Blog kategorie
Ważna informacja

Materiał chroniony prawem autorskim, wszelkie prawa zastrzeżone. Artykuły na tym blogu są naszą własnością. Dalsze rozpowszechnianie artykułu zabronione, jedynie za naszą zgodą.

HISTORIA ODMIANY KUSH

0
HISTORIA ODMIANY KUSH

HISTORIA ODMIANY KUSH

Nazwa "Kush" odnosi się do popularnej grupy szczepów Cannabis indica o genotypach identyfikujących się ze zboczami gór Hindu Kush. To z rodzących się w tym regionie szczepów lądowych - a mianowicie z Afganistanu, północnego Pakistanu i północno-zachodnich Indii - wyhodowano teraz niesławne szczepy Kush. Jest to niestety region świata nękany ciągłym konfliktem; jednak miejscowi sprawili, że jest to miejsce znane z wysokiej jakości marihuany i produkcji hash.

Przez stulecia żyzne doliny i pagórki hinduskiego Kusza były znane jako źródło najlepszych haszyszu na świecie, a afgański hasz z okresu przedwojennego pozostawał legendarny wśród starszych miłośników konopi. Lata doboru naturalnego i ludzkiego zaowocowały krótkimi, krępymi krzewami pokrytymi ogromnymi, bardzo żywicznymi, lśniącymi włoskami. W połowie do późnych lat siedemdziesiątych niektóre potworne zakłady przemycały szczepy z Hindukuszu do Stanów Zjednoczonych, gdzie są dostępne do dziś. Te odmiany Kush stały się odskocznią dla wielu obecnie klasycznych odmian konopi.

Pasmo górskie Hindu Kush

Kush szczepy są podstawą hodowli konopi i zostały wykorzystane do stworzenia prawie nieskończonej listy nowych odmian. Prawie każdy szczep z odrobiną genetyki Kusha nosi w swojej nazwie "Kush" - jest jak pieczęć jakości. OG Kush, Lemon Kush, Critical Kush, Afghan Kush i Cookies Kush to tylko kilka znanych nazw, które natychmiast przychodzą na myśl.

Nigdzie szczepy Kush nie są tak popularne jak w południowej Kalifornii, ale rozprzestrzeniają się także w całej Ameryce i Europie. Ze względu na krótki czas kwitnienia szczepów Kush, są one bardzo poszukiwane w regionach o krótszym okresie letnim. Wiele medycznych przychodni z marihuaną nosi tyle odmian Kush, ile może dostać w swoje ręce, i są dosłownie dziesiątki, jeśli nie setki do wyboru. Wiele z nich trafiło do Europy i są one bardzo poszukiwane - moc i smak Kusha są po prostu niezaprzeczalne.

WŁAŚCIWOŚCI KUSH

Rzućmy okiem na cechy, które liczą się dla szczepów Kush jako grupy.

Genetyka: Indica (dominująca)
Rodzice: z gór Hindukusz Kush
Okres kwitnienia: krótki
Wzrost: krótki
Wydajność: średnia-duża
THC: średnio silny

Ponieważ na rynku trudno obecnie znaleźć 100% szczepów Kush, musimy niestety uciekać się do wyjaśnienia, że ich smaki są "trudne do opisania". Jednak tych kilku weteranów starej szkoły, którzy pamiętają dni czystego Kush opisują to w następujący sposób:

"To bardzo ziemisty, sosnowy smak z kwiatowym akcentem".

"Kush ma intensywny cytrusowy, skunky zapach" i "smak jak brud, dotknięty sosną i zwieńczony nutami lukrecji".

Wiele z tych smaków można znaleźć w nowoczesnych odmianach Kush w takiej czy innej formie, sięgając wstecz do przeszłości i ukazując ich pochodzenie.

Szczepy Kush znane są z twardych kamieni i właściwości leczniczych; ich długotrwały efekt uspokajający sprawia, że są idealnym wyborem na wieczorny drinka. To właśnie sprawia, że szczepy Kush są tak popularne wśród celebrytów ze świata gwiazd, ponieważ kojący i relaksujący charakter tego, co Kush powoli przenika przez ciało, jest niezapomniany.

Wiele odmian z genetyką Kush zdobyło nagrody na różnych imprezach na całym świecie - hodowcy wiedzą, że moc i wyrazisty smak są prawie pewnym ostrzeżeniem dla miejsca na podium zwycięzcy.

TanieSianie Komentarze (0)

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła?Załóż konto
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl