Blog kategorie
Ważna informacja

Materiał chroniony prawem autorskim, wszelkie prawa zastrzeżone. Artykuły na tym blogu są naszą własnością. Dalsze rozpowszechnianie artykułu zabronione, jedynie za naszą zgodą.

Czy można zdobyć receptę na marihuanę? 5
Czy można zdobyć receptę na marihuanę?

Czy można zdobyć receptę na marihuanę?

Rekreacyjne działanie marihuany. Marihuanę kojarzymy głównie z narkotykiem i skojarzenie to jest słuszne. Marihuana to miękki narkotyk, ponieważ używanie jej niesie ze sobą ryzyko uzależnienia psychicznego. Narkotyki twarde uzależniają fizycznie. Wbrew pozorom, pokonanie uzależnienia psychicznego jest o wiele trudniejsze niż poradzenie sobie z fizycznym, które polega na prostym odtruciu organizmu. Walka z uzależnieniem psychicznym wymaga sporego wkładu pracy, ponieważ dotyczy sfery uczuć, emocji, zachowań i reakcji. Rekreacyjne działanie marihuany polega na czasowej zmianie funkcjonowania mózgu. Pod jej wpływem człowiek doświadcza stanu nazywanego hajem. Nazwa ta wskazuje na to jak bardzo przyjemny i pożądany jest ten stan. Sprawcą haju jest obecny w konopiach indyjskich psychoaktywny związek chemiczny noszący nazwę THC. Rekreacyjna marihuana, to nic innego jak zebrane, poddane suszeniu i rozdrobnione kwiatostany konopne. Właśnie w nich zawiera się najwięcej THC. Rekreacyjne działanie marihuany sprawia, że jest ona najpopularniejszą używką na świecie po alkoholu i papierosach. Wspomniany haj objawia się przede wszystkim wesołym, pogodnym, przyjemnym i zabawowym nastrojem. Pod wpływem marihuany intensyfikacji ulegają też wszelkie wrażenia zmysłowe. Pojawia się pozytywna energia, aktywność i działanie. Niektóre odmiany konopi dają haj, który powala, rozluźnia i usypia. Czas trwania haju to średnio dwie godziny, ale może być znacznie dłuższy. Wszystko zależy od ilości buchów, czyli zaciągnięć się dymem z jointa.

Działanie marihuany medycznej?


Działanie marihuany medycznej jest zupełnie inne niż działanie marihuany rekreacyjnej. Zacznijmy od tego, że marihuanę medyczną pozyskuje się z innych konopi. Nie są to konopie indyjskie, lecz konopie siewne, nazywane też przemysłowymi. Rośliny te zawierają znikomą ilość psychoaktywnego THC. Zamiast odurzać, dawać haj i uzależniać psychicznie, łagodzą objawy wielu przewlekłych, ciężkich i nieuleczalnych schorzeń. Oczywiście nie działają tak rośliny w czystej postaci, ale zawarta w nich substancja chemiczna nosząca nazwę CBD. Kannabidiol, bo o nim tu mowa jest jednym ze stu kannabinoidów obecnych w konopiach. Związek ten od lat szczegółowo i wnikliwie badają naukowcy. Wiadomo już, że działa antybakteryjnie, przeciwbólowo, przeciwzapalnie, rozluźniająco i przeciwwymiotnie.


Czy można zdobyć receptę na marihuanę?

Do listopada 2017 zdobycie recepty na marihuanę było w Polsce w ogóle niemożliwe. Ponadto nie można było sprowadzać marihuany medycznej z zagranicy, ponieważ produkty tego typu były nielegalne, tak samo jak marihuana rekreacyjna. Teraz sytuacja się zmieniła i medyczne produkty konopne są w Polsce legalne. Jeśli chodzi o receptę na marihuanę, to ma ją przepisywać lekarz każdej specjalności, a zaordynowane środki mają być dostępne w aptekach. Na receptę mają być przepisywane gotowe środki, jak i środki sporządzane przez farmaceutów na podstawie składników podanych przez specjalistę. Problem jednak w tym, że nasi lekarze nie mieli przedtem do czynienia z marihuaną i nie są przeszkoleni w tym zakresie. Innymi słowy, nie mają pojęcia co i na co przepisywać. Recepta na marihuanę medyczną wygląda tak samo jak recepta na każdy inny lek. Nie będzie oczywiście tak, że medyczne produkty konopne będą przepisywane zawsze i na wszystko. Produkty te, to przede wszystkim olej CBD, a także zawierające go kapsułki i oparte na ekstraktach konopnych pasty.

TanieSianie Komentarze (5)

No
23 sierpnia 2018

Chociaz tyle ze dopuszczaja u nas leki zawierajace CBD na recepte. Lepsze to niz nic

dr. Dąbek
14 października 2018

Potwierdzam można już zdobyć w Polsce zgodę na medyczną marihuanę i są dostępne narazie tylko trzy apteki na teranie Polski, gdzie można kupić legalnie medyczną marihuanę

Rozwijamysię
29 maja 2019

W wielu miejscach bez recepty można kupić susz z CBD, ale w aptekach na receptę dostępna jest marihuana z zawartością UWAGA 15% THC w cenach ok. 70zł. To dopiero krok do przodu.

Filipzkonopii
4 czerwca 2019

19% +/- 10% wg specyfikacji - czyli od 17,1% do 20,9% powinna mieć. A dokładnie jest to lemon skunk jakby ktoś chciał znać odmianę :)) Ja dzisiaj z pierwszą receptą w ręku :)))

Efektdomina
25 czerwca 2019

Hej :) ma ktoś jakiś pomysł jak zdobyć receptę?

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła?Załóż konto
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl