Blog kategorie
Ważna informacja

Materiał chroniony prawem autorskim, wszelkie prawa zastrzeżone. Artykuły na tym blogu są naszą własnością. Dalsze rozpowszechnianie artykułu zabronione, jedynie za naszą zgodą.

Indica vs Sativa - różnica w działaniu i wyglądzie 1
Indica vs Sativa - różnica w działaniu i wyglądzie

INDICA a SATIVA – Mity i fakty

"Jaka jest różnica między indica i sativa?" Są to zazwyczaj pierwsze słowa początkującego konesera marihuany. Możesz przypomnieć sobie pokój obracający się wokół ciebie, gdy po raz pierwszy zobaczyłeś pełną listę odmian, składający się z odmian takich jak Sour Diesel, OG Kush, Blue Dream, Chemdawg, White Widow i wiele innych. Dzisiaj liczbe szczepów liczy sie w tysiącach i mnoży się z każdą poprzez krzyżowanie.

Jeffrey Raber, Ph.D. w chemii i imprezowaniu idzie o krok dalej, odrzucając powszechnie przyjęte credo marihuany: indici mają tendencję do wywoływania efektów uspokajających, a sativy są bardziej podnoszące na duchu.

"Dane pokazują, że indica i sativa są po prostu morfologią" - mówi Raber. "To błędne przekonanie, że Indica uśpi cię lub że sativa jest bardziej energiczna."

Zaczekaj - przez cały czas efekt placebo mówił mi, że ten indica Purple Kush uśpił mnie znacznie lepiej niż sativa Jack Herer? A wszystkie godziny spędzone na dokładnym monitorowaniu ciała w celu sprawdzenia wytrzymałości były na nic? Czy życie jest kłamstwem?

Tak mocno, jak możemy przytulić naszą ulubioną odmianę, jest trochę prawdy w argumentacji Rabera, którą warto wziąć pod uwagę. Istnieje kilka czynników, które uwzględniają zmienność między dwoma szczepami o tej samej nazwie. Na przykład, hodowla Jacka Herera będzie miała różnice w potencji i aromacie, ponieważ rośliny te zostały poddane różnym warunkom wegetacji.

Ponadto nie każdy szczep będzie wpływał na każdego konsumenta w ten sam sposób. Pacjent, który zażywa dawki w ciągu dnia z użyciem odparowywacza, z pewnością nie poczuje się tak samo, jak okazjonalny konsument, który robi to z bonga, nawet jeśli obaj palą OG Kusha.

W obronie Rabera nie proponuje, abyśmy usunęli zabawne nazwy i odmiany szczepów. Zamiast tego sugeruje nowy system klasyfikacji z nazwami, które określają dokładniejsze oczekiwania. Interesuje go głównie to, co detaliści mówią swoim pacjentom pod kątem działania szczepu. Większość tych zaleceń opiera się na profilu kannabinoidowym szczepu lub składzie chemicznym, który reguluje jego działanie (np. Zawartość THC / CBD).

Ale porównując zawartość chemiczną różnych partii oleju Diesla sativa, profile kannabinoidowe odzwierciedlają część tej zmienności. Wyniki testów z wielu laboratoriów analizujących konopie indyjskie wykazują jedynie luźną zgodność pomiędzy zawartością i stosunkami THC i CBD. Z drugiej strony, szczepy takie jak Charlotte's Web i Harlequin zostały wyhodowane, by zawierały duże ilości CBD, więc wydaje się, że podstawa genetyczna szczepów się liczy.

W tym artykule pominięto jeden szczegół: rola terpenów, aromatycznego oleju wydzielanego przez konopie indyjskie, który zmienia działanie każdego szczepu. Terpeny znajdują się w szerokiej gamie roślin i zawierają wiele korzyści terapeutycznych, w zależności od rodzaju terpenów. Na przykład mirten jest pospolitym konopnym spowalniaczem, który uspokaja, rozluźnia mięśnie, zabija ból i zmniejsza stan zapalny. Inne szczepy mogą zawierać wzmacniający serotoninę terpen Linalool, mistrzowski wojownik przeciwko stresowi i depresji.

W dyskusji na temat terpenów, Raber powiedział High Times: "Analiza terpenowa jest jak odcisk palca. Może ci powiedzieć, czy to ten sam szczep pod różnymi nazwami. Widzimy szczepy o różnych nazwach, które mają ten sam profil terpeny. Teraz wiemy, że te szczepy są identyczne. "

Możliwe, że te terpenowe typy niekoniecznie korelują ze spolaryzowaną klasyfikacją indica i sativa, i właśnie o to chodzi. Jednak sprzeciwianie się traktowaniu specyficznemu dla szczepu, wiedząc, że zawierają one unikalne profile terpenowe, wydaje się sprzeczne z intuicją.

Raber argumentuje przeciwko powszechności "haju" i planuje udowodnić swoją teorię w nadchodzącym badaniu. Jako lider analizy terpenowej, jego próby prawdopodobnie będą zawierać te ważne szczegóły. Jego wyniki mogłyby zmitologizować "powszechną wiedzę" o efektach indica i sativa, pomimo zastrzeżeń konsumentów, którzy przysięgają na tę regułę klasyfikacji. Ale nawet jeśli jego wyniki potwierdzają te podejrzenia, tym lepiej dla poprawy naszego systemu marihuany.

TanieSianie Komentarze (1)

Spawarotti
5 czerwca 2019

Super artykuł. Tak się zastanawiałem właśnie. Ilekroć odwiedzam Holandię w różnych sklepikach kupuję zawsze amnezje czasami biorę heiz i działa różnie na różnych terenach Niderlandów. Więc coś musi w tym być. Wszystko zależy od dostawcy. Pozdrawiam. Ps. Nigdy w Amsterdamie nie chodzie do dużych tylko na obrzeżach szukajcie. Po co palić turystyczną :)

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła?Załóż konto
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl