Opcje filtrowania
PRZEZNACZENIE
ZAWARTOŚĆ THC
  MIESIĄC ZBIORU OUT
   ODMIANA MEDYCZNA
    DLA POCZĄTKUJĄCYCH
     ZAWARTOŚĆ CBD
      Cena
      • od
       do

      Nasiona marihuany Flying Dutchmen

      Dawniej wierzono, że Latający Holender, jeden z najsłynniejszych statków widmo, przynosi nieszczęście. Legendy dwoiły się i troiły ukazując różne wersje wydarzeń. Być może tym (i pewnie nie tylko) kierował się holenderski seedbank przybierając nazwę Flying Dutchmen. O ile Latający Holender był postrzegany raczej negatywnie, o tyle Latający Holendrzy na pewno nie przynoszą pecha. Wręcz przeciwnie – posiadanie odmian, które wyszły z ich wnikliwej selekcji – zapewnia furę szczęścia. Jego przypływ bywa tak wielki, iż można wręcz odlecieć.

      Nasiona Flying Dutchmen - porządny kawał historii

      Flying Dutchmen to holenderski bank nasion o wielodekadowej, blisko czterdziestoletniej tradycji. Filary stworzył słynny hodowca Eddy. Swoją działalność rozpoczął we wczesnych latach 80-tych. Współpracował z amerykańskim hodowcą „Skunem”, w celu wyprodukowania nowych hybryd. Doprowadziło to do powstania takich tuzów jak Skunk#1 czy Original Haze. Finalnie nasiona marihuany Flying Dutchmen w szybkim czasie zdominowały rynek holenderski. Bank wyprowadził wiele wartościowych szczepów. W 1998 roku Eddy założył w Amsterdamie sklep pod tą samą nazwą. Czas płynął jednak nieubłagalnie i 2006 Eddy przeszedł na emeryturę. Flying Dutchmen trafił pod skrzydła innego konopnego hegemona - Sensi Seeds. Występuje pod odrębną marką i podobnie jak bank „macierzysty” dostarcza równie wartościowych konopi. Nasiona marihuany Flying Dutchmen to najwyższa jakość. Często celują w klasyczny smak i aromat. Odmiany uzyskują czołowe pozycje na globalnym rynku. Większość oferowanych nasion to hybrydy typu F1.

      Jak korzystać ze strony i trafić na najbardziej pożądane odmiany?

      Przy wyborze konkretnych odmian, które wzbogacą kolekcję i poszerzą wrażenie smakowe, warto kierować się opcjami przeglądania dostępnymi na stronie. Ponadto zaleca się sprawdzać cechy charakterystyczne poszczególnych odmian odnotowane w opisach. Duże znaczenie ma plenność odmian. W tym konkretnym przypadku nasiona Flying Dutchmen nie powodują większych wątpliwości. Plon jest duży XXL i wynosi średnio 450-550g/m2 w trybie indoor. Odmiany są przeznaczone do uprawy w pomieszczeniu. Przeważają konopie średnie osiągające do 130cm wysokości. Holenderski seedbank ma w ofercie także odmiany niskie (do 80cm) i wysokie (powyżej 130cm). Interesująca cecha to czas kwitnienia. Najkrótszy wynosi 7-9 a najdłuższy wynosi 10-12 tygodni.

      Główny wpływ na wygląd roślin ma genotyp – proporcje pomiędzy rodzajami Sativa i Indica. Sativa to wysokie konopie, o luźnym pokroju i wąskich, wydłużonych liściach. Indica jest niższa, krępa i zwarta. Wykształca szerokie liście. Nasiona Flying Dutchmen mają genotyp „głównie Indica”. Ponadto występuje również: głównie Sativa i 50% Sativa x 50% Indica.

      O właściwościach konopi decyduje skład chemiczny, a w zasadzie zawartość (i proporcje) pomiędzy naturalnymi kannabinoidami. Dwa najważniejsze związki to tetrahydrocannabinol (THC) i kannabidiol (CBD). Wpływają na rzeczywistą „moc” poszczególnych szczepów. Odmiany z wysoką zawartością CBD są wykorzystywane w celach medycznych.

      Nasiona są sprzedawane po pięć sztuk w oryginalnych opakowaniach. To zapewnia bezpieczeństwo dostawy, zarazem ma pewne znaczenie dla kolekcjonerów.

      Najlepsze, najwydajniejsze, najcudowniejsze – nasiona marihuany Flying Dutchmen

      Jedną z najbardziej cenionych odmian przez kolekcjonerów jest Nepal Kush. Rodziców dobrano jej w taki sposób, aby produkowała możliwie jak najwięcej żywicy. W rezultacie wytwarza spektakularne topy. Odmiana jest wysoka, przekracza 130cm wysokości. W zestawieniu oczywiście nie mogło zabraknąć legendarnej Skunk #1. Cieszy miłośników konopi od ponad ćwierć wieku. Pomimo wprowadzenia na rynek wielu innych odmian, wciąż znajduje się na fali popularności. To już kult. Na uwagę zasługuje również Power Skunk. Ma małe wymagania, szybko kwitnie, cieszy się dużym wigorem i w dodatku ma mocno żywiczne topy. To jedna z najbardziej udanych „wersji” skunka.

      Nasiona Flying Dutchmen to klasa sama w sobie. Przetrwały wszelkie rewolucje i nowe trendy w świecie konopi. Pomimo czerpania z klasycznych wzorców wciąż plasują się na wysokich lokatach w skali globalnej. Poszczególne odmiany warto pozyskiwać w celach kolekcjonerskich i dla zachowania bezcennej puli genetycznej. Jednocześnie zaznaczamy, że niniejszy opis ma charakter wyłącznie informacyjny. Nie zachęca do uprawy marihuany, która jest w Polsce nielegalna.

      Darmowa Dostawa
      Darmowa dostawa (List polecony priorytetowy) już od 100,00 zł.
      Zaloguj się
      Nie pamiętasz hasła?Załóż konto
      do góry
      Sklep jest w trybie podglądu
      Pokaż pełną wersję strony
      Sklep internetowy Shoper.pl