Blog kategorie
Ważna informacja

Materiał chroniony prawem autorskim, wszelkie prawa zastrzeżone. Artykuły na tym blogu są naszą własnością. Dalsze rozpowszechnianie artykułu zabronione, jedynie za naszą zgodą.

Kraje na Świece w których Marihuana jest legalna

1
Kraje na Świece w których Marihuana jest legalna

Kraje na świece w których Marihuana jest legalna

W poprzednim wpisie przytoczyłem kraje europejskie w których można cieszyć się legalnością marihuany, dzisiaj przedstawię wam kraje na świecie które otworzyły się na cannabis nie rzadko z dobrym skutkiem. Urugwaj – jako jeden z pierwszych krajów na świcie zalegalizował handel i posiadanie marihuany. Od 2014 roku Każdy obywatel może zakupić do 40g suszu miesięcznie i hodować do 6 krzaków. W przypadku przynależności do „klubu palaczy” każdy może zwiększyć ilość hodowanych krzaków do na 99.

Rocznie w Urugwaju pożywa się kilkanaście ton marihuany, co przy ludności lekko ponad 3 miliony daje spory wynik. Jamajka – paradoksalnie (pomimo również że jest zakorzeniona w kulturze) marihuana w Jamajce jest legalna dopiero od 2015 roku. Parlament stworzył agencje nadzorująca obrót medycznej marihuany oraz zezwolił na posiadanie 2 uncji suszu i hodowle do 4 roślin na własny użytek. Chile- od 2015 roku mieszkańcy tego kraju mogą posiadać do 10g rośliny oraz uprawiać do 6 roślin.

Marihuana została zdelegalizowana głownie do celów medycznych i religijnych. Stany Zjednoczone – Od lat ’70 posiadanie czy handel były bardzo surowo karane, jednak że w latach ’90 sytuacja zaczęła się zmieniać z powodu odkryć związanych z właściwościami leczniczymi marihuany. Do 2010 roku w USA pojawiło się około 1000 punktów sprzedaży medycznej marihuany, którą można nabyć na podstawie recepty. Obecnie ilość stanów które zalegalizowały marihuanę do celów rekreacyjnych powiększa się co rok. Kolorado, Waszyngtonie, Dystrykcie Kolumbii, Oregonie i na Alasce można już bezpiecznie posiadać określone (w każdym stanie inne) ilości marihuany.

W Polsce uprawa konopi jest nielegalna, artykuł przeznaczony jest tylko i wyłącznie do celów edukacyjnych.
Materiał chroniony prawem autorskim, wszelkie prawa zastrzeżone. Artykuły na tym blogu są naszą własnością. Dalsze rozpowszechnianie artykułu zabronione, jedynie za naszą zgodą.

TanieSianie Komentarze (1)

Cylu
8 lipca 2018

Takich krajów powinno być więcej by Policja nie zajmowała się głupotami i latała za samarkami ;)

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła?Załóż konto
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl