Blog kategorie
Ważna informacja

Materiał chroniony prawem autorskim, wszelkie prawa zastrzeżone. Artykuły na tym blogu są naszą własnością. Dalsze rozpowszechnianie artykułu zabronione, jedynie za naszą zgodą.

Korea Południowa zagraża działaniom prawnym przeciwko obywatelom, którzy palą za granicą 2
Korea Południowa zagraża działaniom prawnym przeciwko obywatelom, którzy palą za granicą

Korea Południowa zagraża działaniom prawnym przeciwko obywatelom, którzy palą za granicą

Turystyka konopna to już duży biznes w Stanach Zjednoczonych, gdzie marihuana jest legalna dla dorosłych. A w Kanadzie, która 17 października stała się pierwszym państwem G7 i drugim krajem na świecie, który zalegalizował marihuanę dla osób dorosłych, urzędnicy oczekują otwarcia rynków detalicznych, aby przyciągnąć rzesze nowych gości chcących korzystać z nowych legalnych udogodnień w Kanadzie. Ale dla mieszkańców i turystów z Korei Południowej, historyczna legalizacja Kanady i ekspansja niemedycznego dostępu do Stanów Zjednoczonych równie dobrze mogłaby się nie wydarzyć. A to dlatego, że dla obywateli Korei Południowej nie ma nigdzie na Ziemi, gdzie marihuana jest legalna.

Dla Koreańczyków z Południa, ich Krajowe Ustawy całkowicie zabraniają marihuany

Od co najmniej 1957 r. Korea Południowa podjęła zdecydowane, prohibicyjne stanowisko wobec konopi indyjskich. Dziś żadna forma używania konopi nie jest legalna, w tym medyczna. Korea Południowa ma dobrze prosperujący przemysłowy rynek konopi, ale ma korzenie sięgające 3000 lat pne. Dziś jednak ustawa o kontroli konopi indyjskich, wydana w 1976 roku przez wojskowego dyktatora, prezydenta Park Chung-hee, pozostaje nie tylko prawem ziemi, ale całego świata - przynajmniej dla obywateli Korei Południowej. I po wejściu w życie kanadyjskiej ustawy o konopiach indyjskich, funkcjonariusze organów ścigania z Korei Południowej skorzystali z okazji, aby przypomnieć tym obcokrajowcom o tym fakcie.

"Palacze trawki będą karani zgodnie z prawem koreańskim, nawet jeśli zrobili to w krajach, w których palenie marihuany jest legalne", powiedział Yoon Se-jin, szef Departamentu Dochodzenia Narkotyków w prowincjonalnej agencji policji Gyeonggi Nambu. . "Nie będzie wyjątku."

Oświadczenie Yoon w tym tygodniu jest tylko najnowszym z serii napomnień od koreańskich urzędników państwowych. Na przykład 17 października ambasada Korei Południowej w Kanadzie wysłała tweeta z prośbą do Koreańczyków, aby "uważali, aby nie popełnić nielegalnego czynu i zostać ukarani".

Według najnowszych danych kanadyjskiego spisu powszechnego, około 23 000 południowokoreańskich studentów studiuje w kanadyjskich szkołach i uniwersytetach. W 2017 r. Przybyło do Kanady 286 000 osób z Korei Południowej, ustanawiając nowy rekord i zdobywając rekordową liczbę w 2016 r. O 17 procent.

Czy sprzedaż konopi na cały świat nie będzie wchodziła w grę w Korei Południowej?

I nie tylko w Kanadzie Koreańczycy z południa stracą legalną marihuanę. Podczas gdy koreańscy urzędnicy koncentrowali się na Kanadzie, prawo obowiązuje również wszędzie tam, gdzie marihuana jest legalna, w tym w USA. Według danych spisu powszechnego z 2010 r. W Stanach Zjednoczonych mieszkało 1,8 miliona osób pochodzenia południowo-koreańskiego, chociaż wielu z nich to obywatele USA i w związku z tym mogą spożywać marihuanę legalnie w swoim stanie. Odczucie, że obywatele koreańscy żyją, studiują i pracują w Stanach Zjednoczonych, jest trudniejsze. Jednak według raportu z lutego 1,5 miliona odwiedzających z Korei Południowej przybyło do Stanów Zjednoczonych w okresie od stycznia do sierpnia 2017 r.

Te liczby mogłyby reprezentować dużą liczbę potencjalnych konsumentów konopi indyjskich, lub, że światowy zakaz marihuany w Korei Południowej może w ogóle ich nie dotknąć. Nawet dziś konopie indyjskie wciąż są stosunkowo niepopularnym narkotykiem w Korei Południowej. Jedno z badań w 2016 r. Ujawniło, że zażywanie konopi indyjskich, mimo że zapotrzebowanie wciąż rośnie, jest nadal mniej popularne niż nawet twarde narkotyki, takie jak metamfetamina. W 2015 r. Policja w Korei aresztowała prawie 12 000 osób za zbrodnie narkotykowe. Ale mniej niż 1 procent tych aresztowań dotyczyło konopi indyjskich. Jednak liczba ta gwałtownie rośnie. W 2017 r. 1044 osób spotkało się z opłatami związanymi z konopiami indyjskimi w Korei Południowej.

Czy Korea Południowa może faktycznie wprowadzić światowy zakaz konopi?

Biorąc pod uwagę, ilu mieszkańców Korei Południowej przebywa za granicą w miejscach gdzie konopie indyjskie są legalne, trudno sobie wyobrazić, aby policja rozprawiła się z każdym, kto palił wspólnie ze znajomymi lub na studiach w czasie wakacji. I organy ścigania Korei Południowej to przyznają. Mówią, że planują skupić się na podejrzanych handlarzach narkotyków i tych, którzy mieli wcześniej historię przestępstw związanych z konopiami indyjskimi. Urzędnicy twierdzą również, że monitorują media społecznościowe w poszukiwaniu postów od obywateli Korei, którzy mówią o marihuanie. Osoby złapane mogą stawić czoła pięcioletniemu wyrokowi pozbawienia wolności i grzywnie w wysokości 50 000 $.

Ostatecznie obywatele Korei, którzy używają konopi indyjskich za granicą, prawdopodobnie nie będą mieli prawnego wpływu na konopie indyjskie, jeśli utrzymają niską pozycję. Tego samego nie można jednak powiedzieć o koreańskich gwiazdach pop. Południowokoreańscy urzędnicy mają tendencję do dawania przykładu celebrytom, którzy popadli w marihuanę, zawstydzając ich w telewizji publicznej i zakazując im występów, gdy powracają ze swoich 40-miesięcznych wyroków więzienia.

TanieSianie Komentarze (2)

Marco Polo
31 października 2018

Azjaci to są jednak postrzeleni na maxa

Daria
31 października 2018

Jak można karać kogoś za coś co robi w kraju gdzie to jest legalne... gdzie sens?

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła?Załóż konto
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl