma m.in. działanie pobudzające, drugi relaksujące i przeciwbólowe. To oczywiście duże uogólnienie. THC u nasion Afgan najczęściej oscyluje w granicach 20%. U Afghanica (od Landraces) wynosi aż 25%! Wiele odmian (np. Auto Afghan Mass od Seeds Bank) zawiera dużo CBD. Niektóre odmiany mają domieszkę genów Ruderalis (Afghani #1 Automatic, Afghan Kush Ryder) lub równe proporcje Indica i Sativa (Afghan Skunk). Ruderalis to szczep pochodzący z Rosji. Zapewnia szybsze kwitnienie.

Cechy charakterystyczne genotypu Afghan - Indica:

*Krępa budowa (na to składa się zwarty pokrój i małe odległości pomiędzy gałązkami). Rośliny wyglądają na „zbite” lub „ściśnięte” co je odróżnia od luźnych, ażurowych Sativa;

*Zwarta struktura kwiatów. Topy są gęste i mocno żywiczne. To prawdopodobnie najbardziej lubiana cecha Indica (i tym samym odmian Afghan);

*Względnie niski wzrost. Odmiany nie osiągają dużych wysokości jak Sativy. Słabsza siła wzrostu jest pożądana zwłaszcza w trybie outdoor. W ten sposób łatwiej można zachować dyskrecję. Jednocześnie odmiany zachowują dobrą plenności. W jakości siła, nie w rozmiarze.

*Szerokie blaszki liściowe o ciemnozielonej barwie.

Jak widać genetyka ma duży wpływ na cechy fenotypowe. Czystość odmian lub przewaga Indica sprawia, że odmiana Afghan jest poszukiwana na rynku. Oczywiście trzeba kierować się również bardziej szczegółowymi cechami – osiągnięciami poszczególnych producentów. Wśród Afghan nie brakuje odmian autokwitnących i tradycyjnych. Mogą być uprawiane w trybie indoor lub outdoor. Dużą popularnością cieszą się konopie Kush i Skunk.

Nasiona Afghan a właściwości lecznicze

Nasiona Afghan często służą celom medycznym. Mają działanie terapeutyczne i szereg dobroczynnych właściwości dla organizmu. Pomagają w stanach lękowych, zmniejszają poziom stresu i wspomagają leczenie depresji. Są świetnym środkiem na bezsenność i przywrócenie równowagi duchowej. W dodatku wykazują silne działanie przeciwbólowe.

Nasiona marihuany Afghan – dlaczego warto je kupić?

W ofercie posiadamy szeroką pulę odmian Afghan pochodzących od sprawdzonych i renomowanych producentów. Nasiona sprzedawane są w oryginalnych opakowaniach, co gwarantuje bezpieczeństwo dostawy. Dzięki długoletniej współpracy możemy zaoferować atrakcyjne ceny. Zaś sama odmiana marihuany Afghan to klasa sama w sobie. Przed ostateczną decyzją zakupową warto przejrzeć szczegółowe opisy. Zachęcamy do poszerzania wiedzy i odkrywania „nowego”. To hobby na całe życie!

Nasiona Afgan (i inne) można kupować jedynie w celach kolekcjonerskich i dla przetrwania gatunku. Wysiew i uprawa marihuany jest w Polsce nielegalna. Opis ma charakter edukacyjny i nie zachęca łamania prawa.

Darmowa Dostawa
Darmowa dostawa (List polecony priorytetowy) już od 100,00 zł.
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła?Załóż konto
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl