Blog kategorie
Ważna informacja

Materiał chroniony prawem autorskim, wszelkie prawa zastrzeżone. Artykuły na tym blogu są naszą własnością. Dalsze rozpowszechnianie artykułu zabronione, jedynie za naszą zgodą.

Legalizacja marihuany dodaje 3,6 miliarda dolarów australijskiej gospodarce 0
Legalizacja marihuany dodaje 3,6 miliarda dolarów australijskiej gospodarce

Legalizacja marihuany dodaje 3,6 miliarda dolarów australijskiej gospodarce

Legalizacja marihuany w Australii przyniosłaby australijskiej gospodarce prawie 2 miliardy dolarów rocznie, jak zauważyło parlamentarne biuro budżetowe.

„The Greens” planują nie tylko depenalizować konopie indyjskie, ale również mają zamiar zalegalizować je w celu wykorzystywania ich przez dorosłych. Jest to najnowsze studium przypadku różnic politycznych, w którym zarówno laburzyści, jak i koalicja rozważają zalegalizowanie marihuany w celu użytkowania jej medycznie, ale dalej nie chcą się posunąć.

Twierdząc, że „wojna z narkotykami zawiodła”, lider „the Greens”, Richard Di Natale, w zeszłym tygodniu zaproponował pełną legalizację marihuany, a legalizacja ta pozwoliłaby dorosłym osobom posiadać do sześciu roślin marihuany, wyłącznie do użytku osobistego.

Zgodnie z polityką, konopie indyjskie miałyby być opodatkowane i regulowane przez rząd, podobnie jak alkohol czy tytoń. To może stworzyć potencjalną pulę złota dla rządu. Według szacunków PBO plan „the Greens” miałby pozwolić na wzrost środków o 3,6 miliarda dolarów w ciągu czterech lat od lipca 2019 roku, w oparciu o 25% akcyzy, a także GST.

Agencje prawnicze i porządkowe będą również mogły przekierowywać zasoby wydawane na konserwację konopii, na inne nielegalne narkotyki, powiedział Di Natale. PBO oparło swoje szacunki na opłatach za licencje produkcyjne w wysokości 3,500 USD za aplikację, a opłaty roczne wahałyby się do 2,300 USD, w zależności od wielkości operacji. Jednakże, PBO ostrzegało również, że oszacowanie było utrudnione przez ograniczoną dostępność informacji w celu oceny konsumpcji konopi i jej ceny rynkowej.

Korzystając z danych australijskiego Instytutu Zdrowa i Opieki Społecznej, the Greens szacują że 35% Australijczyków używałoby marihuany.

PBO stwierdziło, że przeciętny użytkownik marihuany rekreacyjnie, kupiłby trzy gramy tygodniowo do użytku. Di Natale powiedział, że szacunki PBO pokazały, iż plan jest nie tylko społecznie odpowiedzialny, ale także ekonomiczny.

„Plan „the Greens’ który chce zalegalizować marihuanę na potrzeby dorosłych, przyniesie miliardowe dochody publiczne, które w pełni finansowałyby programy edukacji i leczenia uzależnień od narkotyków, a także zapewni bardzo potrzebne wsparcie finansowe dla naszych szpitali i Medicare” – powiedział. „Musimy się przekonać jak to będzie. Prawie 7 milionów Australijczyków używało marihuany, mimo że obecnie ryzykują ponieważ jest to karalne. Jako lekarz zajmujący się narkotykami i alkoholem zauważyłem, że podejście oparte na ‘twardych narkotykach’ powoduje ogromne szkody. Odsuwa to ludzi od pomocy, gdy jej potrzebują i naraża na niebezpieczny czarny rynek. Plan the Greens podniesie miliardy na nasz system opieki zdrowotnej i skupi zasoby egzekwowania prawa tam, gdzie są najbardziej potrzebne.”

Rząd wykluczył poparcie dla polityki the Greens. Minister zdrowia, Greg Hunt, w zeszłym tygodniu nazwał marihuanę ‘narkotykiem na bramę’, podczas gdy przywódca labourzystów, Bill Shorten, oskarżył the Greens o wędkowanie, poprzez ‘polityczny clickbait’. Kanada zobowiązała się do legalizacji marihuany w tym roku, a dziewięć stanów w USA już to zrobiło, wraz z Hiszpanią i Urugwajem.

TanieSianie Komentarze (0)

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła?Załóż konto
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl