Opcje filtrowania
Producent
ODMIANA MEDYCZNA
DLA POCZĄTKUJĄCYCH
Cena
  • od
    do

Nasiona marihuany 50% INDICA / 50% SATIVA

Nasiona A Train - ANESIA SEEDS

Nasiona A Train - ANESIA SEEDS

Cena:95,90 zł137,00 zł
zobacz więcej
  • promocja

Nasiona 50% INDICA / 50% SATIVA

Nasiona marihuany 50 % sativa 50 % indica to kategoria, w której proponujemy najlepsze odmiany konopi z gatunków Sativa i Indica. Istnieją dyskusje o odmianach Sativa i Indica w świecie konopnych społeczności, które nie mają końca. My natomiast dajemy wam to, co obie odmiany mają najlepszego. Przyjrzyjmy się bliżej historii tych dwóch typów roślin, dowiedzmy się, czy różnice faktycznie są tak duże.


Historia


Zajrzyjmy w karty historii. Na początku konopie, które pojawiły się jako pierwsze w oficjalnych rejestrach, czyli Sativa. W latach 50. XVIII w. szwedzki lekarz i przyrodnik Karol Linneusz urodzony w Råshult jako pierwszy klasyfikuje konopie jako Cannabis Sativa L. Linneusz uważał, że ten rodzaj jest monotypowy, czyli zawiera tylko jeden gatunek. Opisał wówczas konopie włókniste, które były powszechnie uprawiane w tamtych czasach. W roku 1785 pojawia się w kartotekach kolejny gatunek – francuski przyrodnik Jean-Baptiste Lamarck odkrył odmienny typ konopi napotkany w Indiach. Nazwał je rzecz jasna Cannabis Indica Lam., określił nowy gatunek jako posiadający słabsze włókna, ale o mocniejszym działaniu odurzającym. Trzeci typ konopi został sklasyfikowany przez rosyjskiego botanika Dmitra Erastowicza Janiszewskiego, który dokonał odkrycia w swojej ojczystej Rosji na roślinach naturalnie tam rosnących, i nazwał je Cannabis Ruderalis Janisch. Natomiast w latach 70. XX wieku odbyła się zażarta dyskusja przyrodników i botaników na temat taksonomii konopi. Pomimo wielu spornych tematów i różnicy zdań naukowcy zgodzili się co do jednego, a mianowicie, że jest wystarczająco dużo różnic pomiędzy tymi trzema typami, aby uznać je za oddzielne gatunki.


Sativa i Indica


Obecnie na rynku można znaleźć wiele krzyżówek tych dwóch konopi, w zasadzie to stanowią one większość nasion do kupienia. Powód jest prosty – łączą najlepsze cechy obu gatunków, tak aby hodowcy osiągali najlepsze wyniki w swoich uprawach. Krótsze cykle kwitnienia, różnorodne smaki i zróżnicowany poziom kannabinoidów to tylko kilka celów w łączeniu ze sobą obu roślin. Według różnych badań oba gatunki poprzez różne zawartości terpenów czy mircenu dają różne efekty. Efekt sativy określa się jako pobudzający, natomiast indica to „środek nasenny”. Dzięki hybrydzie Sativa i Indica możliwe jest osiąganie całkiem nowych doznań.

Darmowa Dostawa
Darmowa dostawa (List polecony priorytetowy) już od 100,00 zł.
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła?Załóż konto
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl