Odmiany półautomatyczne są dostępne na rynku już od pewnego czasu i nadal zdobywają popularność. Ich najważniejszą zaletą, a dla niektórych również największą wadą jest możliwość uzyskania nawet trzech, czterech fenotypów z jednego ziarna. A co to w ogóle znaczy dla growera? Przybliżmy zatem ten temat wszystkim, tak aby nie było wątpliwości, czy nasiona marihuany półautomaty będą odpowiednie dla nas, czy powinniśmy jednak poszukać czegoś innego. Zapraszamy do naszego działu z półautomatycznymi nasionami w sklepie TanieSianie.pl

Fenotypy – o co chodzi?

Nasiona automatyczne przebojem wdarły się na rynek i choć z początku były wyśmiewane, sukcesywnie i powoli zdobyły uznanie i dużą popularność wśród hodowców. Czy taką samą drogę muszą przebyć odmiany półautomatyczne, a może już zagościły w Waszych growboxach i ogródkach? Dajcie nam znać w komentarzach, co sądzicie o semiauto. Pierwsze pogłoski o próbach prac nad nowym typem nasion pojawiły się w sieci między rokiem 2010 a 2011. Od tamtej pory producenci poczynili znaczne postępy i odmiany są satysfakcjonujące. Półautomaty nasiona to dziś już nawet oddzielna kategoria w naszym sklepie internetowym TanieSianie.pl, a na czym polega ich wyjątkowość? Otóż wszystko kryje w sobie jeden wyraz: fenotyp. Nic Wam to nie mówi? Wyjaśniamy! Otóż fenotyp to nic innego, jak „wzór” rośliny, a mówiąc prościej, to zespół cech, jakimi wyróżniają się dane konopie, dzięki którym da się przypisać je do konkretnej grupy osobników, i tak np. automaty posiadają cechy szybkiego wzrostu, a sativy charakterystyczny krój i kształt liści. Marihuana fast version, jak nazywa się również półautomaty, to, jak wspomnieliśmy, możliwość uzyskania różnych roślin, co nie każdemu przypadnie do gustu.

Trzy możliwości z jednego ziarenka

Krzyżując ze sobą dwie rośliny, z reguły dostajemy trzecią z równo połączonymi genami swoich dawców. Nie jest tak w przypadku półautomatów. Nasiona marihuany półautomaty mogą rozwinąć się tylko z cechami jednego dawcy i nie jest określone którego. Na początku prac nad semiauto stworzono odmianę powstałą ze skrzyżowania odmiany automatycznej Diva (Blueberry x Diavolo) z podstawą większości dzisiejszych krzyżówek, czyli odmianą The Pure (czysty skunk#1). Pierwszym uzyskanym fenotypem tego mixa była roślina, która odziedziczyła w pełni autoflowering, co pozwoliło uzyskać plony w krótkim czasie 60-70 dni, podczas gdy po klasykach nie widać nawet płci. Kolejną wersją konopi była hybryda „pół na pół”, czyli najciekawsza naszym zdaniem roślina. Co prawda nie posiada ona autokwitnienia, ale czas dojrzewania został skrócony, a dodatkowo struktura rośliny została zmieniona i uzyskała ona wyraźną rozbudowę kwiatu głównego. Trzecim fenotypem uzyskanym z próbek była odmiana dziedzicząca najwięcej z oryginalnego skunka. Dało się to zaobserwować po charakterystycznym zapachu czy układzie gałęzi i węzłów. Uzyskano nieznacznie skrócony czas kwitnienia przy zachowaniu wrażliwości na fotoperiod. Jak widać, uprawa półautomatów outdoor lub indoor może być przyjemna i nieprzewidywalna, co potrafi przynieść dużo radości, np. z różnych terminów zbiorów.

W POLSCE UPRAWA KONOPI JEST NIELEGALNA, OPIS PRZEZNACZONY JEST DLA KRAJÓW, GDZIE PRAWO NIE ZABRANIA UPRAWY! W KRAJU GDZIE UPRAWA JEST NIE LEGALNA OPIS PRZEZNACZONY JEST DO CELÓW EDUKACYJNYCH! NIE PYTAJ NAS O UPRAWE, NIE UDZIELAMY TAKICH INFORMACJI. NASIONA KONOPI SPRZEDAJEMY W CELU KOLEKCJONERSKIM. KIEŁKOWANIE NASION JEST ZABRONIONE, SKLEP NIE PONOSI ODPOWIEDZIALNOŚCI ZA ZŁE WYKORZYSTANIE NASION MARIHUANY.

Opinie

Quick Kush - DINAFEMQuick Kush - DINAFEM
Producent: Dinafem Seeds
Cena:46,00 zł
zobacz więcej
Darmowa Dostawa
Darmowa dostawa (Poczta - Pocztex Kurier 48) już od 69,00 zł.
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła?Załóż konto
Bestsellery
AK47 Auto
AK47 Auto
20,00 zł
BubbleGum Auto
BubbleGum Auto
20,00 zł
White Widow Auto
White Widow Auto
20,00 zł
Amnesia Haze Auto
Amnesia Haze Auto
20,00 zł
Devil's Kiss Auto
Devil's Kiss Auto
20,00 zł
LSD
LSD
20,00 zł
White Russian Auto
White Russian Auto
20,00 zł
AK47
AK47
20,00 zł
LSD Auto
LSD Auto
20,00 zł
Easy Sativa - FEMALE SEEDS
Easy Sativa - FEMALE SEEDS
23,00 zł
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl