Blog kategorie
Ważna informacja

Materiał chroniony prawem autorskim, wszelkie prawa zastrzeżone. Artykuły na tym blogu są naszą własnością. Dalsze rozpowszechnianie artykułu zabronione, jedynie za naszą zgodą.

Szwajcaria: „Hotbed” do reformy ustawy o konopiach indyjskich

0
Szwajcaria: „Hotbed” do reformy ustawy o konopiach indyjskich

Szwajcaria rozwinęła własną markę reformy konopi indyjskich w ciągu ostatnich kilku lat. Konopie Low THC są obecnie sprzedawane w sklepach. Konopie indyjskie są obecnie używane przez około 200 000 osób.

Kraj zaproponował teraz programy pilotażowe, aby ułatwić dostęp do konopi osobom cierpiącym na przewlekłe schorzenia, takie jak stwardnienie rozsiane czy rak, i podobnie jak w Niemczech, uzyskać zwrot kosztów ubezpieczenia. Tylko około 3000 pacjentów ma obecnie zwolnienie lekarskie niezbędne do uzyskania wyższych wersji THC rośliny lub leków. Proces ten jest bolesny, czasochłonny i uciążliwy dla pacjentów oraz ich opiekunów.

Jednak do lata 2019 r. Szwajcarskie ministerstwo spraw wewnętrznych opublikuje propozycję usprawnienia procesu, a Ministerstwo Zdrowia zbada, jak rozwiązać zwroty kosztów ubezpieczenia.

Pomimo rozkwitu branży CBD, obowiązujące przepisy nadal zabraniają spożywania konopi indyjskich o wyższej zawartości THC i starają się go karać. To powiedziawszy, liczba faktycznych postępowań sądowych spada, a konsumpcja nie. Oznacza to, że rynek podziemny kwitnie, a bezpieczeństwo konsumentów nadal jest bardzo zagrożone.

Rząd szwajcarski, podobnie jak wielu innych na całym świecie, zasadniczo rzuca ręcznik i kłania się rzeczywistości.

Kilka szwajcarskich miast i kantonów (państwa szwajcarskie) obecnie dąży do podjęcia badań w celu zbadania różnych modeli regulacji, proponując zmiany w prawie federalnym, aby umożliwić przeprowadzenie takich badań.

Dlaczego Szwajcaria jest tak interesującym rynkiem marihuany?

Pierwszym powodem, dla którego Szwajcaria jest tak interesującym rynkiem, jest to, że choć znajduje się w centrum Europy, nie należy do UE. Oznacza to, że gdy szwajcarski rynek marihuany zacznie działać (patrz rynek CBD), nie będzie podlegał tempu reform obowiązkowo obowiązującym państwa członkowskie UE. Sprzedaż konopi indyjskich o niskiej mocy jest legalna w Szwajcarii od 2011 roku i uległa eskalacji w ciągu ostatnich dwóch lat.

Szwajcaria już korzystała ekonomicznie z ograniczonej sprzedaży konopi indyjskich, takich jak produkty medyczne, CBD i o niskiej sile działania. Dochody z podatków od całkowitej legalizacji rynku będą oczywiście dużym dobrodziejstwem dla kasy rządowej, która z pewnością pobudziła dyskusję wśród decydentów. Produkcja szwajcarska jest już w fazie sprzedaży ze szwajcarskimi firmami, w tym firmami farmaceutycznymi i usługami wellness, które zaczynają definiować rynek krajowy, ale wiele firm z uznanego globalnego przemysłu również zaczyna działać w tym kraju.

Tak więc, chociaż wciąż nie ma pewności, czy faktycznie nastąpi prawdziwa reforma konopi indyjskich, jest to wyraźnie widoczne w kartach. Tak jak inne kraje w Europie i na całym świecie, zielona rewolucja nabiera tempa i nie zostanie zatrzymana.

TanieSianie Komentarze (0)

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła?Załóż konto
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl