Blog kategorie
Ważna informacja

Materiał chroniony prawem autorskim, wszelkie prawa zastrzeżone. Artykuły na tym blogu są naszą własnością. Dalsze rozpowszechnianie artykułu zabronione, jedynie za naszą zgodą.

Luksemburg legalizuje konopie

2
Luksemburg legalizuje konopie

Luksemburski plan zalegalizowania marihuany rekreacyjnej może być kamieniem milowym dla Unii Europejskiej, ale możliwości biznesowe będą ograniczone przez przepis, który umożliwi sprzedaż tylko "dorosłym mieszkańcom kraju ".

Nowy rząd "nie rozważa przekształcenia Luksemburga w cel podróży smakoszy marihuany", źródło w Socjalistycznej Socjalistycznej Partii Luksemburga - jednym z członków koalicji - powiedział Marijuana Business Daily pod warunkiem zachowania anonimowości.

Luksemburg jest domem dla zaledwie 600 000 osób.

Mimo to Luksemburg byłby pierwszym krajem w Europie, który pozwoliłby na marihuanę dla dorosłych i regulował ją - kamień milowy na kontynencie, który do tej pory dopuszczał jedynie marihuanę medyczną.

Koalicja opublikowała w poniedziałek 250-stronicowy dokument strategiczny, który zawiera pewne szczegóły dotyczące ogłoszenia w zeszłym tygodniu planów wprowadzenia przepisów prawnych w celu. Dokument stwierdza, że produkcja, zakup, posiadanie i konsumpcja będą regulowane w granicach Luksemburga, co prawdopodobnie nie pozwoliłoby na eksport lub import.

Podczas gdy dokument polityczny demonstruje ruch naprzód, "umowa ma to zrobić w następnym okresie legislacyjnym, czyli do pięciu lat", jak podaje źródło Partii Socjalistycznej.

Luksemburg jest członkiem Unii Europejskiej, który pozwala na szersze otwarte granice dla handlu i turystyki, ale źródło partii nie oczekuje, że rząd wejdzie do jakiejkolwiek legalnej gorącej wody, wykluczając innych mieszkańców UE z zakupu rekreacyjnych konopi.

Europejski Trybunał Sprawiedliwości orzekł już w sprawie dotyczącej holenderskich kawiarni, że swoboda przemieszczania się i niedyskryminacji zagwarantowana przez prawo UE nie może zostać wykorzystana, aby umożliwić zakup marihuany.

Dokument określa również dwuletni okres próbny dla medycznego programu konopi indyjskich w Luksemburgu - zalegalizowanego na początku tego roku - po czym kraj zdecyduje, czy zastosować model niemiecki, w którym MMJ jest objęty ubezpieczeniem zdrowotnym.

TanieSianie Komentarze (2)

kadoes
6 grudnia 2018

600k mieszkańców, biorąc pod uwagę odsetek palących to powstanie max 10 coffeków tylko dla mieszkańców

qwert
6 grudnia 2018

Trochę lipa że tylko dla mieszkańców

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła?Załóż konto
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl