Opcje filtrowania
ODMIANA MEDYCZNA
DLA POCZĄTKUJĄCYCH
ZAWARTOŚĆ CBD
Cena
  • od
    do

Nasiona marihuany 100% SATIVA

Nasiona Dr Grinspoon - BARNEY’S FARM

Nasiona Dr Grinspoon - BARNEY’S FARM

Cena:113,40 zł126,00 zł
zobacz więcej
  • promocja
Nasiona Full Moon - NIRVANA

Nasiona Full Moon - NIRVANA

Cena:75,60 zł108,00 zł
zobacz więcej
  • promocja
Nasiona Haze - FANTASEEDS

Nasiona Haze - FANTASEEDS

Cena:99,00 zł
zobacz więcej
  • promocja
  • promocja

NASIONA MARIHUANY 100% SATIVA

Zapraszamy wszystkich koneserów do kategorii, w której specjalnie dla Was zebraliśmy nasiona 100% sativa. Najlepsze, najpopularniejsze i najwyższej jakości odmiany, ale zastanawiasz się, czy sativa to typ dla Ciebie. Zapraszamy do zakupów i sprawdzenia tego na własnej skórze – naprawdę warto!

Skąd się wzięła

Cannabis Sativa L., bo tak sklasyfikował ją Karol Linneusz, szwedzki lekarz i przyrodnik badający w latach 50. XVIII wieku konopie włókniste, które były powszechnie uprawiane na tamtejszych polach, opisywał ich efekt jako pobudzający. Gatunek ten licznie występuje w Afganistanie, w górach Ałtaj, Zakaukaziu oraz Tienszan. Spotkać ją można również w Polsce, jako efemerofit, czyli konopie siewne, albo jako kenofit (konopie dzikie). W naszym krajowym rejestrze COBORU znajdziemy dziesięć odmian konopi włóknistych, gdzie sześć z nich zostało wyhodowanych w Instytucie Włókien Naturalnych i Roślin Zielarskich w Poznaniu. Jak się okazuje, do rejestru dodawane są ciągle nowe rośliny i tak w 2020 roku dopisane zostały odmiany Sofia (VB Hemp) oraz Mietko (Gospodarstwo Rolno-Nasienne KOW-MAR Maria J. Kowalska).

Cechy Sativy

Chcąc rozróżnić gatunki cannabis, najprostszą metodą jest porównanie ich cech fizycznych. Marihuana sativa charakteryzuje się wysokim wzrostem, w skrajnych przypadkach nawet do 5 m i więcej, choć z reguły jest to w okolicach 2 m. Ma wąskie i delikatne liście oraz luźne i drobne szczyty, a także produkuje mniej żywicy, która pojawia się mniej więcej na dwa tygodnie przed zakończeniem kwitnienia. Z kwestii „chemicznych” zidentyfikowano ponad 400 substancji, w tym około stu odpowiedzialnych za ich charakterystyczny zapach. Natomiast, jak każdy pewnie wie, środki odpowiedzialne za psychoaktywność to kannabinoidy. Najpopularniejszym z nich jest oczywiście THC, który po zażyciu wywołuje szereg efektów w postaci na przykład odprężenia, pobudzenia apetytu, także seksualnego, zmienionego poczucia czasu i przestrzeni. Konopie wykorzystywane są również w medycynie, przykładem może być preparat Sativex, który stosuje się u pacjentów ze stwierdzonym stwardnieniem rozsianym w celu złagodzenia bólu i spastyczności mięśni.

Uprawa

Marihuana sativa świetnie nadaje się zarówno do hodowli indoor, jak i outdoor. Dzięki swoim cechom dobrze znosi trudne warunki i daje dobre plony. Oczywiście chcąc zwiększyć jej produktywność, należy się do uprawy dobrze przygotować. W pomieszczeniach będzie to odpowiednio wybrane miejsce z akcesoriami w postaci lamp i wentylatorów, a na zewnątrz – przemyślany spot i użyźniona gleba.

Cechy:

- Wysoki wzrost
- Wywołuje euforie
- Powoduje lekkie uczucie głodu
- Mniejsza produkcja żywicy (pojawia się ona około 2 tygodnie przed zakończeniem kwitnienia)
- Polecana na uprawę outdoor i indoor
- Wąskie, delikatne liście
- Luźne drobne szczyty

Darmowa Dostawa
Darmowa dostawa (List polecony priorytetowy) już od 100,00 zł.
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła?Załóż konto
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl