Blog kategorie
Ważna informacja

Materiał chroniony prawem autorskim, wszelkie prawa zastrzeżone. Artykuły na tym blogu są naszą własnością. Dalsze rozpowszechnianie artykułu zabronione, jedynie za naszą zgodą.

Konopie a uśmierzanie bólu

0
Konopie a uśmierzanie bólu

Konopie a uśmierzanie bólu

Zbyt wielu ludzi cierpi zbyt długo. Wyatt Redd z Fibromyalgia Healing, mówi: "Na przykład w Ameryce 1 na 10 osób cierpi na pewien rodzaj przewlekłego bólu." Ani kwas acetylosalicylowy ani ibuprofen nie łagodzą przewlekłego bólu w takich stanach, jak pogarszająca się choroba dysku, choroba zwyrodnieniowa stawów, fibromialgia, neuropatia cukrzycowa, itp. Ból jest tak bardzo pochłaniający, że pacjenci mają trudności z wyjaśnieniem. Może pojawić się pierwotny ból u źródła i ból wtórny, ponieważ nerwy i mięśnie promieniują napięciem i stanem zapalnym. Zaburza sen, zaburza równowagę emocjonalną, paraliżuje muskulaturę i minimalizuje jakość życia. Nauki medyczne są zdezorientowane przez niektóre objawy i źródła, ale nie rzucają wyzwania rzeczywistości bólu i związanych z nim szkód.

Lekarze mogą na przykład oglądać obrazy rozkładu, które rozpadają się na dyskach kręgosłupa. Ale wiedzą też, że operacja nie rozwiązuje podstawowego problemu. Artretyzm od wieków wprawia w zakłopotanie lekarzy i farmaceutów. Fibromyalgia jest tak złożonym i zróżnicowanym przypadkiem, że przeciwstawia się specyficznej diagnozie i badaniom farmakologicznym. A neuropatia nie ma wyraźnej tożsamości. W każdym razie, gdy chroniczny ból cię wyczerpuje lub osiągnie poziom stałego ostrego bólu, spróbujesz prawie wszystkiego. Opieka farmaceutyczna Drug.com wymienia 79 leków Big Pharma dla przewlekłego bólu. Należą do nich opioidowe leki przeciwbólowe, środki przeciwdepresyjne, środki zwiotczające mięśnie, kortykoidy, znieczulenie zewnątrzoponowe i inne. Biorąc pod uwagę uzależniające aspekty wielu z tych opcji, marihuana oferuje zdrowszy, nie uzależniający wybór. Historia opieki nad konopiami indyjskimi Ludzie zażywają konopie od 3 000 pne.

Chińskie dokumenty wskazują, że konopie indyjskie były domowym lekarstwem na niemal wszystko. Byli nawet na tyle sprytni, aby używać niskich szczepów THC. Praktycy w Indiach, których opisy sięgają 1000 pne, zaczęli różnicować preparaty z konopi indyjskich poprzez ich siłę działania. Użyli najsilniejszego środka przeciwbólowego, przeciwzapalnego i przeciwskurczowego. Od XIX wieku zachodnia medycyna bada właściwości przeciwbólowe konopi indyjskich. Część jego wzrostu jako produktu rekreacyjnego jest wynikiem samoleczenia ludzi, a ograniczone badania nad jego wartością w leczeniu bólu trwają nadal w tym stuleciu. System endokannabinoidowy natury Ludzki układ endokanabinoidowy (ECS) to obszerna anatomiczna kolekcja receptorów komórkowych i odpowiednich cząsteczek. Kiedy komórki nerwowe i nie neuronowe są uszkodzone, produkują pochodne kwasu arachidonowego, które nazywają "endokannabinoidami".

Ludzkie endokanabinoidy kontrolują percepcję bólu poprzez modulowanie przepływu informacji neuronowych. Konopie indyjskie wprowadzają kanabinoidy do ECS. THC odwzorowuje receptory CB1 w tym łańcuchu nerwów, aby przywrócić ich funkcję modulacyjną i równowagę. Marihuana uwalnia cząsteczki anandamidu i 2-Ag, które skutecznie replikują system endokannabinoidowy. Marihuana nie wpływa bezpośrednio na receptory CB2. Ale CBD niesie efekt entourage, który łagodzi wtórne czynniki przyczyniające się, takie jak stany zapalne i interakcje neuroimmunizacyjne.

Dzięki temu receptory CB1 mogą powrócić do normy. Naukowcy i farmaceuci od pewnego czasu wiedzą, że te receptory mogą być wyzwalane lub uduszone. Na przykład wiele leków stosuje selektywne inhibitory wychwytu zwrotnego serotoniny (SSRI) w celu normalizacji połączeń między neuronami w celu zwalczania depresji. Kanabinoidy spełniają te same funkcje. Ponieważ ludzki ECS jest tak rozległy, dotyczy wielu problemów medycznych. A ponieważ wszystkie kręgowce mają ECS, badania na zwierzętach laboratoryjnych często korelują z ludzkim doświadczeniem. Nauka i kannabinoidy Większość postępów w systemie endokanabinoidów pochodzi z izolatu THC i jego wpływu na receptory ECS przez Israeli Dr. Raphaela Mechoulama.

Receptory CB1 i CB2 znajdują się wszędzie w układzie nerwowym. To umieszcza je w organach, gruczołach i tkankach w całym ciele. Uważa się, że kannabinoidy obecne w konopiach poprawią niedobory lub nadwyżki w działalności ECS. Marihuana, podobnie jak większość roślin, zawiera również terpeny. Przyczyniają się one do unikalnych zapachów i smaków dla roślin i ich kwiatów. Dostarczają również olejów i ekstraktów, które umożliwiają tworzenie i podawanie leków na konopie indyjskie bez palenia.

Nauka musi dopiero zidentyfikować lub realizować efekty wielu innych kannabinoidów obecnych w konopiach indyjskich. Ze względu na ograniczenia federalne dotyczące badań nad konopiami indyjskimi jako lekiem kategorii I pacjenci cierpią z powodu braku informacji i praktycznych zastosowań. Niemniej jednak, w oparciu o znane badania naukowe i ogromną liczbę niepotwierdzonych dowodów, 29 stanów (oraz Portoryko, Guam i Waszyngton, D.C.) zatwierdziły sprzedaż i posiadanie konopi na terapie medyczne. Wpływ marihuany na przewlekły ból zależy w dużej mierze od wybranego szczepu. Różne szczepy mają różny wpływ na różnych ludzi.

W Polsce uprawa konopi jest nielegalna, artykuł przeznaczony jest tylko i wyłącznie do celów edukacyjnych.
Materiał chroniony prawem autorskim, wszelkie prawa zastrzeżone. Artykuły na tym blogu są naszą własnością. Dalsze rozpowszechnianie artykułu zabronione, jedynie za naszą zgodą.

TanieSianie Komentarze (0)

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła?Załóż konto
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl