Opcje filtrowania
ODMIANA MEDYCZNA
DLA POCZĄTKUJĄCYCH
ZAWARTOŚĆ CBD
Cena
  • od
    do
  • promocja
  • promocja

Marihuana Gelato to ekskluzywna linia odmianowa chętnie oferowana przez najbardziej popularne seedbanki. Lata selekcjonowania i utrwalania pożądanych genów sprawiły, że wprowadzono na rynek wiele odmian, u których uzyskano dobrą wydajność, zwiększono tolerancję na niekorzystne czynniki, a przy tym położono nacisk na moc. W tym ostatnim względzie odmiana Gelato to światowe top. Dlatego „rodzina” jest chętnie wprowadzana do kolekcji. Szczególną popularnością cieszy się w Stanach Zjednoczonych.

Nasiona marihuany Gelato a wyprawa na Księżyc – co mają ze sobą wspólnego?

Powszechnie sądzi się, że marihuana jest jedną z najlepiej przebadanych przez naukowców roślin. Na jej temat powstało dziesiątki tysięcy (a może i więcej) artykułów naukowych. Do pełnego poznania wciąż jeszcze wiele brakuje. Co pewien czas badacze dokonują nowych odkryć, np. odnośnie składu chemicznego. To m.in. terpeny, flawonoidy i alkaloidy. Gelato zawiera sporo limonenu (grupa terpenów), który odpowiada za cytrusowy posmak i aromat. Obecnie w konopi wyodrębniono ponad 500 związków! Szacuje się, że samych kannabinoidów może być ponad 100. Marihuana Gelata zawiera wysokie stężenie tetrahydrocannabinolu (THC), najważniejszego związku, który odpowiada za właściwości i działanie.

W przypadku Gelata parametry są na tyle wysokie, że konopie nie tylko odprężają, relaksują i pobudzają, ale mogą wcisnąć w fotel i wysłać kolekcjonera w kosmos. Niewątpliwie ułatwią rozmowy z mistrzem Twardowskim na Księżycu. Z reguły THC u odmian Geleta przekracza 20%, czasem nawet 25%. U Mandarin Gelato (Ministry of Cannabis) oscyluje w granicach 25-27%, u Gelato Auto wynosi 26%, u Green Gelato (Royal Queen Seeds) wynosi 27%. To nie wszystko. Jest jedna taka odmiana... fajna i w ogóle...To Gelato Dream (Anesia Seeds), która poszerza zmysły i zwiększa kreatywność. Pomaga się skupić a jednocześnie relaksuje, uszczęśliwia i pozwala wejść na wyższą „fazę” poznawania. Gelato Dream zawiera aż 33% THC! Tylko u niektórych odmian występuje zarazem wysokie stężenie kannabinolu (CBD), dlatego mogą być wykorzystywane w celach medycznych. Obniżają poziom stresu, działają uspokajająco, pomagają przy bezsenności i mają właściwości przeciwbólowe. Przed ostatecznym wyborem warto zapoznać się ze szczegółowymi opisami odmian.

Odmiana marihuany Gelato – cechy szczególne i kolekcjonerskie

Odmiana Gelato ma w genotypie najczęściej przewagę Indica. Dzięki temu rośliny są kompaktowe – mają zwarty pokrój. Blaszki liściowe są szerokie, przestrzenie pomiędzy gałązkami niewielkie. Jednak to, co zachwyca u Indica to dorodne, zbite i ociekające żywicą topy. Niektóre odmiany wyłamują się z genotypowego schematu. To m.in. Gelato Auto, u której występuje przewaga Sativa oraz Sweet Gelato Auto (Sweet Auto), u której poza zwiększoną Sativą wprowadzono domieszkę genów Ruderalis.

Rodzina Gelato charakteryzuje się wysoką plennością. Jest to oczywiście cecha odmianowa, dlatego potencjał plonotwórczy powinno się każdorazowo sprawdzać w opisie szczegółowym. Jednocześnie zależy to od warunków świetlnych i glebowych. Plon może być średni (350-450g/m2), duży XL (450-550g/m2) lub bardzo duży XXL (550-750g/m2). Powyższe wartości podawane są dla trybu indoor. Na przeznaczenie również trzeba zwrócić uwagę. Marihuana Gelato może być uprawiana w trybie indoor lub outdoor. Szczególnie cenione są feminizowane konopie typu autoflowering.

Do ważnych parametrów zalicza się termin zbioru (od początku września do końca listopada), czas kwitnienia (od pięciu do dwunastu tygodni) oraz wysokość roślin (do 80, do 130 lub powyżej 130cm). Dla degustatorów istotny jest również zapach i aromat konopi. Nasiona Gelato nie odstają pod tym względem od innych linii odmianowych. Smak może być słodki i cukierkowy (Gelato Dream od Anesia Seeds), słodko-cytrusowo-ziemisty (Auto GELATO #33 od Advanced Seeds), cytrusowy z wyczuwalną nutą kawy Gelato Auto lub inny.

Nasiona marihuany Gelato sprzedawane są w oryginalnych opakowaniach. Skorzystanie z oferty naszego sklepu to gwarancja atrakcyjnej ceny, a także otrzymania szybkiej, bezpiecznej i dyskretnej dostawy. Nasiona służą celom kolekcjonerskim. To „tuzy” w każdym zbiorze konopi. Warto je również zbierać dla zachowania gatunku i dla niesztampowego, wyrazistego smaku. Natomiast nie wolno wysiewać nasion. Przestrzegamy przed tym, gdyż uprawa marihuany w Polsce jest nielegalna. Opis jest ciekawostką naukową i nie zachęca do działań niezgodnych z prawem obowiązującym w danym kraju.

Darmowa Dostawa
Darmowa dostawa (List polecony priorytetowy) już od 100,00 zł.
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła?Załóż konto
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl