Blog kategorie
Ważna informacja

Materiał chroniony prawem autorskim, wszelkie prawa zastrzeżone. Artykuły na tym blogu są naszą własnością. Dalsze rozpowszechnianie artykułu zabronione, jedynie za naszą zgodą.

Bestsellery
AK47 Auto
AK47 Auto
20,00 zł
BubbleGum Auto
BubbleGum Auto
20,00 zł
White Widow Auto
White Widow Auto
20,00 zł
LSD Auto
LSD Auto
20,00 zł
Amnesia Haze Auto
Amnesia Haze Auto
20,00 zł
Speed Auto
Speed Auto
22,00 zł
LSD
LSD
20,00 zł
AK47
AK47
20,00 zł
60 Day Grapefruit Auto
60 Day Grapefruit Auto
20,00 zł
Devil's Kiss Auto
Devil's Kiss Auto
20,00 zł
White Russian Auto
White Russian Auto
20,00 zł
Critical Kush - BARNEY’S FARM
Critical Kush - BARNEY’S FARM
39,00 zł35,10 zł
Afghan Kush Auto
Afghan Kush Auto
20,00 zł
Gorilla Glue Auto
Gorilla Glue Auto
20,00 zł
Easy Sativa - FEMALE SEEDS
Easy Sativa - FEMALE SEEDS
23,00 zł20,70 zł
Mazar Extra Auto
Mazar Extra Auto
20,00 zł
Amnesia Haze
Amnesia Haze
20,00 zł
Dark Jack Auto
Dark Jack Auto
20,00 zł
Auto Think Different - DUTCH PASSION
Auto Think Different - DUTCH PASSION
41,00 zł36,90 zł
Medyczna marihuana może pomóc pacjentom z SR, ale pozostaje niepewność 0
Medyczna marihuana może pomóc pacjentom z SR, ale pozostaje niepewność

Medyczna marihuana może pomóc pacjentom z SR, ale pozostaje niepewność

Produkty medyczne pochodzące z marihuany mogą mieć łagodną korzyść w leczeniu objawów stwardnienia rozsianego, na podstawie raportów od pacjentów.

Leki zawierające główne związki chemiczne w konopiach indyjskich są związane z ograniczonym i łagodnym zmniejszeniem skurczów mięśni, dysfunkcji pęcherza i bólu, w oparciu o samoocenę pacjenta z badań klinicznych zawartych w głównym nowym przeglądzie.

"Najważniejsze jest to, że na pewno istnieje coś z kannabinoidami w odniesieniu do objawów" - powiedział Nicholas LaRocca, wiceprezes ds. Świadczenia opieki zdrowotnej i badań politycznych w National Multiple Sclerosis Society.

Jednak autorzy raportów o korzyściach związanych ze skurczami mięśni różniły się od wyników obiektywnych skal stosowanych przez lekarzy, zauważył LaRocca. Lekarze nie zaobserwowali takiej korzyści z przyjmowania marihuany.

"To jest coś, co jest oczywiście problemem" - powiedział LaRocca.

Badania kliniczne pokazały również, że leki pochodne konopi mają niewiele skutków ubocznych i żadnych poważnych - zauważyła dr Marissa Slaven, adiunkt opieki paliatywnej na Uniwersytecie McMaster w Hamilton, Ontario, Kanada.

"To zdecydowanie daje do myślenia, sugerując, że jest to bezpieczne leczenie", powiedział Slaven, który napisał artykuł wstępny towarzyszący nowemu przeglądowi dowodów. "Niezależnie od tego, czy jest to skuteczne, czy nie, uważam, że potrzebujemy więcej badań".

Przegląd dowodów, przeprowadzony przez Mari Carmen Torres-Moreno z Uniwersytetu w Barcelonie w Hiszpanii i współpracowników, obejmował badania kliniczne dotyczące czterech preparatów pochodnych konopi: doustnie podawanego ekstraktu z konopi, podawanego donosowo ekstraktu z konopi oraz leków dronabinol i nabilon.

Dronabinol i nabilon są syntetycznymi wersjami THC, substancji chemicznej występującej w marihuanie, która powoduje „haj”. Oba są stosowane w leczeniu nudności i wymiotów spowodowanych chemioterapią.

W ramach nowego przeglądu dowodów połączono 17 badań klinicznych z udziałem 3 161 pacjentów. Naukowcy wywnioskowali z przeglądu, że leki pochodne konopi można uznać za bezpieczne i mają ograniczoną skuteczność w leczeniu objawów SM.

Skutki uboczne związane z narkotykami obejmowały zawroty głowy, suchość w ustach, zmęczenie, zatrucie, zaburzenia równowagi, problemy z pamięcią i senność. Ale nie doprowadziło to do statystycznie znaczącej liczby osób, które porzuciły próby.

"Wystąpił bardzo nieznaczny pozytywny efekt, który został uznany za statystycznie pozytywny, ale trudno powiedzieć, czy to jest coś, co byłoby klinicznie uzasadnione" - powiedział Slaven.

Rezultatem przeglądu jest to, że potrzeba więcej badań, aby wzmocnić zdolność medycznej marihuany do pomocy ludziom ze stwardnieniem rozsianym, zgodzili się LaRocca i Slaven. SR jest postępującą i zwyrodnieniową chorobą, w której układ odpornościowy atakuje nerwy, powodując różnorodne objawy neurologiczne.

"Pomimo bardzo dużego zainteresowania terapią kanabinoidami, naprawdę mamy stosunkowo mało dobrych badań, aby prowadzić nas w kategoriach tego, co robi i co nie działa, co działa dla poszczególnych typów osób, i tak dalej," LaRocca powiedział.

Z powodu braku dowodów, lekarze zalecają inne ustalone terapie dla SR w porównaniu z lekami pochodnymi marihuany, dodał. "Jest naprawdę mało danych, które są mocne, myślę, że zniechęca to praktyków do tego, by czuli się swobodnie w rekomendowaniu tego, ponieważ nie ma tam aż tak dużej ilości danych" - wyjaśnia LaRocca.

Badania nad medyczną marihuaną zostały utrudnione w Stanach Zjednoczonych z powodu ograniczeń opartych na prawie federalnym, powiedział LaRocca.

Była nadzieja, że hodowcy i przetwórcy marihuany mogą sfinansować badania medyczne, aby lepiej ustalić skuteczność swoich produktów, ale fala legalizującego wykorzystania rekreacyjnego mogła spowodować nadwyrężenie tego, powiedział Slaven.

"Obawiam się, że dzięki legalizacji marihuany rekreacyjnej firmy mogą zarabiać w ten sposób dużo pieniędzy i nie będą miały motywacji do inwestowania w badania medyczne" - powiedziała.

Slaven dodał, że żadna z tych prób nie dotyczyła palonej marihuany. Zamiast tego skupili się na ekstraktach z konopi i sztucznej wersji THC. Wyciągi z konopi zawierały również cannabidiol, związek chemiczny w marihuanie, który nie jest odurzający, ale może przynieść pewne korzyści medyczne.

"Wiemy, że dostępnych jest wiele, wiele różnych produktów z konopi, ale nie wiemy, które składniki są najważniejsze i najskuteczniejsze w tym czasie" - powiedział Slaven.

TanieSianie Komentarze (0)

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła?Załóż konto
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl