Blog kategorie
Ważna informacja

Materiał chroniony prawem autorskim, wszelkie prawa zastrzeżone. Artykuły na tym blogu są naszą własnością. Dalsze rozpowszechnianie artykułu zabronione, jedynie za naszą zgodą.

Dom Missouri głosuje na korzyść dla medycznej marihuany 0
Dom Missouri głosuje na korzyść dla medycznej marihuany

Dom Missouri głosuje na korzyść dla medycznej marihuany

Medyczna marihuana może zrobić duży krok naprzód w Show Me State, dom Missouri oddawał teraz pozytywne głosy za medyczną marihuaną. Jest to najnowszy postęp w trwającej debacie na temat konopi indyjskich.

Missouri's Medical Marijuana Bill
Ustawa o zalegalizowaniu marihuany medycznej trafiła dzisiaj do głosowania w domu w Missouri. Wynik końcowy wyniósł 112 do 44 głosów. W rezultacie ustawa przejdzie teraz do stanu Senatu, gdzie przejdzie kolejną rundę głosów. Kolejny wynik pokaże jakie poczynania będą prowadzone w związku z tym tematem.

Projekt ustawy wymaga wielu dużych zmian w przepisach które dotyczą konopi indyjskich w Missouri. W szczególności, jeżeli ustawa stanie się prawem, będzie to legalne dla osób w wieku minimum 18 lat i starszych, które mają ciężki stan zdrowia, i w większości tylko one będą mogły uzyskać dostęp do marihuany.

Podobna sytuacja będzie z pacjentami chorymi na Alzheimera, raka, PTSD oraz kilka innych chorób, takie osoby również będą dopuszczone do udziału w programie. W tym momencie projekt ustawy pozwoliłby pacjentom jedynie na używanie niezapalnych form marihuany.

W miesiącach poprzedzających ostatnie głosowanie zwolennicy i przeciwnicy medycznej marihuany dyskutowali ze sobą. Zwolennicy ustawy argumentowali swoje zdanie tym, że dałoby to pacjentom dostęp do ważnej formy medycyny, która byłaby dla nich bardzo korzystna. Z drugiej strony przeciwnicy ustawy sugerują, że marihuana medyczna narażałaby młodych ludzi na ryzyko. Twierdzą, iż legalny program medycznej marihuany sprawiłby, że dzieciom i nastolatkom zbyt łatwo byłoby zdobyć dostęp do marihuany.

Konopie indyjskie w Missouri
Dzisiejsze głosowanie jest ostatnim krokiem w wolno rozwijającym się podejściu Missouri do prawa konopi. W 2014 r. państwo przyjęło Missouri Medical Marijuana Bill. Pozwoliło to pacjentom z ciężką epilepsją na stosowanie oleju CBD.

W tym samym roku prawodawcy próbowali ograniczyć surowość praw marihuany, czyniąc tak, aby po raz pierwszy przestępcy używający nielegalnie marihuany nie lądowali w więzieniu. Zmiana weszła w życie do 2017 roku.

Ostatnio zwolennicy konopi indyjskich w Missouri ciężko pracowali przez ostatnie kilka lat, aby rozwinąć możliwość legalizacji marihuany do użytku rekreacyjnego, a także rozszerzyć państwowy program medycznej marihuany. Na przykład grupa ministrów New Approach Missouri w ubiegłym roku rozprowadziła petycję, by w tym roku otrzymać rachunek za udział w wyborach. Petycja uzyskała szerokie poparcie i setki tysięcy podpisów.

Final Hit: Missouri House głosuje na korzyść dla medycznej marihuany.
Według lokalnego źródła informacji z Missouri, KMOV St. Louis, obecne prawo na marihuanę medyczną może być czymś więcej niż wyłącznie marihuaną medyczną.

W szczególności, portal informacyjny powiedział, że "projekt ustawy jest częściowo odpowiedzią na głosowanie, które ma na celu umożliwienie wyborcom legalizacji marihuany medycznej poza kontrolą ustawodawczą".

Wiele uwagi poświęcono państwom, które usiłowały całkowicie zalegalizować marihuanę poprzez proces legislacyjny, bez popierania powszechnego głosowania. Niektórzy uznali takie posunięcia za szczególnie skuteczny sposób na legalizację. Inni wyrazili swoje zaniepokojenie procesem, który wyraźnie odcina popularną opinię od równania.

W każdym razie proces legislacyjny w Missouri był stosunkowo aktywny w ostatnich miesiącach. Przed ostatnim głosowaniem ustawodawcy zaczęli wprowadzać poprawki do aktualnej ustawy o marihuanie. W ubiegłym tygodniu prawodawcy wprowadzili rundę poprawek, które rozszerzyły listę warunków zdrowotnych, które kwalifikują się do posiadania oraz używania medycznej marihuany.

TanieSianie Komentarze (0)

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła?Załóż konto
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl