Blog kategorie
Ważna informacja

Materiał chroniony prawem autorskim, wszelkie prawa zastrzeżone. Artykuły na tym blogu są naszą własnością. Dalsze rozpowszechnianie artykułu zabronione, jedynie za naszą zgodą.

Konopie indyjskie - czy mogą pomóc alkoholikom? 4
Konopie indyjskie - czy mogą pomóc alkoholikom?

Konopie indyjskie - czy mogą pomóc alkoholikom?

Alkoholizm to poważna choroba, z którą zmaga się coraz więcej osób, również tych w młodym wieku. Odsetek Polaków mających problem alkoholowy wynosi ok 2%. Jest jednak również wielu ludzi, którzy nie odczuwają silnej potrzeby spożywania napojów procentowych oraz nie obserwują u siebie szkodliwych skutków odstawienia alkoholu, jednak pustoszy on ich organizm oraz niszczy psychikę. Długotrwałe nadużywanie alkoholu coraz częściej prowadzi również do śmierci. W większości przypadków zgon jest spowodowany marskością wątroby spowodowanej przez spożywanie napojów wyskokowych.

Wyjście z nałogu nie jest proste, o ile jest w ogóle możliwe. Zdarza się, że alkoholik nie pije przez kilka lat, a później na skutek dziwnych okoliczności wracają do alkoholizmu. Zazwyczaj alkoholicy nie chcą przyznać się do swojego problemu nawet przed sobą. Jest to jednak niezwykle ważne, by móc pokonać uzależnienie. Istotne znaczenie ma także psychoterapia, na którą również nie każdy się decyduje. Alkoholicy wierzą w to, że mogą przestać pić w każdej chwili, jeżeli tylko będą tego chcieli. Leki na alkoholizm nie istnieją.

Coraz częściej mówi się jednak o korzystnym wpływie leczniczej marihuany na walkę z alkoholizmem. Uprawa konopi indyjskich jest w Polsce zabroniona, dozwolone jest jednak kolekcjonowanie i posiadanie nasion. Marihuana wpływa na układ nerwowy i niweluje skutki uboczne odstawienia alkoholu. Przede wszystkim osoba, która odstawia alkohol i zastępuje go leczniczą marihuaną, nie odczuwa potrzeby sięgania po napoje procentowe. Dodatkowo nie odnotowuje się u niej stanów depresyjnych, wręcz przeciwnie, jej stan psychiczny poprawia się.

Podsumowując leczenie alkoholizmu wymaga od chorego dużo motywacji i samozaparcia. Ważny jest kontakt z psychoterapeutą, który może pomóc w wyjściu z nałogu. Przydatna może okazać się także lecznicza marihuana, która niweluje stany lękowe, zapobiega depresji, w którą wpadają alkoholicy po odstawieniu oraz poprawia ogólne samopoczucie uzależnionego.

TanieSianie Komentarze (4)

Lucx
15 października 2018

Alkoholizm to choroba, gajna może pomóc ale jak ktoś nie ma samodyscypliny to sobie nie poradzi

Kuba
15 października 2018

Gówno prawda, alkoholikiem jest sie do końca życia, gajna nie pomoże

1234
15 października 2018

Jak kogoś nba odwyku przyciśnie to co szybciej kupi? Trawkę czy wóde na CPN? :P

SOKÓŁ
15 października 2018

Idealny dodatek do odwyku, redukcja stresu, jasny umysł, lepszy sen bez alko, imo bardzo pomocna dłoń w walce z ta chorobą

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła?Załóż konto
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl