Blog kategorie
Ważna informacja

Materiał chroniony prawem autorskim, wszelkie prawa zastrzeżone. Artykuły na tym blogu są naszą własnością. Dalsze rozpowszechnianie artykułu zabronione, jedynie za naszą zgodą.

Czy Wielka Brytania zalegalizuje marihuanę? Blog TanieSianie.pl 0
Czy Wielka Brytania zalegalizuje marihuanę? Blog TanieSianie.pl

Czy Wielka Brytania zalegalizuje marihuanę? Po tym, jak Kanada czyni marihuanę legalną, jakie są obecne przepisy w UK?

Kanada w ostatnim czasie dokonała historii, stając się drugim krajem na świecie, który zalegalizował marihuanę na użytek rekreacyjny.

Podążając tropem Urugwaju, którego apteki zaczęły sprzedawać trawkę w zeszłym roku, naród północnoamerykański uważa, że ten ruch pomoże odciągnąć zyski od przestępczości zorganizowanej.

Uczestnicy kampanii wezwali Wielką Brytanię do przyjęcia podobnego stanowiska, chociaż kwestia legalizacji konopi pozostaje tematem kontrowersyjnym politycznie.

Czy Wielka Brytania zalegalizuje marihuanę?

Najczęściej stosowanym nielegalnym narkotykiem w Wielkiej Brytanii, według Home Office, była marihuana zażywana przez około 6,5 procent dorosłych w wieku od 16 do 59 lat w 2016 roku. Odpowiada to około 2,1 miliona osób. Jest klasyfikowana jako narkotyk klasy B, który został podwyższony z klasy C w 2009 r., Co oznacza, że każdy dostarczający lub produkujący konopie indyjskie może zostać uwięziony na maksymalnie 14 lat.

Zarówno konserwatyści, jak i laburzyści są obecnie przeciwni legalizacji marihuany, co oznacza, że Wielka Brytania raczej nie będzie naśladować Kanady w najbliższej przyszłości. Jednak przywódca labourzystów Jeremy Corbyn zaapelował o uznanie dekryminalizacji konopi do celów medycznych. Tymczasem Liberalni Demokraci i Partia Zielonych opowiadają się za legalizacją marihuany.

Steve Rolles, ekspert ds. Polityki narkotykowej z think-tanku Transform, uważa, że Wielka Brytania zalegalizuje marihuanę rekreacyjną w ciągu pięciu lat. Mówiąc w zeszłym tygodniu, powiedział: "Fala się zmieniła. Kanada jest narodem G7 i jednym z największych krajów Wspólnoty Narodów. Spodziewamy się, że Wielka Brytania i wiele innych podąży w ich ślady w ciągu następnych pięciu lat, aby mogli wprowadzić rząd, a nie gangsterów kontrolujących produkcję i dostawę konopi indyjskich. "

Paul North, rzecznik think-tank Volteface, powiedział również Evening Standard: "Z pewnością zobaczymy uregulowany rynek konopi indyjskich w Wielkiej Brytanii w najbliższej przyszłości".

Dodał: "Głównym wyzwaniem jest teraz edukacja, aby społeczeństwo było lepiej informowane o tym, co możemy zyskać na reformie. Kanada daje nam tę możliwość i opiera się na dowodach, z których można czerpać."

Czy jakiekolwiek konopie są legalnie dostępne w Wielkiej Brytanii?

Wcześniej w tym miesiącu Ministerstwo Spraw Wewnętrznych zgodziło się na złagodzenie przepisów dotyczących przepisywania konopi leczniczych w ramach NHS. Od 1 listopada lekarze specjaliści w Anglii, Walii i Szkocji będą mogli przepisać pacjentom leki pochodne konopi indyjskich.

Zmiany w prawie nastąpiły po kilku głośnych kampaniach, które przyciągnęły uwagę mediów i wzbudziły publiczne sympatie. Wśród nich był przypadek Billy'ego Caldwella, 12-letniego chłopca, który cierpi na rzadką postać epilepsji, którego matka Charlotte powiedziała, że potrzebuje oleju z konopi, aby kontrolować jego napady.

W pisemnym oświadczeniu do parlamentu sekretarz domowy Sajid Javid powiedział: "Jasne było, że moim zamiarem było zawsze zapewnienie pacjentom dostępu do najbardziej odpowiedniego kursu leczenia. Podkreśliłem znaczenie szybkiego działania, aby zapewnić, że tam, gdzie jest to medycznie odpowiednie, te produkty mogłyby być dostępne dla pacjentów. "

Wszyscy są ciekawi w jakim kierunku ruszy świat, i ile państw będzie brało przykład z Kanady. Mamy kolejnego dostawcę prawdziwych dowodów związanych z zyskami po legalizacji, więc pozostaje czekać na kolejne wieści jak legalizacja startuje w innych miejscach.

TanieSianie Komentarze (0)

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła?Załóż konto
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl