Blog kategorie
Ważna informacja

Materiał chroniony prawem autorskim, wszelkie prawa zastrzeżone. Artykuły na tym blogu są naszą własnością. Dalsze rozpowszechnianie artykułu zabronione, jedynie za naszą zgodą.

W jaki sposób konopie indyjskie mogą wpływać na kobiety i mężczyzn w odmienny sposób? 0
W jaki sposób konopie indyjskie mogą wpływać na kobiety i mężczyzn w odmienny sposób?

W jaki sposób konopie indyjskie mogą wpływać na kobiety i mężczyzn w odmienny sposób?

Nowe badania które zostały przeprowadzone na uniwersytetach w Kolumbii i Johns Hopkins wykazały, że kobiety niebiałkowe i o niskich dochodach w grupie wiekowej powyżej 50 lat to osoby, które najprawdopodobniej uznają używanie konopi za ryzykowne przedsięwzięcie. Ta grupa osób trzymająca to przekonanie jest prawie dwa razy bardziej liczebna w porównaniu do mężczyzn w tym samym przedziale wiekowym. Odkrycia są zgodne z innymi zaobserwowanymi różnicami między postrzeganymi ryzykami związanymi z używaniem konopi.

Interesujące również jest to, że badanie wiąże się z innym obserwowanym zjawiskiem, które jest obserwowane między płciami, mianowicie: różnicą w wpływie kanabinoidów na kobiety i mężczyzn, a w szczególności na funkcje hormonalne i neuroprzekaźnikowe.

W jaki sposób konopie mogą mieć wpływ na mężczyzn
Mężczyźni zazwyczaj używają konopi w większych ilościach, oraz używają ich przy większych stawkach niż kobiety. U mężczyzn posiadających konopie indyjskie występuje również wyższy wskaźnik delta9-tetrahydrokannabinolu (delta9-THC) w ich krwioobiegu, rzadziej są to konsumenci uzależnieni od konopi indyjskich, oraz co jest ciekawe, mają większą częstość występowania zgłoszonych zaburzeń panicznych i zaburzeń osobowości. Mężczyznom udowodniono, że mają większą podatność na pobudzenie apetytu i przyjmowanie pokarmu (hej, chłopaki, przy następnym zjedzeniu posiłku i zjedzeniu połowy menu Mc Donalda, twoja płeć może być właśnie powodem braków w restauracji!)

W jaki sposób konopie mogą mieć wpływ na kobiety
Kobiety używające konopi częściej odczuwają zawroty głowy. Kobiety również zgłaszają że używają marihuany głównie w czasie lęku, a także mogą odczuwać słabsze efekty z powodu różnic w rozkładzie masy ciała. Dodatkowo kobiety są bardziej podatne na upośledzenie pamięci wzrokowej po użyciu konopi (hej, panie, następnym razem gdy wyjdziecie za drzwi bez portfela / telefonu komórkowego / kluczy, to może być to wina waszej płci która podległa zjawisku zapomnienia po użyciu konopi!)

W jaki sposób konopie indyjskie mogą wpływać na popęd seksualny twojej płci
Naszym zdaniem najbardziej fascynującą reakcją chemiczną na użycie konopi indyjskich, są różnice w seksualności – w szczególności wyróżnia się pragnienie i funkcjonalność. Kobiety mają szczególnie interesującą reakcję na konopie z powodu tego jaki mają poziom estrogenu. Poziomy estrogenu odgrywają dużą rolę w receptywności twojego mózgu dla zewnętrznych kannabinoidów, ponieważ naukowcy twierdzą, że receptory estrogenu są na szlaku dla przyjmowania THC. Najwyższe poziomy w pełni naturalnych endokanabinoidów w organizmie występują podczas owulacji, i istnieją dowody na to, że działanie endokannabinoidów może naprawdę wspomagać płodność u kobiet. Zasadniczo, w mniejszych dawkach, marihuana zwiększa popęd seksualny u kobiet. Jednak marihuana w większych dawkach ma odwrotny skutek.

TanieSianie Komentarze (0)

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła?Załóż konto
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl