Blog kategorie
Ważna informacja

Materiał chroniony prawem autorskim, wszelkie prawa zastrzeżone. Artykuły na tym blogu są naszą własnością. Dalsze rozpowszechnianie artykułu zabronione, jedynie za naszą zgodą.

Konopie używane od tysięcy lat?

0

Marihuana inaczej konopie indyjskie, są udokumentowane od pokoleń, od setki czy nawet tysięcy lat. Zdecydowana większość ludzi na świecie na przestrzeni dziejów, używała roślin konopnych. Nieprawdopodobne a jednak, że ten magiczny kwiat jest znany od tak dawna. Starożytne Chiny używały jej, głównie jako źródło pożywienia. Przeznaczali również do produkcji oleju i lin. Chiny wykorzystywali ją także do tekstyliów. Gdy Azjaci wymieniali towar z pobliskimi sąsiadami, handlowali materiałem wzrosło zainteresowanie rośliny i jej wszystkie możliwe zastosowania. Między innymi medyczne, spożywcze czy nawet papier. Bardzo szybko dotarło to do bliskiego wschodu europy, górna część afryki i ostatecznie do Ameryki północnej i południowej.

Zastosowania medyczne zostały oficjalnie zbadane w latach 1800 i 1900 przez brytyjskich nominowanych lekarzy, którzy odkryli wiele zastosowań, jakieniedawno potwierdzili naukowcy. Jest to fakt historyczny konopi. Popularność jaką uzyskała roślina była i jest powszechna tak bardzo, iż jest przemysłem komercyjnym. Powodów jest jeszcze więcej niż wyżej wymienionym wpisie dlaczego jest tak znana i rozpowszechniona. Dopiero umiarkowanie niedawno rośliny konopi przestały być wykorzystywane komercyjnie w Ameryce, ostatnia farma konopi została zlikwidowana zaraz po II wojnie światowej w Ameryce, a ludzie zaczęli skupiać się głównie na stronie medycznej i paleniu. Wszystko się zmienia, gospodarka, inflacja, państwa to co było kiedyś może już nie wrócić. Pamiętajmy jednak, że badania, testy wciąż trwają i czy to koniec faktów o tej roślinie ? nie sądzę. Tą sprawa zostawmy nauce.

TanieSianie Komentarze (0)

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła?Załóż konto
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl