Blog kategorie
Ważna informacja

Materiał chroniony prawem autorskim, wszelkie prawa zastrzeżone. Artykuły na tym blogu są naszą własnością. Dalsze rozpowszechnianie artykułu zabronione, jedynie za naszą zgodą.

Test THC: Jak obliczyć ilość THC w jednym joincie? 3
Test THC: Jak obliczyć ilość THC w jednym joincie?

Test THC: Jak obliczyć ilość THC w jednym joincie?

To dobre pytanie wiec zróbmy trochę kalkulacji!

Jest wiele czynników, które należy wziąć pod uwagę przy ustalaniu, ile THC człowiek faktycznie spożywa podczas palenia jednego skręta.

Przyjmijmy Kusha jako główny składnik naszego jointa który w rzeczywistości ma 15 procent THC. THC w pąku jest przeważnie w nie-psychoaktywnej formie kwasowej, THCA. Po wywołaniu połączenia, ciepło ze spalania przekształca THCA w psychoaktywny THC, proces znany jako dekarboksylacja.

Zgodnie z raportem The Werc Shop, potrzebne jest obliczenie teoretycznego maksimum THC, a oto formuła, którą stosowali:

THC max = THC + THCA / 358,48 * 314,47

Dla uproszczenia nie uwzględniam od 1 do 3 procent THC, który prawdopodobnie występuje w gramie kwiatu, ponieważ jest to nieznane. Kalkulacja dla Kush jest następująca:

0 + 15 / 358,48 * 314,47 = 13,16 procent maksimum THC

Następnie musimy obliczyć, ile THC ma w całym połączeniu. Jednostką miary jest miligram. Nasz Kush waży 1000 miligramów. Ponieważ odkształcenie zawiera 13,16 procent maksymalnego THC, zaokrąglmy do 13 procent. Pomnóż 13 procent THC przez 1000 miligramów, aby uzyskać liczbę miligramów w stawie:

.13 x 1000 = 130 miligramów THC

Ile pójdzie z dymem?

Według jego informacyjnego raportu z 1990 r. "Palenie marihuany: czynniki wpływające na biodostępność tetrahydrokanabinolu", jednym z powodów, dla których trudno jest dokładnie określić, ile THC zużywa się w skręcie, jest to, że wiele THC jest traconych w oczekiwaniu na następne zaciągnięcie. Według Pereza-Reyesa, aż 40 procent do 50 procent THC jest tracone w tym „bocznym” dymie.

Innym powodem rozmytej matematyki są różnice fizjologiczne w ludziach.

"Nie ma standardowego pomiaru zaciągnięcia się. Zdolności płuc, jak dużo wdychasz, jak długo wstrzymujesz oddech, ile THC pozostało w wydychanym powietrzu, różni się znacznie u poszczególnych osób. "

Biorąc pod uwagę te zmienne, trudno jest powiedzieć, ile THC jest w pojedynczym zaciągnięciu. Możemy przyjrzeć się całemu skrętowi i oszacować spożycie THC, na podstawie ustaleń Pereza-Reyesa.

Jeśli palisz połowę jointa Kusha, najwyższe THC, jaki możesz uzyskać, jest od 33 miligramów do 39 miligramów z utratą w dymie między 26 miligramami a 33 miligramami THC. Jeśli jest 4:20 i chcesz zapalić całego na raz, będziesz zużywał około 65 miligramów do 78 miligramów THC.

Rozmiar ma znaczenie

Jeden gram suszu jest do obliczenia ale jest to zdecydowanie za dużo dla jednej osoby w jednym skręcie.

Według większości źródeł ilość suszu dodawanego do jednego skręta to około 0.32g i taką przyjmiemy.

Aby obliczyć maksymalną zawartość THC, najpierw przelicz na miligramy:

0.32 gramy = 320 miligramów

13 procent maksymalnego THC 320 miligramów =

.13 * 320 = 42 miligramy THC

Palenie połowy takiego skręta dostarczy 11 mg do 13 miligramów THC, przy 9 miligramach do 11 miligramów THC pójdzie z wiatrem. Jeśli palimy całego na raz THC spożywane wynosi wtedy od 17 miligramów do 21 miligramów.

Dodatkowe czynniki

Kolejnym powodem rozmytej matematyki są zmiany stężenia THC w skręcie podczas jego palenia. Gdy joint się pali, THC skrapla się pod koniec, a poziomy THC będą nieco wyższe w drugiej połowie, co za tym idzie nie każde zaciągnięcie da taki sam efekt."

Warto też wspomnieć o tym że nie każdy skręt wygląda tak samo, czasem jest tak samo gruby na całej długości, czasem stożek, czasem więcej suszu damy w środek. Ciężko jest wiec przybliżyć wartość zadaną w głównym pytaniu, mam nadzieje że chodź trochę jasności daliśmy wam w tym temacie, pozdro

TanieSianie Komentarze (3)

Łysy i Kusza
17 maja 2019

Bardzo podziwiam merytoryczny przekaz, świetnie dobraną metodę pomiarową oraz instrumenty badawcze co wpływa na wiarygodność wyniku, odchylenie błędu. Warto pamiętać, że ciężko zdobyć taką ilość owych cząsteczek aby osiągnąć chociaż promila. Z moich obliczeń wynika, że jeden korek (1,2mg) około 10%thc zawiera 1,2 mg THCmax Jest to milionowa część promila Tyle potrzebowałem aby napisać ten komentarz Pozdrawiamy ;)

panicz
13 czerwca 2019

czyli walenie bongosow jest bardziej oplacalne, bo sa mniejsze straty materiału niz w skrecie. chociaz woda tez troche thc pewnie filtruje, ale to chyba i tak duzo nie zmienia.

@Enivr0
23 września 2019

Moim zdaniem, jest analiza produktu, a jego specyfikacją jest bio lek, który jest przyjmowany w różny sposób i wiem jak Amerykanie sobie z tym poradzili ze względu na stan zdrowotny ludzki, czyli zdrowie publiczne. Jest to produkt, który nie zabije, a wzmocni, uważam, że receptura na bazie THC i CBD w swojej idealnej wartości, ale nie jako syntetyczne nie pełne. Chyba, że są jakieś jeszcze jakieś inne zdolności ekstrakcji. Są te wartościowe rzeczy, rośliny, narzędzia i lepiej żywy jak martwy. :)

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła?Załóż konto
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl